Najważniejsze artykuły

Letnie inicjatywy Stowarzyszenia Musica Sacra, Stowarzyszenia TAK i Impresariatu Muzycznego Pro Art

Zapraszamy tradycyjnie po raz osiemnasty na sierpniowe Koncerty przed Hejnałem (Muzeum Podlaskie - Ratusz we wnętrzu i na dziedzińcu). Początek koncertów o godz. 11.15.

Wystąpią: 5.08.2018 - Diana Perzyńska - fortepian, Dominika Szyszko - skrzypce (koncert we wnętrzu Muzeum),  12.08.2018 - Kwartet Primavera (koncert plenerowy), 19.08.2018 - Robert Marat - fortepian, Małgorzata Trojanowska - sopran (koncert we wnętrzu),  26.08.2018 - duet AKO-PIANO: Krzysztof Krzesicki - fortepian, Piotr Skowroński - akoredon (koncert plenerowy)

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r. o godz. 17 na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego na XVIII Muzycznych Spotkaniach z naturą zagrają:

SEBASTIAN WIELĄDEK (Warszawa), MACIEJ OSTROMECKI (Ciechanów), MAGDALENA SAMOJLIK (Białystok), ANDRZEJ KOZŁOWSKI (Białystok)

https://www.youtube.com/watch?v=PAS4h0XLNT0

wstęp wolny. Inicjatywy zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Białystok oraz Paliwko na Składowej.

Polityka prywatności sklepu internetowego www.trojanowscy.pl

l Drogi Kliencie! W związku z nowymi regulacjami prawnymi tzw. RODO wchodzącymi w życie 25.05.2018r. uprzejmie informujemy, że nie przechowujemy danych osobowych, które zostały nam przekazane celem dokonania zakupu przed 25.05.2018 r., jak również po 25.05.2018 r. Podanie danych celem dokonania wysyłki zakupionych przedmiotówe w sklepie internetowym jest dobrowolne. Twoje dane osobowe podane do realizacji zakupu zabezpieczone będą zgodne z właściwymi przepisami prawa, w tym stosujemy szyfrowanie połączenia za pomocą certyfikatu SSL.

Jubileusz 40 - lecia pracy kompozytorskiej Trojanowskiego - Płock 13.05.2018 - relacja

W Domu Darmstadt 13 maja 2018 r. miał miejsce niecodzienny z kilku względów koncert pt. W przestrzeni muzyki. Po pierwsze był jubileuszowym akcentem 40-lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego – pianisty, kompozytora, poety i animatora życia kulturalnego na Mazowszu i Podlasiu. W stolicy regionu – Białymstoku - prawie czterdzieści lat temu, pracują twórczo i nauczając w szkolnictwie muzycznym wszystkich szczebli. Na swoim koncie posiada ponad 400 utworów, w tym 100 Mazurków dla Niepodległej. To projekt, który – jak sam mówi kompozytor – wyrósł w jego sercu i mimo odmownych dotacji wspierających wykonanie wszystkich stu mazurków czyni starania o ich wykonanie w miesiącach bliskich świętowania 100 lat Niepodległości. Podczas niedzielnego koncertu zabrzmiały prawykonania kilkunastu z nich. Wykonał je - dla płockiej publiczności bardzo licznie zgromadzonej w Domu Darmstadt – autor

Czytaj więcej...

XV Podlaski Festiwal Wielkanocny w obiektywie

XV Podlaski Festiwal Wielkanocny dobiega końca. Dzieujemy wszystkim uczesntikom, współorganizatorom, sponsorom i mecenasom, a w szczególności  Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego, Starostwu Powiatowemu w Białymstoku oraz MIasu Białystok. Dziękujemy za obecność na poszczególnych inicjatywach: przedstawicielom władz samorządowych, radnym, gościom honorowym. Podlaski Festiwal WIelkanocny w tej edycji to: Pocztówka i Pieśń Wielkanocna, wystawy (w Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach trwa do 28.04.2018), Wielkanocne Pogorzałki, Podlaski BIeg Wielkanocny. Toe wszystkie wydarzenia zakończył w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. Koncert Galowy połączony w wręczeniem nagród. Wszystko w obiektywie uchwycone przez Weronikę Trojanowską i Annę Stellę Trojanowską. Dziękujemy jeszcze raz.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2