Rekordowa liczba uczestników zgłosiła się na tegoroczną edycję Festiwalu. Okazuje się, że i pod koniec stycznia wszyscy chcą jeszcze śpiewać kolędy i robią to doskonale. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku będzie to festiwal dwudniowy. W związku z różnorodnymi treściami śpiewanych utworów oraz dość rozległą przestrzenią wiekową nie mieszczącą się w ramach ustalonych kategorii wiekowych, zmieniony zostanie regulamin (kategorie wiekowe, kategorie wykonywanych piosenek oraz termin zamknięcia listy uczestników).

Okazuje się, że kolędy można nie tylko śpiewać, ale i tańczyć.  Udowodnili to goście honorowi Kolędowania w Krynicach wraz z prowadzącą. Po raz drugi w ostatnią niedzielę stycznia 2016 roku w krynickiej Pracowni Edukacji Kultury miało miejsce śpiewanie kolęd tradycyjnych i tych mniej znanych. Zabrzmiały pieśni, które w historii polskiej kultury i chrześcijańskiej tradycji zajmują wyjątkowe miejsce.

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnym koncercie w Galerii. W piątek 22 stycznia 2016 roku o godz. 16.30 w Galerii im. Sleńdzińskich (ul Waryńskiego 24A) odbędzie się koncert kolęd i nie tylko. W różnym repertuarze obowiązkowym i dowolnym zaprezentują się uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Białymstoku (ul. Pogodna 12). Koncert poprowadzi p. Bożena Jóźków.

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich lubiących kolędy do wspólnego ich śpiewania. Taka okazja będzie w sobotę 9 stycznia o godz. 16 w Klubie Miraż na Białostoczku (ul. Kozłowa 4). 31 stycznia 2016 roku o godz. 14 zapraszamy na kolędowanie do Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach.

Z okazji 35 lecia pracy kompozytorskiej właściciela Impresariatu Pro Art ukazały się: dwupłytowy album CD - W przestrzeni muzyki, dwupłytowy album CD - Oddech Ziemi, płyta DVD - W tle oraz wydawnictwo nutowe: Wybrane utwory na fortepian.  

Echa 35. lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego znaleźć można na stronach naszych partnerów medialnych:

Gazeta Współczesna: Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131228/REG00/131229851

Kurier Poranny:

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131216/BIALYSTOK/131219787

Polskie Radio Białystok:

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/koncertylive/id/106022

TVP Białystok:

http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/kultura/bogata-tworczosc/13189103

oraz w Telewizji Jard:

http://www.youtube.com/watch?v=ZpXMlHzQQA8