Zachęcamy do udziału w jedynym w regionie północno-wschodnim Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. W załączniku znajdziecie Państwo regulamin.

ZAPROSZENIE

Firma Jard z Białegostoku – organizator XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"- zaprasza miłośników śpiewu na najbliższy festiwal, który odbędzie się w dniach 11-13 marca 2016 r. w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku. Uczestnicy wezmą udział w następujących kategoriach wokalnych: soliści, duety, zespoły. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.festiwalpiosenki.jard.pl oraz w załącznikach. W przypadku pytań proszę o kontakt: Ewa Szymańska - Z-ca Dyrektora ds. Marketingu P.W. JARD, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miło, gdy można powrócić do miasta mojej młodości chociażby poprzez skomponowanie utworu - powiedział Tadeusz Trojanowski - autor jednego z najdostojniejszych polskich tańców narodowych, który napisany został dla Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Druha Wacława Milke - Dzieci Płocka. Jak powstał Polonez Płocki i jaki jest głęboki sens pielęgnowania kultury narodowej (wyjaśnia Dyr. HZPiT Dzieci Płocka Tadeusz Milke) przeczytać można w artykule Anny Lewandowskiej w płockim dodatku do GW.

 

http://plock.wyborcza.pl/plock/1,95996,19647949,ten-polonez-jest-tylko-nasz-i-tak-sie-nazywa-polonez-plocki.html


http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,19674829,polonez-maturzystow-po-nowemu-fajnie-sie-tanczylo-foto.html?disableRedirects=true

   Zapraszamy serdecznie na II Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji szkół muzycznych I st. -Trzciana 20-22.05.2016 r.Konkurs odbędzie się w Szkole Muzycznej I st. w Trzcianie(woj.małopolskie)

Konkurs odbędzie się pod Honorowym Patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie-CEA

 

Patronat nad Konkursem objęli również Marszałek Województwa Małopolskiego -Pan Jacek Krupa oraz Wójt Gminy Trzciana - Pan Józef Nowak.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i przeznaczony jest dla wszystkich typów szkół muzycznych I stopnia

 

Wszelkie informacje znajdują się również na stronie internetowej szkoły   http://smtrzciana.pl/ w zakładce Konkursy  http://smtrzciana.pl/konkursy.html .

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku informuje, że Zakład Akompaniamentu oraz Stowarzyszenie Artystyczne „Pro…” organizuje I Gdański Konkurs Pianistów Kameralistów, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2016r. w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Konkurs przeznaczony jest dla pianistów kameralistów, uczniów klas IV-VI szkół muzycznych II stopnia, studentów oraz absolwentów uczelni muzycznych (urodzonych w roku 1986 i młodszych).

 

-Zasady i warunki uczestnictwa znajdują się w regulaminie, który znajduje się na stronie www.amuz.gda.pl

-Informacje dla uczestników oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie www. amuz.gda.pl

-Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Oto bezpośredni link do wydarzenia, pod którym znajdą Państwo wszelkie informacje i materiały: http://www.amuz.gda.pl/events/i-gdanski-konkurs-pianistow-kameralistow/

List Dyrektora konkursu p. Lucjusza Pinkosz. Przed nami XVI Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego, który odbędzie się w dniach 23 – 29 maja 2016 r. w sekcjach: fortepian solo, duet fortepianowy i zespół kameralny.

 

Celem Konkursu jest m.in. propagowanie twórczości naszego wybitnego kompozytora i wielkiego pianisty Juliusza Zarębskiego. Towarzyszyć nam będą w jury wybitni muzycy - pedagodzy i koncertujący artyści z Polski i zagranicy. Wzorem ubiegłego roku zostanie ufundowana specjalna nagroda : recital w sali koncertowej w Brukseli dla najbardziej interesującego wykonawcy tegorocznego Konkursu. A Koncert Laureatów tegorocznego Konkursu odbędzie się w Sali Koncertowej w Zamku Królewskim w Warszawie. Wierzymy, że dzięki Konkursowi udało nam się stworzyć miejsce muzycznych spotkań – dla uczniów, pedagogów, miłośników dziecięcego i młodzieńczego muzykowania – prawdziwe forum wymiany myśli i doświadczeń. Dziś, po XVI latach wiemy już, że dla niektórych Konkurs stał się etapem ich międzynarodowej  kariery.

 

Będziemy nadal starać się, by każdy znalazł tu dla siebie miejsce, gdzie będzie dobrze się czuł i do którego chętnie będzie wracał.