Najważniejsze artykuły

Muzyczny Maraton dla Niepodległej, 09.11.2018, g.17 - Muzeum Podlaskie w Białymstoku

2 godziny, 1 minutę i 40 sekund. Tyle dokładnie będzie trwał Muzyczny Maraton dla Niepodległej. Inicjatywa ma na celu włączenie jak największej ilości osób (Białostoczan i Podlasian), które poprzez interpretację wierszy patriotycznych uczcić chcą 100-lecie odzyskania Niepodległości. Obok osób, które będą czytać z klucza tzw. "pozytywnej odpowiedzi na prośbę organizatora" czytać może każdy, kto zgłosi się do czytania wiersza (otrzyma wcześniej wiersz i przed rozpoczęciem Maratonu swoją interpretację przedstawi organizatorowi). Można zgłaszać się drogą emailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pierwsze 10 osób zostanie włączonych do koncertu, który odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 r. w Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Podczas Muzycznego Maratonu usłyszymy Mazurki z cyklu 100 Mazurków dla Niepodległej skomponowane przez kompozytora Tadeusza Trojanowskiego, poezję patriotyczną oraz myśli o Ojczyźnie Józefa Piłsudskiego w interpretacji Czesława Jakubowicza. Nowy rekord w maratonie ustanowiony został 16.09.2018 r. w Berlinie przez kenijskiego biegacza Eliud Kipchoge.

XII Koncert Totus Tuus - 16.10.2018 - Pałac Branickich w Białymstoku

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, które pielęgnuje pamięć o wielkim Polaku Janie Pawle II. Wstęp wolny.

Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Klubu Inteligencji Katolickiej (w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej), KPKM sp. z o.o, Stowarzyszenia Musica Sacra w Białymsotku oraz Impresariatu Muzycznemu Pro Art.

Pieśni Patriotyczne już w sprzedaży

Dostępne są już Piosenki Patriotyczne. W opracowaniu na fortepian autorstwa Tomasza Trojanowskiego  znalazło się 11 piosenek  od  Wojenko, wojenko przez Czerwone maki na Monte Cassino do Dziś do Ciebie przyjść nie mogę. Niektóre w dwóch wersjach - łatwiejszej i trudniejszej. Zachęcamy do zakupu i nauki w 100 - lecie odzyskania Niepodległości. Do zakupu w naszym sklepie i na allegro: tomimuz

Strona 1 z 2