W dniu dzisiejszym zebrała się komisja oceniająca wstępnie prace nadesłane na XII PODLASKI FESTIWAL WIELKANOCNY w kategorii Pocztówek Wielkanocnych. Po burzliwych obradach wyłoniono pocztówki, które będą walczyć o nagrody w swoich kategoriach. Wkrótce zamieścimy na naszej stronie ankietę, w której będziecie mogli oddać głos na Nagrodę Publiczności, TV Białystok i radia Jard.

Impresariat Muzyczny Pro Art jest wydawcą wielu klipów, wśród których polecamy na Wielki Tydzień:

W Auli Magna w sobotę 11 kwietnia 2015 r. o godz. 16.30 rozpocznie się Koncert Galowy PFW, na który złożą się: występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka z widowiskiem Śladami Wielkanocy, występy laureatów konkursu pieśni wielkanocnej i konkursu na pocztówkę wielkanocną. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 W programie tegorocznej edycji Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego znajdują się inicjatywy dla wszystkich. Wstęp bezpłatny.

W sobotę 11 kwietnia od godz. 10 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków) odbywać się będzie Festiwal Pieśni Wielkanocnej.

Koncert Galowy XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - sobota 11 kwietnia 2015 r. w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku o g. 17.
W programie występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, występy Laureatów konkursu na pieśń wielkanocną i wręczenie nagród w konkursie na pocztówkę wielkanocną.
Wielkanocne Ekumeniczne Spotkanie z tradycją w Sokółce rozpocznie msza święta z udziałem HZPiT Dzieci Płocka - 12 kwietnia 2015 (niedziela) o godz. 13. Od 14 przed kinem Sokół w Sokółce: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe w wyk. teatru amatorskiego COŚ pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie oraz wielkanocne smaki i rozrywki.
W programie: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe Teatru Amatorskiego Coś pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie.
Koncert Świętemu Janowi Pawłowi II - poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Podczas Mszy św. i po wystąpią: Schola Cantorum Omni Die (dyr. Roman Szymczuk), Schola Gregoriana Sancti Dominici (dyr. Łukasz Olechno) i Chór z Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego (dyr. Sylwester Trojanowski).

W ramach Festiwalu odbędą się również w kościołach województwa Podlaskiego występy chórów. I tak: 12 kwietnia 2015:

o godz. 10.00 w kościele św. Rodziny w Czarnej Białostockiej wystąpi Chór Sagrada Familia i HZPiT Dzieci Płocka. O godz. 12.15 w kościele św. Jana Chrzciciela w Choroszczy wystąpi Chór Cantate Domini z Dobrzyniewa Kościelnego a o godz. 13 w kościele św. Antoniego w Sokółce HZPiT Dzieci Płocka. W niedzielę 26 kwietnia w kościele Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym o godz. 12 wystąpią: Chór Sagrada Familia i Schola Cantorum Omni Die.

Organizatorami inicjatywy są: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Sokólski Ośrodek Kultury. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym: Metropolity Białostockiego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Instytucje te wsparły finansowo PFW.

 

Wystawa Pocztówka Wielkanocna, na którą składają się prace laureatów poprzednich edycji konkursu na pocztówkę realizowanego w ramach Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, zainauguruje dwunastą edycję Festiwalu. Na tę inicjatywę promującą uzdolnioną młodzież z regionu składają się konkursy, koncerty, wystawy i spotkania edukacyjne. W Punkcie Usług Turystycznych Bukowisko w Supraślu (ul. Piłsudskiego 64) we środę 1 kwietnia o godz. 17.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie Festiwalu. Szczegółowy program - w artykule XII Podlaski Festiwal Wielkanocny 2015 - program.

Zakończył się XXII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. Festiwal był na bardzo wysokim poziomie wykonawczym. Wielu uczestników wyjechało z nagrodami. Równie liczni z wyróżnieniami. Tym, którym się nie udało gratulujemy i zapraszamy w grudniu na następną edycję. Wręczono również statuetki w Top liście XXII Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Uhonorowano instruktorów z Domu Kultury w Gdyni - Mariana Walendykiewicza i Studia Piosenki Beciaki - Marka Zborowskiego-Weyhmana. Poniżej lista laureatów:

Zakończyło się głosowanie w ostatnim 3 etapie konkursu Super Mikrofon Radia Jard. Oto laureaci:

  1. Maja Markowska
  2. Maria Bilida
  3. Klaudia Borejko

Gratulujemy i dziękujemy za udział w głosowaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaję­cia przygotowujące do egzaminów na I rok studiów na kierunkach: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Instrumentalistyka oraz Wokalistyka odbędą się w gmachu Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku  przy  ul. Kawa­le­ryj­skiej 5

Wybraliście trójkę laureatów Super Mikrofonu Radia Jard. Trzy osoby, które zdobyły największą liczb głosów w II etapie konkursu przechodzą do kolejnego etapu. Głosowanie w III etapie potrwa do 20 marca 2015. Zapraszamy do udziału w głosowaniu i do słuchania Radia Jard.


"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"

                                                                 Lech Kaczyński