XXII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej, 11 - 19 lipca 2015, Warszawa

Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej odbędzie się w dniach 11–19 lipca 2015 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tematem przewodnim tej edycji Akademii jest „Głos i inspiracja głosem w Muzyce Dawnej”.Podczas koncertów sięgać będziemy do muzyki wokalnej innych stylów i epok, od średniowiecza po klasycyzm. Zestawienie różnych repertuarów, prezentowanych w kolejnych dniach, będzie okazją do przyjrzenia się, jak znaczenie głosu i techniki wokalne zmieniały się przez wieki. Będzie to też okazja do dyskusji nad dzisiejszymi sposobami odtwarzania dawnej praktyki wykonawczej.

Jak co roku w ramach MLAMD, tak i tym razem do Warszawy zawita Simon Standage, wybitny skrzypek specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku. Wśród zaproszonych gości zagranicznych są Jan Van Elsacker, Jan Čižmář czy Kai Wessel. Szczególnym wydarzeniem będzie koncert zespołu Capilla Flamenca, poświęcony pamięci zmarłego w zeszłym roku śpiewaka Dirka Snellingsa.

Uczestnicy warsztatów, oprócz indywidualnych lekcji z artystami w ramach klas mistrzowskich, będą mieli okazje wziąć udział w transmitowanych przez Polskie Radio koncertach z udziałem pedagogów. Dodatkową atrakcją są zajęcia z tańca historycznego dla wszystkich zainteresowanych, które specjalnie na MLAMD przygotowała Romana Agnel.

 

Szczegóły i warunki uczestnictwa w 22. MLAMD znajdują się na stronie www.mlamd.pl