Koncert Jubileuszowy Zespołu Kameralnego Miraż odbył się 19 czerwca 2016 roku w sali widowiskowej Klubu Miraż w Białymstoku. W programie występu znalazły się utwory patriotyczne, ludowe i religijne. Wystąpili: Zespół Kameralny Miraż oraz Chór Cantate Domino pod dyr. Lidii Marii Trojanowskiej, Dorota Frasunkiewicz z zespołem Rosa Tardija - taniec flamenco, Tadeusz Trojanowski - fortepian oraz Marcin Rogalski - fortepian. Koncert prowadził Wojciech Grzechowiak.

W piątkowe popołudnie 10 czerwca 2016 roku przy szczelnie wypełnionej sali Domu Darmstadt odbył się recital Marcina Rogalskiego - ucznia Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Białymstoku. Złożyły się ne niego: Preludium i fuga f-moll Jana Sebastiana Bacha, Sonata C-dur KV 330, Etiuda f-moll op. 25 nr 2 i Polonez A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina, Etiuda c-moll op. 2 nr 4 i Pawana dla zmarłej Infantki Maurycego Ravela. Młody pianista  otrzymał owacje na stojąco. Wśród życzeń przeważały te, które wybiegały w przyszłość aby ten młody, utalentowany pianista zagrał w rodzinnym mieście za kilka lat, gdy będzie już posiadaczem dyplomu magistra sztuki pianistycznej. Obecny na koncercie Tadeusz Milke dorzucił, że widzi Marcina Rogalskiego nadal w Zespole Dzieci Płocka na zagranicznych koncertach jako pianistę. W galerii zdjęcia autorstwa Jana Waćkowskiego.

Miło nam poinformować, że Prezydent Miasta Białystok, w oparciu o opinię Kapituły przyznał Nagrodę Rady Miasta Kulturalne Gryfy

Moniecki Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Mońkach oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Tak zaprasza do uczestnictwa w dwunastej edycji konkursu "Niezapomniane polskie przeboje". W załączniku regulamin oraz karta zgłoszenia.