XII Podlaski Festiwal Wielkanocny 2015 - szczegóły.

 W programie tegorocznej edycji Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego znajdują się inicjatywy dla wszystkich. Wstęp bezpłatny.

W sobotę 11 kwietnia od godz. 10 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków) odbywać się będzie Festiwal Pieśni Wielkanocnej.

Koncert Galowy XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - sobota 11 kwietnia 2015 r. w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku o g. 17.
W programie występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, występy Laureatów konkursu na pieśń wielkanocną i wręczenie nagród w konkursie na pocztówkę wielkanocną.
Wielkanocne Ekumeniczne Spotkanie z tradycją w Sokółce rozpocznie msza święta z udziałem HZPiT Dzieci Płocka - 12 kwietnia 2015 (niedziela) o godz. 13. Od 14 przed kinem Sokół w Sokółce: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe w wyk. teatru amatorskiego COŚ pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie oraz wielkanocne smaki i rozrywki.
W programie: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe Teatru Amatorskiego Coś pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie.
Koncert Świętemu Janowi Pawłowi II - poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Podczas Mszy św. i po wystąpią: Schola Cantorum Omni Die (dyr. Roman Szymczuk), Schola Gregoriana Sancti Dominici (dyr. Łukasz Olechno) i Chór z Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego (dyr. Sylwester Trojanowski).

W ramach Festiwalu odbędą się również w kościołach województwa Podlaskiego występy chórów. I tak: 12 kwietnia 2015:

o godz. 10.00 w kościele św. Rodziny w Czarnej Białostockiej wystąpi Chór Sagrada Familia i HZPiT Dzieci Płocka. O godz. 12.15 w kościele św. Jana Chrzciciela w Choroszczy wystąpi Chór Cantate Domini z Dobrzyniewa Kościelnego a o godz. 13 w kościele św. Antoniego w Sokółce HZPiT Dzieci Płocka. W niedzielę 26 kwietnia w kościele Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym o godz. 12 wystąpią: Chór Sagrada Familia i Schola Cantorum Omni Die.

Organizatorami inicjatywy są: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Sokólski Ośrodek Kultury. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym: Metropolity Białostockiego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Instytucje te wsparły finansowo PFW.