Na naszej stronie dostępna jest play-lista laureatów Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. W styczniu 2015 wybieramy 10 laureatów z największą liczbą głosów, których przez luty i marzec będzie można słuchać w Radiu Jard. W lutym i marcu wybieramy laureatów z największą liczbą głosów. Oni zostaną nagrodzeni podczas kolejnego Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard w marcu 2015. Zachęcamy do głosowania.(GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE)

Pełna po brzegi sala Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach plus występujące zespoły i goście honorowi złożyły się niecodzienną, pełną energii i zjednoczenia w śpiewie inicjatywy zorganizowanej po raz pierwszy w Krynicach. Były Herody (Zespół Narwianie), jasełka przedstawione przez dzieci i młodzież z Parafii pw. św. Franciszka w Fastach z udziałem zespołu (członków Chóru Parafialnego z Fast). Były pełne doskonałej intonacji śpiewy Zespołu Wokalnego z Parafii pw. św. Kazimierza w Białymstoku (dyr. Roman Szymczuk).

Pozostała finałowa trójka - głosujemy do 20 marca.

{music}images/audio/styczen{/music}

Serdecznie zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd do Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach. Tradycja wspólnego śpiewu kolęd w okresie Bożego Narodzenia jest pięknym i starym zwyczajem jednoczącym wspólnoty lokalne, by w ten sposób przybliżać się do wielkiego cudu Narodzenia Syna Bożego przed dwoma tysiącami lat. Dlatego zapraszamy do udziału w kolędowaniu chóry, zespoły, solistów z regionu, by poprzez śpiew znanych i mało znanych kolęd i pastorałek integrować nasze społeczności, by stawać się wspólnotą tych samych tradycji i wartości. W tegorocznej edycji Kolędowania w Krynicach wystąpią:

Ponad dwustu uczestników w wieku od 6 do 60 lat wystąpiło na scenie w Kręgu śpiewając znane kolędy, pastorałki i piosenki o świętach Bożego Narodzenia. Duża liczba uczestników świadczy o tym, że Festiwal jest potrzebny w krajobrazie kulturalnym regionu. Organizatorzy potwierdzają, że w przyszłym roku będzie to impreza dwudniowa poszerzona o zespoły kolędnicze i przedstawienia jasełkowe. Zostaną też wprowadzone zmiany w kategoriach wiekowych tak, aby stworzyć możliwości docenienia większej liczby uczestników. Laureaci z Białegostoku wezmą udział w audycjach na żywo w Radiu Jard w soboty 24 i 31 stycznia 2015 r. w godzinach przedpołudniowych. Zachęcamy do słuchania Radia Jard. Poniżej lista laureatów Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard.

 

Fundacja „Teraz Muzyka” kolejny raz organizuje Zimowe Warsztaty Muzyczne „Czas na Muzykę” w okresie ferii szkolnych styczeń/luty 2015r. Uczniowie, studenci, nauczyciele – są adresatami naszych projektów edukacyjnych. Miłośnicy i pasjonaci muzyki, gry na instrumentach muzycznych, śpiewu klasycznego lub estradowego oraz tańca. Zawodowcy i uzdolnieni amatorzy – na naszych warsztatach realizują swoje plany nabywania i rozwoju umiejętności gry, śpiewu, tańca. Warsztaty odbędą się w Lipniaku k/Suwałk w terminie 25 - 30.01.2015 oraz w Supraślu w terminie 1 - 7.02.2015. Nasze zajęcia warsztatowe prowadzą najwyższej klasy profesjonaliści.

W dniu 02.01.2015 odszedł do wieczności kompozytor i pedagog autor m. in. Oratorium Syberyjskiego do tekstów Marian Jonkajtysa - Ziemia Przeklęta ZBIGNIEW POPIELSKI (1935-2015).