Po raz pierwszy w ramach Powiatowych Obchodów Święta Niepodległości odbędzie się Patriotyczne Śpiewanie. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zachęcamy do udziału w obchodach 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Patriotyczne Śpiewanie odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Patriotycznego Jeszcze Polska nie zginęła, który dofinansował: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art.

 

Czwarty już Ogólnopolski Przegląd Patriotyczny Jeszcze Polska nie zginęła odbędzie się 10 listopada 2015 roku w Monieckim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy do udziału. Regulaminy poniżej. W ramach Jeszcze Polska nie zginęła odbyły się już koncerty Patriotyczne (Triada Patriotyczna) - 3 maja 2015, 1 września 2015. Przed nami Patriotyczne śpiewanie - 11 listopada 2015. Szczegóły na plakacie w artykule Powiatowe Obchody Święta Niepodległości 2015.

Organizatorami Przeglądu są: Moniecki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Tak.

Wsparcia finansowego udzielili: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Impresariat muzyczny Pro Art.

Po raz dziewiąty w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się koncert dedykowany Janowi Pawłowi II w 37 rocznicę wyboru na Papieża. W tegorocznej edycji wystąpił: Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pod dyr. Barbary Kornackiej,  Tadeusz Trojanowski - fortepian oraz Wojciech Grzechowiak - recytacje. Zabrzmiały teksty Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego.