Powiatowe Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się już w poniedziałek 9 listopada w Łapach. W pieśniach patriotycznych zaprezentowała się młodzież z łapskich szkół oraz Domu Kultury. Historię odzyskania Niepodległości przedstawił Marek Kawczyński. Wystąpił też Czesław Jakubowicz, który od lat wciela się w postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obecny na uroczystości Starosta Powiatu Białostockiego Antoni Pełkowski zapewnił o swojej przychylności dla takiej formy obchodów tego niezwykłego dla Polaków święta.

Zachęcamy do skorzystania z darów, jakie daje nam natura w postaci zdrowej żywności, ziół oraz dań niekonwencjonalnych (pesto z jarmużu, humus). Można będzie zdegustować potrawy przygotowane przez Stowarzyszenie Diabetyków oraz zmierzyć ciśnienie. Wszystko podczas kiermaszu zdrowej żywności.

Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Starosta Powiatu Białostockiego zapraszają - 14 listopada 2015, od 11 do 18 do Punktu Usług Turystycznych w Supraślu. Szczegóły na plakacie.

Zbliża się czas kolędowania, dlatego zachęcamy do kupna wydawnictw Pro Art:

Kolędy na flet z akompaniamentem na płycie CD oraz Kolędy na gitarę https://www.youtube.com/watch?v=4FCwje8-gCk

https://www.youtube.com/watch?v=vHgUVsdU5JY

W przygotowaniu wydawnictwo kolędy na głos i fortepian.

Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne TAK serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2015 do Gminy Dobrzyniewo. O godz. 12 w Kościele Parafialnym w Dobrzyniewie Kościelnym odprawiona będzie Msza Święta, po której samochodami uczestnicy przejadą do Krynic (Pracownia Edukacji Kulturalnej). Prosimy o zabranie biało-czerwonych flag. W Krynicach o g. 13.30 rozpocznie się Patriotyczne Śpiewanie. Wystąpią zespoły: Chór Cantate Domini pod dyr. Małgorzaty Trojanowskiej, Zespół Kameralny Miraż pod dyr. Lidii Trojanowskiej, Zespół Folklorystyczny Narwianie oraz Dobrzyniacy, Tadeusz Trojanowski - fortepian. Przewidziane jest wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych oraz solowe występy zaproszonych gości - zgodnie z powiedzeniem, że każdy śpiewać może. Na zakończenie Patriotycznego Śpiewania w Krynicach będą ufundowane przez organizatorów pączki - w wymownej liczbie 97 oraz ognisko z kiełbaskami. Uroczystości są częścią Obchodów Dnia Niepodległości w Powiecie Białostockim. Patriotyczne Śpiewanie odbywa się w ramach IV Ogólnopolskiego Przeglądu Patriotycznego Jeszcze Polska nie zginęła, który dofinansowało Województwo Podlaskie i Starostwo Powiatowe.