Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów i nauczycieli saksofonu w I Polskim Kongresie Saksofonowym.

Pierwsza edycja Kongresu jest poświęcona polskiej muzyce saksofonowej. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszą muzyką zarówno w  Polsce jak i za granicą, a dorobek w tej dziedzinie jest na tyle duży, iż zasługuje na jak największe propagowanie. Kongres będzie także okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i wiedzy, prezentacji dorobku, wyrażenia oczekiwań i aktualnych potrzeb w zakresie muzyki saksofonowej.

Uprzejmie informujemy, że 24 października 2016 r. mija termin zgłaszania uczniów na III Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Dominika Rutkowskiego.

 

III Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Dominika Rutkowskiego planowany jest w dniach 22-25 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

szczegóły na stronie internetowej ZSM w Szczecinie.

Zapraszamy na  VII Ogólnopolską Konferencję Solfeżową "XXI wiek w kształceniu słuchu: style, tendencje, metody". Konferencja odbędzie się 19 listopada 2016 roku w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Konferencja stanowi kontynuację organizowanych w cyklu dwuletnim (od 2004 r.) w Akademii Muzycznej w Poznaniu sesji naukowych, na których podejmowane są zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej problematyki kształcenia słuchu
muzycznego. Tematyka VII Ogólnopolskiej Konferencji Solfeżowej dotyczyć będzie nowoczesnych badań, środków i metod nauczania oraz wykorzystania w procesie kształcenia słuchu gatunków i stylów muzycznych współistniejących we
współczesnej praktyce artystycznej. W programie sesji przewidziane zostały referaty naukowe wygłoszone przez specjalistów reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski.
szczegóły na stronie internetowej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie perkusyjnym.

1. Organizatorem konkursu jest ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie

2.      Konkurs odbędzie się dnia  11.03.2017 w ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie ul. Tyszkiewicza 42. W przypadku dużej ilości zgłoszeń konkurs może trwać dwa dni.

Pragniemy podziękować za wielkie serce, jakie okazaliście Damianowi - powiedział druh Andrzej Bajkowski na zakończenie koncertu Totus Tuus, który odbył się 16 października 2016 roku w Pałacu Branickich w Białymstoku. Ponad stu chórzystów i prawie pięćdziesięciu tancerzy śpiewało, tańczyło i grało na rzecz chorego Damiana Jaroszewicza, który obecny był na koncercie w towarzystwie swojej mamy Agnieszki i brata Maxa. Odbywający się po raz dziesiąty koncert kultywuje pamięć wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły.

W sobotę 29 października 2016 roku o godzinie 16 miał miejsce drugi koncert, na którym zbierane były fundusze na krzesełko transportujące dla Damiana Jaroszewicza. Wystąpił światowej sławy - obdarzony doskonałym głosem -  bas-baryton Patrycjusz Sokołowski, któremu akompaniowała na fortepianie Karolina Hordyjewicz pianistka na stałe współpracująca z teatrem Muzycznym w Lublinie. Warto podkreślić, że artystka pochodzi z Białegostoku. Dla Damiania zaśpiewali również słuchacze Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Koncert prowadzili: Lidia Trojanowska oraz najbardziej charyzmatyczny prezenter Radia Jard  - Wojciech Kuczyński (redaktor naczelny Jard Media). Po koncercie artyści kwestowali na rzecz obecnego na koncercie Damiana. Zebrano 1300 PLN. W niedzielę miał miejsce niezwykły koncert w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Białymstoku. Wystąpił Chór z parafii -  Mater Ecclesiae - pod dyr. Kamila Wróblewskiego oraz Chór z Michałowa. Podczas tego podniosłego i niezwykle ciepłego koncertu, na którym zabrzmiały kompozycje sakralne. zebrano 1700 PLN. Dziękujemy.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=348:2016-10-29&Itemid=492

Od października 2016 roku dostępna jest w sprzedaży część pierwsza Szkoły gry na fortepianie autorstwa Tomasza Trojanowskiego. To doskonała forma do nauki na wstępnym etapie gry. Znajdują się w niej wiadomości teoretyczne i praktyczne wprowadzane stopniowo począwszy od zapoznania z numeracją palców skończywszy na artykulacji, agogice i dynamice. W praktycznej części znaleźć można łatwe utwory i popularne piosenki. Zachęcamy do zakupu w sklepie internetowym i bezpośrednio u wydawcy. Cena 22 PLN.

Od października 2016 roku dostępna jest w sprzedaży część pierwsza Szkoły gry na fortepianie autorstwa Tomasza Trojanowskiego. To doskonała forma do nauki na wstępnym etapie gry. Znajdują się w niej wiadomości teoretyczne i praktyczne wprowadzane stopniowo począwszy od zapoznania z numeracją palców skończywszy na artykulacji, agogice i dynamice. W praktycznej części znaleźć można łatwe utwory i popularne piosenki. Zachęcamy do zakupu w sklepie internetowym i bezpośrednio u wydawcy. Cena 22 PLN.

Zachęcamy do udziału w koncercie, który po raz dziesiąty organizuje Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku w dniu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W Auli Magna Pałacu Branickich 16 października 2016 roku od godz. 17 zaśpiewają, zagrają i zatańczą dzieci, młodzież i dorośli w koncercie organizowanych na rzecz Damiana, który cierpi od urodzenia na porażenie mózgowe. Zbierane będą pieniądze na krzesełko, dzięki któremu chłopca będzie można transportować z mieszkania na II piętrze. Zachęcamy i zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Organizację koncertu wspiera Paliwko na Składowej oraz Impresariat Muzyczny Pro Art. Patronat Medialny: Telewizja Polska Białystok S.A., Polskie Radio Białystok S.A., Radio I, Radio Jard