Uprzejmie informujemy, że 24 października 2016 r. mija termin zgłaszania uczniów na III Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Dominika Rutkowskiego.

 

III Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Dominika Rutkowskiego planowany jest w dniach 22-25 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

szczegóły na stronie internetowej ZSM w Szczecinie.

Zapraszamy na  VII Ogólnopolską Konferencję Solfeżową "XXI wiek w kształceniu słuchu: style, tendencje, metody". Konferencja odbędzie się 19 listopada 2016 roku w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Konferencja stanowi kontynuację organizowanych w cyklu dwuletnim (od 2004 r.) w Akademii Muzycznej w Poznaniu sesji naukowych, na których podejmowane są zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej problematyki kształcenia słuchu
muzycznego. Tematyka VII Ogólnopolskiej Konferencji Solfeżowej dotyczyć będzie nowoczesnych badań, środków i metod nauczania oraz wykorzystania w procesie kształcenia słuchu gatunków i stylów muzycznych współistniejących we
współczesnej praktyce artystycznej. W programie sesji przewidziane zostały referaty naukowe wygłoszone przez specjalistów reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski.
szczegóły na stronie internetowej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie perkusyjnym.

1. Organizatorem konkursu jest ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie

2.      Konkurs odbędzie się dnia  11.03.2017 w ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie ul. Tyszkiewicza 42. W przypadku dużej ilości zgłoszeń konkurs może trwać dwa dni.

Pragniemy podziękować za wielkie serce, jakie okazaliście Damianowi - powiedział druh Andrzej Bajkowski na zakończenie koncertu Totus Tuus, który odbył się 16 października 2016 roku w Pałacu Branickich w Białymstoku. Ponad stu chórzystów i prawie pięćdziesięciu tancerzy śpiewało, tańczyło i grało na rzecz chorego Damiana Jaroszewicza, który obecny był na koncercie w towarzystwie swojej mamy Agnieszki i brata Maxa. Odbywający się po raz dziesiąty koncert kultywuje pamięć wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły.

W sobotę 29 października 2016 roku o godzinie 16 miał miejsce drugi koncert, na którym zbierane były fundusze na krzesełko transportujące dla Damiana Jaroszewicza. Wystąpił światowej sławy - obdarzony doskonałym głosem -  bas-baryton Patrycjusz Sokołowski, któremu akompaniowała na fortepianie Karolina Hordyjewicz pianistka na stałe współpracująca z teatrem Muzycznym w Lublinie. Warto podkreślić, że artystka pochodzi z Białegostoku. Dla Damiania zaśpiewali również słuchacze Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Koncert prowadzili: Lidia Trojanowska oraz najbardziej charyzmatyczny prezenter Radia Jard  - Wojciech Kuczyński (redaktor naczelny Jard Media). Po koncercie artyści kwestowali na rzecz obecnego na koncercie Damiana. Zebrano 1300 PLN. W niedzielę miał miejsce niezwykły koncert w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Białymstoku. Wystąpił Chór z parafii -  Mater Ecclesiae - pod dyr. Kamila Wróblewskiego oraz Chór z Michałowa. Podczas tego podniosłego i niezwykle ciepłego koncertu, na którym zabrzmiały kompozycje sakralne. zebrano 1700 PLN. Dziękujemy.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=348:2016-10-29&Itemid=492

Od października 2016 roku dostępna jest w sprzedaży część pierwsza Szkoły gry na fortepianie autorstwa Tomasza Trojanowskiego. To doskonała forma do nauki na wstępnym etapie gry. Znajdują się w niej wiadomości teoretyczne i praktyczne wprowadzane stopniowo począwszy od zapoznania z numeracją palców skończywszy na artykulacji, agogice i dynamice. W praktycznej części znaleźć można łatwe utwory i popularne piosenki. Zachęcamy do zakupu w sklepie internetowym i bezpośrednio u wydawcy. Cena 22 PLN.

Od października 2016 roku dostępna jest w sprzedaży część pierwsza Szkoły gry na fortepianie autorstwa Tomasza Trojanowskiego. To doskonała forma do nauki na wstępnym etapie gry. Znajdują się w niej wiadomości teoretyczne i praktyczne wprowadzane stopniowo począwszy od zapoznania z numeracją palców skończywszy na artykulacji, agogice i dynamice. W praktycznej części znaleźć można łatwe utwory i popularne piosenki. Zachęcamy do zakupu w sklepie internetowym i bezpośrednio u wydawcy. Cena 22 PLN.

Zachęcamy do udziału w koncercie, który po raz dziesiąty organizuje Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku w dniu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W Auli Magna Pałacu Branickich 16 października 2016 roku od godz. 17 zaśpiewają, zagrają i zatańczą dzieci, młodzież i dorośli w koncercie organizowanych na rzecz Damiana, który cierpi od urodzenia na porażenie mózgowe. Zbierane będą pieniądze na krzesełko, dzięki któremu chłopca będzie można transportować z mieszkania na II piętrze. Zachęcamy i zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Organizację koncertu wspiera Paliwko na Składowej oraz Impresariat Muzyczny Pro Art. Patronat Medialny: Telewizja Polska Białystok S.A., Polskie Radio Białystok S.A., Radio I, Radio Jard