Najważniejsze artykuły

Powrót do źródeł - koncert 40-lecia pracy kompozytorskiej Trojanowskiego w Ciechanowie

Urząd Miasta Ciechanowa oraz Parafia Farna w Ciechanowie zapraszają na koncert w ramach Wieczorów Organowych - w niedzielę 16 września 2018 r. na godz. 17:00 do ciechanowskiej Fary. Usłyszymy pieśni w wykonaniu Moniki Andrzejczyk - alt, kompozycje na organy w wykonaniu Sylwestra Trojanowskiego oraz jeden ze 100 Mazurków dla Niepodległej w wykonaniu Tadeusza Trojanowskiego. Kompozytor akompaniował będzie solistce. O początkach twórczości Tadeusza Trojanowskiego, który od prawie czterdziestu lat zamieszkuje w Białymstoku, opowie Lidia Maria Trojanowska. Ciechanowska Fara jest miejscem, gdzie powstawały pierwsze pieśni. Jedna z nich - Panie mój znajdzie się w programie koncertu zatytuowanego Powrót do źródeł. Koncert odbywa się pod Patronatem Prezydenta Ciechanowa. Wstęp jest nieodpłatny.

XIX Koncert Pamięci - Młodzi Niepodległej, 17.09.2018 w Pałacu Branickich w Białymstoku

Zapraszamy na spektakularny koncert, który po raz dziewiętnasty odbędzie się w Pałacu Branickich w Białymstoku w rocznicę wkroczenia do Polski wojs Rosji Sowieckiej. W miejscu pamiętającym tragiczne wydarzenia sierpnia i września 1939 spotkają się dzieci i młodzież z białostockich szkół, by w ten sposób oddać hołd tym, którzy zginęli za Polskę i cierpieli dla jej wolności i sprawiedliwości. W poniedziałek 17 września o godz. 12:00 w Pałacu Branickich w Białymstoku rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią: TADEUSZ TROJANOWSKI – fortepian ZUZANNA OBUCHOWSKA, ALEKSANDRA TROCHIMCZUK - Duet Wokalno-Instrumentalny, HANNA WYGONOWSKA - recytacja; opiekunowie: Monika Edyta Markowska, Beata Jatel, Dorota Skorupska - Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku - dyrektor Anna Zalewska *** ZESPÓŁ WOKALNY ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Białymstoku pod kierunkiem Anny Michalewicz - Szkoła Podstawowa nr 29 im. Synów Pułku w Białymstoku - dyrektor Elżbieta Rogowska *** MAJA MARKOWSKA - fortepian - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. w Białymstoku - dyrektor Małgorzata Muszyńska; opiekun: Anna Szwengier *** NIKOLA WĄDOŁOWSKA - śpiew, MICHAŁ SZUTKIEWICZ - recytacja- Szkoła Podstawowa nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku - dyrektor Tomasz Blecharczyk *** MICHAŁ LEWKOWSKI - fortepian; opiekun: Iwona Felińska - Szkoła Podstawowa nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku - dyrektor Mariusz Sokołowski, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Białymstoku - dyrektor Iwona Felińska *** KAMILA WOJTKIELEWICZ - śpiew, MATEUSZ GŁOGOWSKI - fortepian, AGATA ZIĘBA - śpiew, MATEUSZ GŁOGOWSKI i ANDRZEJ ZAMORA – akompaniament, ALEKSANDRA MAJ, MARCIN CZUBASZEK - recytacje; opiekun wokalistów, instrumentalistów i recytatorów: Aneta Kaliściak - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku - dyrektor Robert Winnicki PSM II st. w Białymstoku - dyrektor Grzegorz Puchalski *** MATEUSZ GŁOGOWSKI - fortepian; opiekun: Krzysztof Kiercul - Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku - dyrektor Adam Juchnowicz *** JULIA KUZYKA - śpiew-  II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku- dyrektor Dariusz Bossowski *** ZUZANNA DWORAKOWSKA - śpiew -  IV Liceum Ogólnokształcące im. Kamila Cypriana Norwida w Białymstoku - dyrektor Bożena Karpowicz.

Mecenat: Paliwko na Składowej, Konsul Honorowy Luxemburga w Polsce, Impresairat Muzyczny Pro Art. Wstęp wolny.

100 Mazurków dla Niepodległej Tadeusza Trojanowskiego.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach październikowych i listopadowych oragnizowanych przez Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku i Impresariat Muzyczny Pro Art. Zachęcamy do udziały w XVI Koncercie Totus Tuus, Półmaratonie Muzycznym dla Niepodległej oraz w Koncercie Jubileuszu pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego. Autor Uroczystej Fanfary Miasta Białegostoku podjał się muzycznego uczczenia stu lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Skomponował, przygotowuje do wydania i nagrywa sto Mazurków o różnorodnej stylistyce od kompozycji w stylu chopinowskim przez utwory utrzymane w stylistce polskiej muzyki początku XX wieku po stylistykę współczesną. Nadał im również różnorodne formy od prostych jednoczęściowych, przez tradycyjną formę ABA do fantazji na tematy tańców polskich wykorzystując własne motywy utrzymane w stylu muzyki ludowej. Ostatni mazurek oparty jest na motywach Mazurka Dąbrowskiego. W wielu usłyszeć można kujawiaki, mazury i oberki. Część z Mazurków po raz pierwszy zabrzmiała podczas koncertu 40-lecia pracy kompozytorskiej - 13 maja 2018 r w Płocku. Większość jednak czeka na wykonania podczas jubileuszowych koncertów w Białymstoku:  XVI Koncertu Totus Tuus w Pałacu Branickich - 16 października 2018, g. 17:00, Koncertu Jubieluszowego pracy kompozytorskiej - 16 listopada 2018 r. w Pałacu Branickich, g. 16:30.  Koncert Muzyczny Półmaraton dla Niepodległej zaplanowany jest na piątek 9 listopada 2018 r., g. 17:00 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Wstęp na wszystkie inicjatywy jest wolny.

Mecenatami koncertów są: Stowarzyszenie Wykonawców STOART, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Impresariat Muzyczny Pro Art

 

Polityka prywatności sklepu internetowego www.trojanowscy.pl

l Drogi Kliencie! W związku z nowymi regulacjami prawnymi tzw. RODO wchodzącymi w życie 25.05.2018r. uprzejmie informujemy, że nie przechowujemy danych osobowych, które zostały nam przekazane celem dokonania zakupu przed 25.05.2018 r., jak również po 25.05.2018 r. Podanie danych celem dokonania wysyłki zakupionych przedmiotówe w sklepie internetowym jest dobrowolne. Twoje dane osobowe podane do realizacji zakupu zabezpieczone będą zgodne z właściwymi przepisami prawa, w tym stosujemy szyfrowanie połączenia za pomocą certyfikatu SSL.