Koncerty chopinowskie w Supraślu - reportaż foto

Dwa koncerty cyklu Chopin z widokiem na Supraśl odbyły się w Domu Ludowym. W sobotę 27 sierpnia 2016 r. recital zagrał wybitny polski pianista Michał Drewnowski. Ten charyzmatyczny artysta wykonał sztandarowe dzieła Fryderyka Chopina i innych polskich kompozytorów w tym Tadeusza Majerskiego.

Tego zapomnianego twórcę odkrywa i przybliża publiczności od kilku lat Michał Drewnowski. W listopadzie ukarze się płyta z utworami Majerskiego, którą pianista nagrywał z Królewską Szkocką Orkiestrą Narodową. W sobotnie popołudnie w Domu Ludowym w Supraślu -  w doskonałym warsztatowo i emocjonalnie wykonaniu - zabrzmiały walce, mazurki, Polonez As-dur i wieńczące koncert dzieło Chopina z 1835 roku - Scherzo b-moll.

Ostatni koncert tegorocznej edycji Chopina z widokiem na Supraśl odbył się na scenie plenerowej Domu Ludowego w niedzielę 28 sierpnia. W upalne sierpniowe popołudnie zabrzmiały arie z oper i operetek w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej - Przemysława Borysa (tenor) i Tarasa Kuzmycha (bas). Wystąpiła również Małgorzata Trojanowska - sopran i Anna Krzysztofik-Buczyńska - fortepian.

Podczas tego koncertu Chopin zabrzmiał symbolicznie. Mazurka F-dur op. 68 nr 3 wykonał Dyrektor Artystyczny Tadeusz Trojanowski. Dalej młodzi artyści zachwycali głosem solo i w duecie śpiewając arie od Mozarta do Lehara.

w galerii reportaż foto.