Zapraszamy tradycyjnie po raz osiemnasty na sierpniowe Koncerty przed Hejnałem (Muzeum Podlaskie - Ratusz we wnętrzu i na dziedzińcu). Początek koncertów o godz. 11.15.

Wystąpią: 5.08.2018 - Diana Perzyńska - fortepian, Dominika Szyszko - skrzypce (koncert we wnętrzu Muzeum),  12.08.2018 - Kwartet Primavera (koncert plenerowy), 19.08.2018 - Robert Marat - fortepian, Małgorzata Trojanowska - sopran (koncert we wnętrzu),  26.08.2018 - duet AKO-PIANO: Krzysztof Krzesicki - fortepian, Piotr Skowroński - akoredon (koncert plenerowy)

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r. o godz. 17 na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego na XVIII Muzycznych Spotkaniach z naturą zagrają:

SEBASTIAN WIELĄDEK (Warszawa), MACIEJ OSTROMECKI (Ciechanów), MAGDALENA SAMOJLIK (Białystok), ANDRZEJ KOZŁOWSKI (Białystok)

https://www.youtube.com/watch?v=PAS4h0XLNT0

 

Wstęp wolny. Inicjatywy zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Białystok oraz Paliwko na Składowej.

Zachęcamy do udziału w inicjatywie, która łączy w sobie dziedziny sztuki, sportu i rekreacji. Czekamy na was od 10 do 17 już w najbliższą niedzielę.

W Domu Darmstadt 13 maja 2018 r. miał miejsce niecodzienny z kilku względów koncert pt. W przestrzeni muzyki. Po pierwsze był jubileuszowym akcentem 40-lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego – pianisty, kompozytora, poety i animatora życia kulturalnego na Mazowszu i Podlasiu. W stolicy regionu – Białymstoku - prawie czterdzieści lat temu, pracują twórczo i nauczając w szkolnictwie muzycznym wszystkich szczebli. Na swoim koncie posiada ponad 400 utworów, w tym 100 Mazurków dla Niepodległej. To projekt, który – jak sam mówi kompozytor – wyrósł w jego sercu i mimo odmownych dotacji wspierających wykonanie wszystkich stu mazurków czyni starania o ich wykonanie w miesiącach bliskich świętowania 100 lat Niepodległości. Podczas niedzielnego koncertu zabrzmiały prawykonania kilkunastu z nich. Wykonał je - dla płockiej publiczności bardzo licznie zgromadzonej w Domu Darmstadt – autor

XV Podlaski Festiwal Wielkanocny dobiega końca. Dzieujemy wszystkim uczesntikom, współorganizatorom, sponsorom i mecenasom, a w szczególności  Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego, Starostwu Powiatowemu w Białymstoku oraz MIasu Białystok. Dziękujemy za obecność na poszczególnych inicjatywach: przedstawicielom władz samorządowych, radnym, gościom honorowym. Podlaski Festiwal WIelkanocny w tej edycji to: Pocztówka i Pieśń Wielkanocna, wystawy (w Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach trwa do 28.04.2018), Wielkanocne Pogorzałki, Podlaski BIeg Wielkanocny. Toe wszystkie wydarzenia zakończył w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. Koncert Galowy połączony w wręczeniem nagród. Wszystko w obiektywie uchwycone przez Weronikę Trojanowską i Annę Stellę Trojanowską. Dziękujemy jeszcze raz.

Podczas Koncertu Wielkanocnego, który odbył się 07.04.2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku przesłuchano wyselekcjonowane zespoły i solistów, spośród zgłoszonych na XV konkurs Pieśni Wielkanocnej. Jury w składzie: Prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska, Barbara Kornacka oraz Tadeusz Trojanowski postanowiło przyznać następujące nagrody: w kategorii zespołowej: I nagrodę Chórowi Młodzieżowemu Gregorianum pod dyr. Bereniki Jozajtis (Warszawa), II nagrody nie przyznano, III nagrodę Scholi Mater Dei pod kierunkiem Pauliny Malinowskiej i Roberta Malinowskiego (Białystok). W kategorii solistów przyznano: I nagrodę Zuzannie Dworakowskiej (Białystok), II nagrodę ex aequo Oliwii Moczydłowskiej (Zambrów), Agacie Galent (Łapy), III nagrodę Maji Kułak (Białystok). Wyróżniono: Wiktorię Ryś (Łapy). Gratulujemy i zapraszamy na galę wręczenia nagród w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. do Pałacu Branickich w Białymstoku o godz. 17.

Dziękując wszystkim uczestnikom konkursu Pocztówka Wielkanocna za trud włożony w wykonanie prac, nauczycielom i instruktorom za pomoc i prowadzenie młodych utalentowanych uczestników konkursu, gratulujemy wszystkim, którzy przysłali w tym roku prace konkursowe. Fakt wpłynięcia na konkurs 492 prac sprawił, że Jury w składzie: dr hab. Jadwiga Załęska, Bożena Jadacka-Jóźków - członek Stowarzyszenia Musica Sacra w Białymstoku,  Ewa Szymańska - dyrektor PW. Jard oraz  Tadeusz Trojanowski - dyrektor Artystyczny XV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, dokonało wyboru laureatów dokładając jak największych starań w wyborze prac. Jury i organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom, a laureatom składają wyrazy uznania i życzyą wielu sukcesów artystycznych. Doceniono prace 6 uczestników przyznając I miejsce w kategoriach konkursowych, 19 laureatom przyznano miejsca II i III. Przyznano również 52 wyróżnienia oraz Nagrodę Impresariatu Pro Art, Nagrodę Publiczności i dwie równorzędne Nagrody Publiczności Pożegnania z Afryką (w głosowaniu tradycyjnym i internetowym). Poniżej lista laureatów. Jednocześnie przypominamy, że tylko potwierdzenie obecności na Koncercie Galowym XV PFW  w dniu 15 kwietnia 2018 r. w Pałacu Branickich w Białymstoku o godz. 17 gwarantuje przygotowanie nagrody. Pozostałe nagrody organizator wysyła na koszt uczestników po skontaktowaniu się drogą emailową (mTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Gratulujemy i oczekujemy na uroczystości wręczenia nagród.

20170422 194855

Miło nam poinformować, że ruszyły już zapisy na II Podlaski Bieg Wielkanocny, który odbędzie się w niedzielę 08 kwietnia 2018 r. w Pogorzałkach, w kategorii open - zapisy bieg open

oraz w kategorii dzieci i młodzieży oraz biegu rodzinnego - zapisy biegi dzieci, młodzież, rodzinne

Na poniższym portalu znajdziecie regulaminy i niezbędne szczegóły. Na biegaczy czekają: Puchary: Starosty Powiatu Białostockiego, Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże, Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Pogorzałkach, puchary za miejsca od I do III w każdej kategorii, dedykowane medale, dedykowane nagrody rzeczowe, dyplomy oraz wielka feta wielkanocna pt.: Wielkanocne Pogorzałki, która rozpocznie się o godz. 14 w Domu Kultury w Pogorzałkach. Bieg open rusza o godz. 13:00. Biegaczy pobłogosławi ks. Biskup Henryk Ciereszko. Biegi dziecięco-młodzieżowe oraz biegi rodzinne wystartują o godz. 14.15. Biuro organizacyjne (koordynator Bartek Zawadzki i Krzysztof Skowera) ruszy o godzinie 11:00 w Domu Kultury w Pogorzałkach.

NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ.

Szanowni Państwo!

W związku z nieprawidłowościami w głosowaniu - wielokrotne głosowanie bez logowania- jako gość -(guest). Bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem głosowania Internetowego na Nagrodę Publiczności i Nagrodę Publiczności Pożegnania z Afryką podchodząc z szacunkiem do autorów nominowanych prac. W przeciwnym razie Organizatorzy zmuszeni bedą wykluczyć prace, na które oddawane są wielokrotnie głosy lub unieważnić tegoroczne głosowanie o Internetową Nagrodę Publiczności.

Zapraszamy do głosowania na Nagrodę Publiczności w ramach konkursu Pocztówka Wielkanocna 2018. Z szacunku dla autorów nominowanych prac bardzo prosimy o zepoznanie się z regulaminem. Informujemy, że weryfikacja głosów odbywa się na bieżąco. Z jednego konta IP można oddać tylko jeden głos. Nieważne głosy zostaną usunięte a praca zdyskwalifikowana. W wyniku nieprawidłowości w głosowaniu oraz dla zachowania pełnej transparentności głosowania Organizator wprowadza głosowanie przez system logowania z konta założonego na www.trojanowscy.pl - wzorem poprzednich lat.

Do Nagrody Publiczności w głosowaniu internetowym zakwalifikowano prace następujących uczestników:

Informujemy, że weryfikacja głosów odbywać się będzie na bieżąco. Z jednego konta IP można oddać tylko jeden głos - prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Nieważne głosy (z tego samego adresu IP) zostaną usunięte a praca zdyskwalifikowana. W wyniku nieprawidłowości w głosowaniu oraz dla zachowania pełnej transparentności głosowania Organizator wprowadzi głosowanie przez system logowania z konta założonego na www.trojanowscy.pl wzorem poprzednich lat.

Za nami XXVIII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. Miłym akcentem na zkończenie Fetiwalu był udział Michała Wiśniewskiego założyciela zespołu Ich Troje i Agaty Buczkowskiej solistki tego zespołu w uroczystości wręcznia nagród. Młoda wokalistka występowała również na Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard kilka edycji wcześniej. Przed uroczystą galą zaśpiewała piosenkę autorstwa Michała Wiśniewskiego. Artyści wręczali - razem z jurorami - nagrody laureatom wszystkich kategorii, którzy licznie zgromadzili się w Klubie Rozrywki Krąg. W gali uczestniczył również właściciel firmy i Radia Jard - Jarosław Dziemian.

Wszystkim uczestnikom, instruktorom, nauczycielom, rodzicom i każdemu z osobna życzymy powodzenia na innych festiwalach i dynamicznego rozwoju artystycznego. Zapraszamy na Festiwal Piosenki Polskiej w czerwcu 2018 r. Szczegóły na jard.pl. Poniżej lista laureatów we wszystkich kategoriach:

Kuchnia naszych babć to projekt skierowany do całej społczności wsi Krynice, Gminy Dobrzyniewdo Duże i mieszkańców Powiatu Białostockiego. Można było zapoznać się z dawnymi przepisami wielkanocnymi i nie tylko, zdobyć technikę robienia palm wielkanocnych oraz posłuchać, jak żyć zdrowo... Inicjatywa odbywała się pod Patronatem Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże - Bogdana Zdanowicza.

">fotorelacja

Zapraszamy do czynnego udziału w konkursach, wystawach i koncertach. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Udział w konkursach również nieodpłatny, dzięki wsparciu finansowemu: Miasta Białystok, Starostwa Powiatowego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz mecenasów: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Paliwko na Składowej, A-Z Papier, Pralnia Pogo, Kaja Sport, Jaz-bud, Amix, Pożegnanie z Afryką i Impresariat Muzyczny Pro Art.

Tadeusz

W tym roku kompozytor, pianista, pedagog i animator kultury na Mazowszu i Podlasiu obchodzi czterdziestą rocznicę od skomponowania pierwszych utworów. Był to cykl pieśni na głos i fortepian do słów Małgorzaty Hillar: Poziomka, My z drugiej połowy XX w. oraz Niepokój. Z tej okazji prze cały rok odbywać się będą koncerty, na których usłyszeć będzie można dzieła Tadeusza Trojanowskiego. Pierwszy z koncertów, podczas którego pianista Michał Drewnowski wykona Pro Memoria i Witraże na fortepian i orekistrę będzie miał miejsce 9 i 10 marca 2018 r. Ten znakomity polski pianista młodego pokolenia zagra z Radomską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Przemysława Zycha.

Michał Drewnowski i Radomska Orkiestra Kameralna

Zapraszamy w niedzielę 08.04.2018 od godz. 14:00 do Domu Kultury w Pogorzałkach W ramach XV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego odbędzie się inicjatywa skierowana do wszystkich mieszkańców Gminy Dobrzyniewo Duże. Otwarta jest również na mieszkańców z całego regionu. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach wielkanocnych o puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże skierowanych do osób indywidualnych w kategoriach:

1. Regionalna potrawa wielkanocna w kategorii: pasztet wielkanocny, żurek wielkanocny, mazurek wielkanocny, babka wielkanocna

2. Ozdoba wielkanocna w kategorii: stroik wielkanocny, palma wielkanocna, jajko.

W ramach Wielkanocnych Pogorzałk prezentowane będą stoły wielkanocne kół gospodyń wiejskich z Gminy Dobrzyniewo Duże. Odbędzie się krótka konferencja skierowana do gospodyń wiejskich, występy solistów i zespołów uczniów szkół z terenu Gminy Dobrzyniewo Duże oraz zaproszonych gości.

Do dzieci i dorosłych skierowane będą konkursy: bieg z jajkiem, toczenie jajka, malowanie drewnianych łyżek, bicie piany.

Swój udział w konkursach o Puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże można zgłaszać wysyłając chęć wzięcia udziału w konkursie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w Gminym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym (ul. Lipowa 71). 

Informacje niezbędne: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny, wybrana kategoria. Jeden uczestnik zgłosić może maksymalnie dwie regionalne potrawy wielkanocne oraz jedną ozdobę.

Konkursowe potrawy oraz ozdoby można również przynieść w dniu 08.04.18 do Domu Kultury w Pogorzałkach.

https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000235866

Zachęcamy do wsparcia kultury wysokiej, edukacji artystycznej dzieci i młodzieży z Podlasia. Mamy jeszcze dużo do zrobienia....

...

W ramach XV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego odbędą się dwa konkursy: na pocztówkę i pieśń wielkanocną. Od 1 marca 2018 będzie można przysyłać prace konkursowe. Prace, które zostaną przysłane do 20 marca 2018 r. wezmą udział w wyborze prac do druku (w formie pocztówki wielkanocnej). Tradycyjnie dodatkowo głosować będzie można na Nagrodę Pożegnania z Afryką - przez oddanie głosu w kawiarni i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką (ul. Waryńskiego 4, Białystok) oraz internetowo i Nagrodę Publiczności - głosowanie internetowe.

Konkurs na pieśń wielkanocną odbędzie się w tym roku w formie Koncertu Wielkanocnego 07.04.2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Wyboru solistów i zespołów dokona Jury  poprzez selekcją nadesłanych bądź udostępnionych na portalach i kanałach społecznościowych nagrań dźwiękowych (możliwość nadsyłania nagrań lub linków do nagrań od 01.03.2018 do 25.03.2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O dopuszczeniu do udziału w koncercie wielkanocnym podmioty poinformujemy drogą emailową. Regulaminy i karty zgłoszenia poniżej.

 

Pocztówka Wielkanocna regulamin

 

Regulamin Pieśń Wielkanocna

zgoda na przetwarzanie danych

Czasami warto się zatrzymać i wzbudzić w sobie refleksje. Zachęcamy -  klipy produkcji Pro Art na you tube. Muzyka Levin Bejman czyta Wojciech Grzechowiak.

https://www.youtube.com/watch?v=yjtYEOY6LlM

 

https://www.youtube.com/watch?v=RHdzflCsgsc

 

Miło nam poinformować, że Pan Minister Piotr Gliński objął patronatem honorowym XV Podlaski Festiwal WIelkanocny. Przez 15 lat przez festiwalowe konkursy przewinęło się ponad 10 tysięcy uczestników. Nagrodziliśmy prawie 1000 uczestników. Festiwal, który na początku był konkursem pieśni wielkanocnej poszerzony został od V edycji o konkurs na pocztówkę wielkanocną, koncerty oratoryjne, kameralne i solowe. W 2016 roku w Pogorzałkach mia miejsce po raz pierwszy festyn wielkanocne Pogorzałki, przybliżający tradycje wielkanocne, potrawy regionalne wskrzeszający stare konkursy ludowe (toczenie jajka, bieg z jajkiem, malowanie łyżek itp). W roku 2017 Festiwal poszerzony został o bieg wielkanocny dla wszystkich biegających od lat 0 do 100. W tym roku w programie: 25.03.2018 – 30.04.2018 - WYSTAWY POCZTÓWKI WIELKANOCNEJ KONCERT PIEŚNI WIELKANOCNYCH (wystąpią uczestniczy Konkursu Pieśni Wielkanocnej), sobota, 07.04.2018, g. 16 - Muzeum Podlaskie (Ratusz) w Białymstoku. WIELKANOCNE POGORZAŁKI – II PODLASKI BIEG WIELKANOCNY - niedziela, 08.04.2018, g. 13 – start biegu, g. 14 – festyn regionalnych potraw wielkanocnych, stołów kół gospodyń wiejskich, konkursy rodzinne (bieg z jajkiem, toczenie jajka itp.) - Dom Kultury w Pogorzałkach.  KONCERT GALOWY PFW, podczas którego będzie miał miejsce wręczenie nagród w konkursach na pocztówkę i pieśń wielkanocną odbędzie się w niedzielę, 15.04.2018, g. 17 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku. Wystąpią laureaci konkursu pieśni wielkanocnej oraz zaproszeni goście.

Ponad stu uczestników Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard, który odbył się 14 stycznia 2018 roku w klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku to dowód, że kolędy to utwory chętnie śpiewane zarówno przez młodych, jak i przez dorosłych wykonawców. Najmłodsi w kategorii do lat 7 śpiewali i grali jednocześnie, jak zbobywczyni I nagrody w tejże kategorii). Starsze solistki - zwłaszcza w pastorałkach mówiących o troskach Maryji - doskonale upodabniali się do Najświętszej Panienki - przynajmniej w stroju i ekspresji wykonywanych utworów. Wielu z wykonawców sięgało po tradycyjne kolędy (Bóg się rodzi, Wśród nocnej ciszy). Liczni przygotowali utwory nowe i najnowsze, które najogólniej określić można jako piosenki świąteczne. Duża grupa wykonawców z Suwałk, Łukowa, soliści przybyli z Warszawy, Lublina, Wysokiego Mazowieckiego, Łap, Sokółki, Grajewa, Kolna, Gołdapi, Czarnej Białostockiej, Węgrowa, Ełku czy Białegostoku sprawiło, że znowu poczuć można było niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Poniżej lista laureatów w kategoriach solistów, duetów i zespołów we wszystkich grupach wiekowych.

Zachęcamy do pozostania w atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Do oglądania na you tube są tegoroczne klipy kolędowe produkcji Pro Art:

W Nocy Narodzony - do pobrania w zakładce pdf również nuty

https://www.youtube.com/watch?v=ap3BTrwjKXQ

Maleńki skarb

https://www.youtube.com/watch?v=3vhnlMWRFeI

Kolęda Zegarowa

https://www.youtube.com/watch?v=LuXJNqsDqn0

 

Zapraszamy solistów, duety i zespoły (również obrzędowe z przedstawieniami jasełkowymi) do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek z Radiem JARD. 14 stycznia 2018 r. w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku. Festiwal startuje o godz. 10. Szczegóły i zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do oglądania programów świątecznych z udziałem dzieci i młodzieży z Podlasia, wyprodukowanych przez Pro Art w 2017 r. W TVP3 Białystok obejrzeć je będzie można w następującym czasie emisyjnym:

„Maleńki Skarb”- 24.12.2017 ok. godz. 18.55 i godz. 21.55 oraz 06.01.2018 ok . godz. 21.55 z udziałem rodziny Państwa Hermanowskich: Anety, Pawła, Huberta i Julii, Mieczysława Kuczyńskiego oraz Weroniki Trojanowskiej.

„Kolęda Zegarowa” - 25.12.2017 ok. godz. 18.55 i godz. 21.10 oraz 06.01.2018 ok. godz. 11.10 z udziałem Zespołów Fart i Karuzela z Bielska Podlaskiego pod kier. Justyny Porzezińskiej, scenografia koncertu - Szymon Ambrożewicz.

„W Nocy Narodzony” - 26.12.2017 ok. godz. 18.55 i godz. 21.55 oraz 06.01.2018 ok. godz. 17.30 z udziałem Ksymeny Krzesiewicz z mamą Martą, Mai Matulewicz z tatą Piotrem, Damiana Jaroszewicza, Maxa Jaroszewicza, Stanisława Trojanowskiego, Edwarda Trzcińskiego i Weroniki Trojanowskiej. Składamy podziękowania Stowarzyszeniu Gimnastyki Artystycznej i Tańca Bis pod kier. Anny Sokołowskiej oraz Galerii Jurowiecka w Białymstoku.

scenariusz i reżyseria - Lidia Trojanowska, zdjęcia - Krzysztof Jackowski, muzyka Tadeusz Trojanowski, realizacja dźwięku - Grzegorz Falkowski, Jarosław Woźniewski, montaż Tomasz Andrejuk.

Podziękowanie za wsparcie finansowe umożliwiające relizację programów: Suempol sp. z o.o., Samasz sp. z.o.o, Fundacja Era, Carrefour 24h Białystok ul. Kolejowa 12.

Wdzięczność nasza nie ma granic - powiedziała podczas koncertu Kolęda z serca dla Damiana (16.12.2017 w Galerii Jurowiecka w Białymstoku) mama Damiana Jaroszewicza Agnieszka. I my jako organizatorzy dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego wydarzenia. Wyrosło ono z potrzeby serca. Zgromadziło najlepszych wykonawców z Podlasia. Najlepszych solistów, zespoły, chóry - to ze strony muzycznej.

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom XXVII Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard: laureatom, wykonawcom, którym nie udało się zająć miejsc, ani zakwalifikować do finału. Czekamy na Was w marcu 2018 r. życząc wytrwałej pracy nad rozwojem własnej indywidualności artystycznej, doskonaleniem warsztatu wykonawczego i poszukiwania w wykonywanych piosenkach siebie (a nie odtwórstwa czy raczej klonu oryginalnych wykonań) . Doceniamy rozwój wykonawców prawdziwych "stajni"  muzycznych z Łukowa, Kobierzyc, Gołdapii, Gdańska, Ełku, Hajnówki, Litwy i Białorusi i wszystkim satelitom tajemniczo brzmiącej nazwy MAT (Muzycznej Akademii Talentów) z miejscowości okolic Warszawy. Płaczu nie było zbyt wiele, pomidory na scenę nie leciały... Rozumiemy, że będziecie poszukiwać i pracować na chwałę swojego rozwoju osobistego. Poniżej wyniki we wszystkich kategoriach.

13 listopada 2017 r. w Płocku miało miejsce niezwykłe świętowanie. Widowisko o niepodległości w wykonaniu młodych artystów z płockich szkół muzycznych, HZPiT Dzieci Płocka oraz zespołu z Mołdawii oglądało około tysiąca osób. W programie przygotowanym przez Lidię Rogalską znalazł się białostocki akcent. W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się znany białostocki społecznik Czesław Jakubowicz, który rolę Wodza Niepodległości sprawuje od ponad 10 lat. Płock to miasto uhonorowane przez Marszałka w 1921 r. "Był dzień 10 kwietnia 1921 roku. Do Płocka przybył Marszałek Józef Piłsudski. Po uroczystym powitaniu Miastu Płock nadano Krzyż Walecznych za obronę miasta przed nawałą bolszewicką w dniu 18 sierpnia 1920 roku". Bardzo wzruszający i pełen patriotyzmu koncert rozpoczął płockie obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W galerii foto autorstwa Lidii Trojanowskiej. Poniżej link do Kuriera Mazowieckiego TVP3 Warszawa z relacją o wydarzeniu (minuta od 8`23`` do 10`25``)

https://warszawa.tvp.pl/34795853/13112017

 

Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli klas fortepianu do udziału w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny – Stefańskiej. Przesłuchania konkursowe będą się odbywać w dniach 08 – 10 lutego 2018 r. w sali Familijnej Pałacu Książęcego w Żaganiu. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 2 stycznia 2018 r. tylko na specjalnym formularzu Organizatora: - drogą elektroniczna (skan w formacie pdf) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z wpisaniem tematu : „ XXIII OTP – zgłoszenie”. - pocztą pod adres PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego, ul. Pomorska 14, 68-100 Żagań, z dopiskiem „XXIII OTP – zgłoszenie”.

Konkurs odbędzie się w dniach 24-26 marca 2018 r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego, 61-736 Poznań, ul. Solna 12, tel.: +48 61 852 28 55. Kontakt z organizatorem: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 2. Organizatorami Konkursu są: Stowarzyszenie Konkursów Skrzypcowych im. Georga Philippa Telemanna i Agencja Artystyczna Jarmołowicz. Partnerami Konkursu są: Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu i Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. 3. Uczestnikami Konkursu mogą być skrzypkowie urodzeni po 31 grudnia 1999 r. 4. Uczestników oceniać będzie jury wybrane przez organizatorów. Przewodniczącym XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Georga Philippa Telemanna będzie prof. Michał Grabarczyk. 5. Konkurs przebiegać będzie w 2 etapach:  Program I etapu obejmuje wykonanie jednej z 12 Fantazji na skrzypce solo Georga Philippa Telemanna i utworu dowolnego na skrzypce z fortepianem lub skrzypce solo (wyklucza się wykonanie utworu cyklicznego np. suity, sonaty czy koncertu lub jego części). Czas wykonania programu I etapu nie powinien przekroczyć 20 minut.  Program II etapu obejmuje wykonanie I lub II i III części dowolnego koncertu skrzypcowego. 6. Program powinien być wykonany z pamięci. Zaleca się korzystanie z wydań źródłowych 12 Fantazji (np. Bärenreiter-Verlag, Kassel, 1955) oraz uwzględnienie przy doborze programu twórczości kompozytorów polskich. 7. Zasady punktacji i rozdziału nagród ustalają jurorzy w oparciu o odrębny regulamin. Decyzje jury są ostateczne i nieodwołalne. 8. Uczestnicy wystąpią w kolejności alfabetycznej, począwszy od osoby wybranej w drodze losowania. 9. Do 15 grudnia 2017 r. należy przesłać: a. zgłoszenie kandydata wraz z załączoną kopią dowodu wpłaty wpisowego, b. zdjęcie kandydata (drogą elektroniczną na adres organizatora). Karta zgłoszeniowa powinna być wypełniona czytelnie, bez skrótów oraz zawierać krótki życiorys artystyczny kandydata i opinię pedagoga. Dane kandydata na karcie zgłoszeniowej powinny być potwierdzone przez dyrektora szkoły. 10. Zgłoszenia należy przesłać pocztą na adres: Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego, 61-736 Poznań, ul. Solna 12 z dopiskiem Konkurs Telemanna. 11. Wpisowe Konkursu wynosi 150 zł. W razie rezygnacji kandydata nie podlega ono zwrotowi. Wpisowe nie obowiązuje uczniów POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. Wpisowe należy wpłacić do 15 grudnia 2017 r. na konto Agencji Artystycznej Jarmołowicz Bank Zachodni WBK S.A. numer konta 76 1090 1362 0000 0000 3615 0229 12. Przesłanie zgłoszenia na Konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody udzielonej organizatorowi na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku uczestnika na potrzeby Konkursu. 13. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczenia liczby uczestników. 14. Organizatorzy nie zapewniają akompaniatora. Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia pokrywają wysyłający uczestnika. 15. Do 31 stycznia 2018 r. zostaną wysłane potwierdzenia uczestnictwa zawierające datę i godzinę występu, informacje dotyczące możliwości zakwaterowania i wyżywienia. 16. Wyznaczeni przez jury laureaci Konkursu zobowiązani są do wystąpienia na koncercie laureatów. 17. Konkurs zakończy się koncertem laureatów i wręczeniem nagród.

Dyrekcja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdaosku wraz z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie serdecznie zapraszają na V Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjne, które odbędą się w dniach 25-27 października 2017 r. w OSM I i II stopnia w Gdaosku. Warsztaty skierowane są głównie do nauczycieli i uczniów klas perkusji szkół muzycznych I i II stopnia. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji będzie przede wszystkim: doskonalenie techniki wykonawczej, poznawanie, metody dobierania repertuaru koncertowego i konkursowego, oraz sposoby efektywnego i przyjemnego dwiczenia. Dla nauczycieli przygotowanych jest ponadto 9 zajęd seminaryjno-warsztatowych z metodyki nauczania na instrumentach perkusyjnych z elementami pedagogiki instrumentalnej. W trakcie Warsztatów odbędzie się wystawa instrumentów perkusyjnych, oraz stoisko z instrumentami, pałeczkami i akcesoriami perkusyjnymi. Organizatorzy i wystawcy zapewniają możliwośd wypróbowania i wyboru bardzo szerokiego asortymentu pałeczek perkusyjnych kilku wiodących firm perkusyjnych. Wykładowcy i Artyści V Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych w Gdaosku: 1. Prof. John Beck – USA, legendarny artysta, pedagog, kompozytor, autor encyklopedii perkusyjnych, jeden z najbardziej rozpoznawalnych perkusistów na świecie, Artysta należący do Panteonu Gwiazd Percussive Arts Society 2. Fredrik Engdahl – Szwecja, wykładowca The Royal Danish Academy of Music – niekwestionowany autorytet w dziedzinie pedagogiki i metodyki, wieloletni pedagog Københavns Kommunes Musikskole 3. Walter Mertens – Belgia, kompozytor dziesiątek szkół, metod gry na instrumentach perkusyjnych, utworów solowych i kameralnych, koordynator klasy perkusji Academy for Music in Schoten, juror wielu młodzieżowych konkursów. 4. Luc Goos – Belgia, kompozytor, aranżer muzyki na zespoły perkusyjne, juror wielu międzynarodowych konkursów, wykładowca City Academy for Music in Geel i City Conservatory for Music in Hasselt 5. Francesca Santangelo – Włochy/Niemcy, solistka, kameralistka, artystka Bergerault, wieloletni pedagog szkoły muzycznej we Freiburgu (Niemcy) Dyrektor artystyczny Italy PAS Percussion Days Festival 6. Prof. dr hab. Piotr Sutt – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi – Kierownik Zakładu Perkusji, OSM I i II st. w Gdaosku, juror międzynarodowych konkursów i festiwali, solista, kameralista, wieloletni pierwszy perkusista Polskiej Filharmonii Kameralnej 7. Prof. Radosław Szarek – Polska/Niemcy, solista, kameralista, wykładowca Musikhochschule Nürnberg, laureat wielu konkursów i międzynarodowych programów stypendialnych 8. Mariusz Mocarski – wykładowca UMFC Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku, nauczyciel OSM I st. w Grodzisku Mazowieckim 9. Adam Tkaczyk – perkusista zespołu KOMBII, muzyk prowadzący liczne warsztaty gry na zestawie perkusyjnym Każdy uczestnik, zarówno nauczyciel jak i uczeo mogą brad czynny udział we wszystkich warsztatach, seminariach i lekcjach. W trakcie trzydniowych Warsztatów przewidzianych jest ponad 45 warsztatów oraz trzy koncerty z udziałem wykładowców. W programie znajdą się prawykonania, klasyka perkusyjna zarówno solowa jak i kameralna, literatura obowiązując na znaczących konkursach perkusyjnych, muzyka latynoamerykaoska, jazzowa, rockowa i funkowa. Tematyka warsztatów, wykładów i lekcji podzielona będzie na trzy zasadnicze grupy odpowiadające zainteresowaniom i potrzebom uczestników (zgodnie z informacjami umieszczonymi w harmonogramie na stronie www.osm.gdansk.pl

To było wielkie wspomnienie wielkich wydarzeń... takiego wspisu dokonał jeden uczestników Koncertu Totus Tuus.  Koncert, który realizowany jest od 10 lat jako wspomnienie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w tym roku miał szczególny wymiar. Ks. Jerzy Szyryngo przybliżył bowiem 100-lecie powołania do życia przez św. Maksymiliana Kolbe Rycertwa Niepokalanej oraz objawień fatimskich. Hołd oddany tym wielkim Osobom oraz wspomnienie maryjnych objawień nabrało szczególnego wymiaru poprzez śpiew wielu młodych osób, dla których wybór na Stolicę Piotrową Polaka to odległości kosmiczne... Reportaż foto autorstwa Weroniki Trojanowskiej.

Zachęcamy do udziału w otwarciu wystawy Anioły Aleksandra Grzybka. Wtorek, 3.10.2017 o g. 11. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, ul. Kościelna 1a. W programie: spotkanie z autorem oraz dyskusja o Aniołach.

Zachęcamy do udziału w konkursie, który odbędzie się w dniach 11 - 12.11.2017 r. w Warszawie.

REGULAMIN III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU INSTRUMENTALNEGO „I pierwszak może być mistrzem”. Organizowanego w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Nr4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. 1. Otwarte przesłuchania odbędą się w dniach 11.XI - 12.XI. 2017r w PSM I st. Nr 4 im. Karola Kurpińskiego, 02-582 Warszawa ul. Wiktorska 73 tel. 022 8444231 fax: 022 844 46 54 2. W przesłuchaniach mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie Szkół Muzycznych I stopnia działu 6-letniego wszystkich specjalności, którzy w roku szk. 2016/2017 ukończyli pierwszą klasę i uczyli się gry na instrumencie tylko przez rok (dotyczy to również dzieci uczonych metoda Suzuki) 3. Przesłuchania są jednoetapowe. 4. Wymagania programowe: Dwa krótkie utworki o zróżnicowanym charakterze z towarzyszeniem fortepianu, a pianiści solo. 5. Program należy wykonać z pamięci , kolejność wykonywanych utworów jest dowolna. Uczestnicy podczas przesłuchań wystąpią zgodnie z harmonogramem. 6. Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w Konkursie ukaże się na stronie internetowej szkoły po dn. 30.X.2017r. http://kurpinski.edu.pl 7. Zgłoszenie uczestnictwa oznacza akceptację warunków zawartych w regulaminie konkursu 8. Uczestnicy występują z własnymi akompaniatorami. 9. Uczestników oceniać będzie jury powołane przez Organizatorów. 10. Zasady punktacji i rozdziału dyplomów ustalają jurorzy w oparciu o odrębny regulamin. 11. Organizatorzy ustalają wpisowe w wysokości 100 zł., które należy wpłacić na konto : 65 1020 1169 0000 8102 0222 8989 TERMIN ZGŁOSZEŃ - DO DNIA 20.X.2017r na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Dowód wpłaty z dopiskiem Konkurs „I pierwszak może być mistrzem” należy przesłać wraz ze zgłoszeniem do dnia 20.X.2017 r. (bez wpisowego zgłoszenia nie będą przyjmowane). 12. Z chwilą przyjęcia przez organizatorów zgłoszenia na konkurs wpisowe nie podlega zwrotowi. 13. Przesłuchania zakończą się wręczeniem dyplomów i nagród. 14. Dyplomy i nagrody są do odebrania wyłącznie w dniu zakończenia Konkursu i nie będą wysyłane.

Zapraszamy solistów, duety, zespoły  do udziału w wyjątkowo klimatycznym festiwalu, który jest jedynym tego typu wydarzeniem na taką skalę w regionie pólnocno-wschodnim. Zdrowa wokalna rywalizacja, konsultacje z jurorami pomocne w rozwoju artystycznym i przyjaźnie, które zawiązane na tym festiwalu trwają potem jeszcze wiele lat. Tak w skrócie można opisać tę wyjątkową inicjatywę. Szczegóły na www.jard.pl

To wspomnienie wielkiej historii Narodu Polskiego - napisał w kronice Ludwik Konopka  Prezes Związku Represjonowanych Politycznie Górników. I takie jest przesłanie organizowanych od osiemnastu lat koncertów, które zawsze odbywają się 17 września jako pamięć tragicznego września 1939 roku. W tym roku miały miejsce dwa koncerty: 15 i 17 września. Ten pierwszy odbył się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej i został wykonawczo przygotowany przez młodzież z białostockich szkół: SP 19, SP21, SP24 SP 28 SP 29 i SP 34. Było to wielkie przeżcie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna oraz nauczyciele i inni goście.

relacja foto autorstwa Weroniki Trojanowskiej.

 17 września o godz. 18.05 cały region słuchać mógł doskonałych interpretacji utworów o tematyce "pamięci historycznej", bo chyba słowo partioryczne w tym momencie jest zbyt popularne. Wiekie emocje, doskonałe wykonania i cała paleta barw głosów laureatów konkursu Jeszcze Polska nie zginęła. Relacja na stronie Polskiego Radia Białystok.

http://www.radio.bialystok.pl/koncertylive/index/id/147755

17 września 2017 r. o godz. 18 zapraszamy do odbiorników radiowych oraz słuchania przez internet Polskiego Radia Białystok. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok odbędzie się Koncert Live pt. Pamiętamy! Udział w nim wezmą laureaci Ogólnopolskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach, a którego pomysłodawcą jest Sylwester Trojanowski Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK. Wystąpią: ALEKSANDRA MUSZYŃSKA, ZUZANNA DWORAKOWSKA, KAROLINA SZKIŁĄDŹ, IZABELA KARCZEWSKA, MARIA SAWICKA, OLIWIA MAGDALENA IGNATOWSKA, URSZULA SULKOWSKA, AGATA DANIŁOWICZ, MAJA MARKOWSKA, OLIWIA CIECHACKA, WIKTOR ZAWADZKI, AGATA GALENT, WERONIKA TROJANOWSKA, MAJA ZYSKOWSKA, JULIA KUZYKA oraz TADEUSZ TROJANOWSKI - fortepian. Koncert poprowadzi DOROTA SOKOŁOWSKA. Organizatorami tego koncertu są: Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art i Polskie Radio Białystok.  Mecenat nad Koncertem sprawuje KPKM sp. z o.o., Lasy Państwowe. Bezpłatne wejściówki do Studia dostępne bedą w Polskim Radiu Białystok.

Pod takim tytułem odbędzie się w Bohemie (Plac Kościuszki 1) w Supraślu w sobotę 16 września 2017 r. o godz. 17 koncert, na którym zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina w bałkańskich rytmach wykonana przez światowej sławy Trio Sarakina. Wstęp wolny. Zapraszamy

 

 Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach upamiętniających wydarzenia z września 1939 r. Ta pamięć pokoleń wyraża się również poprzez sztukę. 15.09.2017 o godz.12 odbędzie się Koncert Objęła nas Pamięć Pokoleń, w którym udział weżmie młodzież z białostockich szkół: SP 19, SP21, SP24, SP28, SP 34. W ten sposób wyrażą swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli dla sprawiedliwości. Już dzisiaj dziękujemy za zaangażowanie młodzieży, nauczyielom i dyrektorom tych szkół: Dyr. Jerzemu Bołtuciowi, Dyr. Annie Stankiewicz, Dyr. Joannie Chilimon, Dyr. Elżbiecie Zimnoch, Dyr. Alfredowi Komarowi, Dyr. Elżbiecie Rogowskiej. Wstęp wolny.

Organzatorami są: Impresariat Pro Art, Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku, Centrum Wystawienniczo-KOnferencyjne Archidiecezji Białostockiej, Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru oraz wymienione szkoły.

17 września 2017 r. o godz. 18 zapraszamy do odbiorników radiowych oraz słuchania przez internet Polskiego Radia Białystok. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok odbędzie się Koncert Live pt. Pamiętamy! Udział w nim wezmą laureaci Ogólnopolskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach, a którego pomysłodawcą jest Sylwester Trojanowski Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK.

Organizatorami tego koncertu są: Polskie Radio Białystok S.A. Impresariat Muzyczny Pro Art i Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku 

Mecenat nad Koncertem sprawuje KPKM sp. z o.o., Lasy Państwowe.

Bezpłatne wejściówki do Studia dostępne bedą w Polskim Radiu Białystok.

 

Za około tygodnia w naszym sklepie oraz przez internet (allegro) zakupić będzie można kolędy na flażolet. Wyjątkowe wydawnictwo z tabulaturami.

Zachęcamy do odwiedzania naszego sklepu. Z około tygodnia dostępna będzie wyjątkowa i jedyna szkoła gry na gitarze umożliwiająca samodzielną naukę gry na tym instrumencie.

 

 

Jak można kochać muzykę udowodniła publiczność trzeciego z cyklu XVII Koncertów przed Hejnałem (20.08.2017). W deszczowe przedpołudnie już grubo przed 11.15 zapełniła się sala Muzeum Podlaskiego, gdzie wystąpił znakomity polski pianista Michał Drewnowski. Ten charyzmatyczny artysta nie po raz pierwszy wystąpił przed hejnałową publicznością. Po raz pierwszy jednak w Białymstoku zabrzmiała muzyka Tadeusza Majerskiego i dwie Miniatury Tadeusza Trojanowskiego. W programie koncertu znalazły się również utwory Fryderyka Chopina, które w wykonaniu tego doskonałego pianisty stały się poematami polskości. Tak grać Chopina potrafią tylko Polacy...

 

...

Podczas dwóch pierwszych Koncertów przed Hejnałem w niedzielne poranki przed  Muzeum Podlaskim w Białymstoku usłyszeć i zobaczyć można było znakomitych artystów z Polski i Białegostoku. Podczas pierwszego z cyklu letnich spotkań z muzyką wystąpił znakomity tenor Opery Bałtyckiej Jacek Szymański związany z Białymstokiem w początkach swojej edukacji muzycznej (lekcje śpiewu u Zofii Hamerlak-Gładyszewskiej, pierwsze występy artystyczne wspólnie z Dyrektorem Artystycznym Koncertów Tadeuszem Trojanowskim). Śpiewakowi akompaniował jeden z najlepszych akompaniatorów białostockich młodego pokolenia Krzysztof Kiercul.

Mieczysław Czajkowski

Ze smutkiem informuję że w dniu 07.08.2017 odszedł do Pana Mieczysław Czajkowski literat i poeta.

Pogrzeb autora Katyńskiego Popielca odbędzie się 10.08.2017 o 14h w Kościele Wszystkich Świętych w Białymstoku

14

Na marchewce i pietruszcze, na trąbce z cukini, papryki i pietruszki, na doniczkach i rurkach pcv dał pokaz gry niestrudzony w inwencji twórczej aktor - muzyk Andrzej Kozłowski. Artysta ten instrumenty robił na poczekaniu korzystając z wiertła i nożyka. Grał przeboje muzyki klasycznej i piosenki. Publiczność słusznie nagrodziła tego wykonawcę gromkimi oklaskami. A więc okazuje się, że grać można absolutnie na wszystkim... powiedziała jedna z osób po zakończeniu XVII Muzycznych Spotkań z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym.

 MG 3789

We wszystkie niedziele sierpnia o godz. 11.15 posłuchać będzie można muzyki popularnej i poważnej w solowych oraz kameralnych wykonaniach. Ideą odbywających się po raz siedemnasty koncertów jest przybliżenie młodych i już uznanych artystów posiadających związek z naszym miastem.

plakat_kantata_2017.jpg

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu Wysoki Stoczek - Wysoka Kultura. Wstęp wolny.

Autor Krzysztof Jakubowski

koncert http://bialystok.tvp.pl/30199550/witaj-maj

Najpiękniejsze polskie tańce w wykonaniu znakomitych zespołów, między innymi Kurpi Zielonych i Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka można dziś (01.05) było zobaczyć w białostockim Teatrze Dramatycznym. Świętowanie na ludowo majowych rocznic zaproponowali białostoczanom Lidia i Tadeusz Trojanowscy. Tytuł koncertu - "Witaj maj od Bałtyku do Tatr".

źródło : http://bialystok.tvp.pl

musica sacra http://bialystok.tvp.pl/30084464/24042017

Program SPEŁNIENI (24.04.2017 ) o Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku

źródło : http://bialystok.tvp.pl

Informujemy, że decyzją organizatorów XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego nagrodzono dodatkowo dwie prace, które eksponowane były na wystawie Pocztówka Wielkanocna w Domu Kultury w Pogorzalkach 23.04.2017r. Są to prace Aleksandry Bułak z Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku oraz Szymona Łuczaka ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku. Prace te wybrane panie decyzją Kół Gospodyń Wiejskich podczas Wielkanocnych Pogorzałek. Nagrody ufundował Impresariat Muzyczny Pro Art. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród 29.04.2017 do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku na godz. 17.

Miło nam poinformować, że do Nagrodę Publiczności Pożegnania z Afryką otrzymała pocztówka z numerem 11 (19 głosów) - Autor Katarzyna Zuzanna Litwinko (Białystok). Drugie miejsce otrzymała pocztówka numer 10 (18 głosów). Autor Iga Kućmierowska (Wysokie Mazowieckie).  Gratulujemy. Łącznie oddano 103 głosy. Wśród głosujących wylosowano trzy nagrody, które trafią do głosujących. Prosimy o kontakt ze sklepem i pijalnią kawy Pożegnanie z Afryką. Nagrody dla publiczności ufundowała właścicielka p. Marta Gertner. Nagrodę  za I miejsce oraz wyróżnienie  dla II miejsca wręczymy podczas koncertu Galowego 29.04.2017 r. w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

 

W sobotę - 29 i niedzielę 30 kwietnia 2017 r w Białymstoku i Czarnej Białostockiej odbędą się koncerty zamykające XIV Podlaski Festiwal Wielkanocny. W Muzeum Podlaskim 29.04.2017 o godz. 17 będzie miało miejsce wręczenie nagród w konkursach Pocztówka i Pieśń Wielkanocna. Wystąpią laureaci pierwszych miejsc piątkowych przesłuchań w Spodkach oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka. Będzie to jeden z trzech koncertów Zespołu. W niedzielę 30.04. Dzieci Płocka wystąpią w Czarnej Białostockiej o kościele pw. św. Rodziny (początek mszy św. o godz. 10) a o godz. 17 zobaczyć będzie można Dzieci Płocka przed kościołem Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. W programie każdego występu: pieśni i tańce łowickie, opoczyńskie, śląskie, wielkopolskie i kurpiowskie.

Mimo zmiennej pogody - od deszczu ze śniegiem do pełnego słońca - I Podlaski Bieg Wielkanocy zaliczyć można do udanych imprez. W biegach rodzinnych, dzieciecych i młodzieżowych oraz w biegu open wystartowało około 100 uczestników. Najlepsi oprócz pamiątkowych medali, proporczyków i gadżetów XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego otrzymali puchary: Starosty Powiatu Białostockiego, Wójta Gminy Dobrzyniewo i jajko faberge dla biegacza najdalej od Pogorzałek (dla Tarasija Ostrowiercha z Hajnówki). Wszyscy biegacze miejsc II i III w kategorii open oraz biegacze I miejsc w biegu dziecięco-młodzieżowym również otrzymali puchary i upominki. W biegu na 200 m pierwsi na mecie byli: Julia Ejsymont i Tomasz Kroteń, na 300 m - Karolina Dziemian i Oskar Siewko, na 400 m - Aleksandra Wyszkowska i Alan Roszkowski, na 600 m - Karolina Boguszewska i Paweł Sokołowski, na 1000 m - Kinga Ignatowicz i Wnorowski Grzegorz. W biegu rodzinnym zwyciężyła rodzina Kornelii Leszuk. W biegu open I miejsce w kategorii kobiet - Sylwia Ciołko, w kategorii mężczyzn - Adam Supiński - Puchar Starosty Powiatu Białostockiego, II wynik mieli: Białaga Weronika i Piotr Pełszyk, III miejsce zajęli - Jadwiga Rudnicka i Wowtoniuk Mariusz. Puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duze - Bogdana Zdanowicza wybiegli: Konrad Dunikowski, Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i tym, którzy pokonali trasę 7,5 km biegnąc "dla Zmartwychwstałego Pana", jak to określił zdobywca jajka faberge.

https://www.youtube.com/watch?v=0A1FcchyRGY&feature=youtu.be

W piątek 21.04.2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury (Spodki) w Białymstoku odbyły się przesłuchania w konkursie Pieśń Wielkanocna w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Jury w składzie: Tadeusz Trojanowski - kompozytor, Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Bożena Jadacka - Jóźków - muzyk, Mirosława Tomczak - polonista, zastępca Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, biorąc pod uwagę  tematykę wykonywanych utworów, poziom wykonawczy, emisję oraz ogólny wyraz artystyczny nagrodziło i wyróżniło chóry młodzieżowe, dziecięco-młodzieżowe, zespoły wokalno-instrumentalne, zespół obrzędowy, solistów młodszych i starszych. Poniżej laureaci:

W dziesiątej edycji konkursu Pocztówka Wielkanocna nagrodzono prace wybrane spośród 377, które nadeszły z całej Polski. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, instruktorom i rodzicom. Cieszy fakt coraz częstszego sięgania po elementy sacrum oraz uwidoczniona w pracach wrażliwość i wyobraźnia plastyczna, jak również ukazywanie atmosfery Świąt  Zmartwychwstania Pańskiego. Jury w składzie: Tadeusz Trojanowski - Dyrektor Artystyczny Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, Krystyna Kunicka - pracownia plastyczna WOAK, Lila Wyszkowska - pracownia plastyczna WOAK, Bożena Jadacka - Jóźków - plastyk, Małgorzata Jóźków - przedstawiciel SMM Musica Sacra dokonało wyboru prac. Poniżej zamieszczamy listę nagrodzonych i wyróżnionych osób. Zapraszamy po odbiór nagród - grawertonów ufundowanych przez Wojewodę Podlaskiego, statuetek i nagród ufundowanych przez SMM Musica Sacra, nagród ufundowanych przez Impresariat Pro Art i sponsorów: A-Z Papier i Hotel Podlasie.

Na laureatów czekamy w sobotę 29 kwietnia 2017 r. na Koncercie Galowym XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego w Muzeum Podlaskim - Ratusz w Białymstoku o godz. 17. Prosimy o potwierdznie odbioru nagród zgodnie z regulaminem. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Cały czas trwa konkurs na Nagrodę Publiczności - głosowanie internetowe do 24.04.2017 r. do godz. 24 oraz Nagrodę Publiczności Pożegnania z Afryką - głosowanie w sklepie i pijalni kawy Pożegnanie z Afryką ul. Waryńskiego 4 do 25.04.2017 r.

 

    4

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że Nagrodę Publiczności w głosowaniu internetowym (głosowało łącznie 700 osób) zwyciężyła pocztówka nr 4 autor - Zuzanna Dworakowska. Na tę pracę oddano 334 ogłosy. Drugie miejsce pocztówka nr 5 -  192 głosy. GRATULUJEMY

 

Zapraszamy mieszkańców miasta i regionu, turystów oraz fanów polskiego folkloru na Koncert Witaj Maj od Bałtyku do Tatr!, podczas którego wystąpią dwa sztandarowe zespoły Mazowsza oraz Kurpi i Podlasia. W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, 1 maja o godz. 13. odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone i Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Druha Wacława  Milke Dzieci Płocka. Zatańczy również Zespół Reprezentacyjny Samorządowego Ogniska Baletowego w Białymstoku. Tańczące na najwyższym poziomie zespoły przybliżą tańce narodowe oraz folklor różnych regionów Polski. Ze względu na duże zainteresowaniem Koncertem wstęp jest za bezpłatnymi zaproszeniami dostępnymi w kasie Teatru od dnia 27.04.2017 r w godzinach pracy kasy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Zapraszamy

 

Po raz dwudziesty szósty odbywający się w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku Festiwal Piosenki zgromadził licznie młodzież z całej Polski, z Łotwy i Białorusi. Aleksander Pałac powiedział, że konkurs ten nabrał wielkich i pozytywnych rozmiarów.

Poziom śpiewających był bardzo wysoki. Nie brakowało wykonawców, którzy po raz pierwszy pojawili się na Festiwalu zapadając w pamięć swoimi interpretacjami. Wszystkim, którzy nie zdobyli nagród serdecznie dziękujemy. Wszystkich zachęcamy: szukajcie swojego indywidualnego stylu, kształtujcie swoją własną osobowość artystyczną, podnoście stale swoje umiejętności i przyjeżdżajcie na kolejne edycje. Słuchajcie swoich instruktorów i wyruszajcie na inne Festiwale w Polsce i nie tylko... Poniżej zamieszczamy listę laureatów we wszystkich kategoriach:

Po raz drugi w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. od godz. 13 w ramach XIV Podlaskiego Festiwaluw Wielkanocnego odbędzie sie festyn Wielkanocne Pogorzałki. W ramach wydarzenia: konkursy dla kół gospodyń wiejskich (na potrawę wielkanocną - żurek, babka i nalewka oraz stroik wielkanocny).

I Bieg Wielkanocny o jajko faberge, Puchar Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże wystartuje w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku. Do wzięcia udziału w biegu zachęcamy wszystkich biegających od 0 do 100 lat. Na trasie Pogorzałki - Kozińce - Pogorzałki i na specjalnych trasach dla "młodziaków" pobiec będzie można we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych: tatusiowie z wózkami, dzieciaczki, uczniowie wszystkich szczebli i kategoria open do 100 lat. Bieg o jajko faberge - fundator Pro Art, puchar Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże odbywa się w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Poniżej niezbędne informacje, regulaminy i oświadczenia.

Podlaski Festiwal Wielkanocny 2015 PB 118

XIV Podlaski Festiwal Wielkanocny wpisany w kulturalny pejzaż Podlasia rozwija się nieustannie. W zeszłej edycji zaistniał Festyn Wielkanocne Pogorzałki. W tegorczonej edycji zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów: Pieśń Wielkanocna, Pocztówka Wielkanocna. Zachęcamy również osoby, które w inny sposób chcą uczestniczyć w Festiwalu. Wespół z Wójtem Gminy Dobrzyniewo Duże Bogdanem Zdanowiczem zapraszamy na I Podlaski Bieg Wielkanocny - dla wszystkich od 0 do 100 lat.... w Pogorzałkach - 23.04.2017. Poniżej informacje i regulamin w konkursie Pieśń Wielkanocna.

 

XIV  Podlaski Festiwal Wielkanocny wpisany w kulturalny pejzaż Podlasia rozwija się nieustannie. W zeszłej edycji zaistniał Festyn Wielkanocne Pogorzałki. W tegorocznej edycji zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów: Pieśń Wielkanocna, Pocztówka Wielkanocna. Zachęcamy również osoby, które w inny sposób chcą uczestniczyć w Festiwalu. Wespół z Wójtem Gminy Dobrzyniewo Duże Bogdanem Zdanowiczem zapraszamy na I Podlaski Bieg Wielkanocny  - dla wszystkich od 0 do 100 lat.... w Pogorzałkach - 23.04.2017. Poniżej informacje, regulamin i oświadczenie o ochronie danych osobowych w konkursie Pocztówka Wielkanocna.

Pałac Kultury Zagłębia, Gmina Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach ogłaszają nabór do XI edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Konkursu przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, otwierając tym samym drogę do międzynarodowej kariery studentom i uczniom z całego świata. Pierwszym krokiem, by otrzymać miano mistrza, jest wysłanie zgłoszenia w terminie do 16 czerwca 2017 r. Może to zrobić każdy adept sztuki instrumentalnej, który nie ukończył 30. roku życia. W tym roku przed swoją życiową szansą stoją osoby grające na skrzypcach, altówce i oboju. Właśnie w tych trzech specjalnościach będą ze sobą rywalizować młodzi muzycy, którzy zaprezentują swój talent przed międzynarodowym jury, składającym się z cenionych pedagogów i specjalistów. Laureaci konkursu imienia najsłynniejszego dąbrowskiego kompozytora zyskują nie tylko tytuł i możliwość zaprezentowania się wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej przed dużą publicznością, ale i otrzymują nagrodę pieniężną, która w przypadku I miejsca wynosi 12 tysięcy złotych! XI edycja konkursu odbędzie się w dniach 14 – 23 września 2017 roku i zostanie zainaugurowana uroczystym koncertem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą wystąpi zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu – Aleksander Kobus. Zwieńczeniem tej prestiżowej inicjatywy muzycznej będzie koncert laureatów, przypadający na 23 września. Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie konkursu: spisak.idabrowa.pl oraz palac.art.pl.

konkurs spisak 2017

Zachęcamy do udziału w warsztatach, w których udział zapowiedziało wielu wybitnych perkusistów. Szczegóły i informacje:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz informację pdf

 

...

W dniach 17 - 19 marca br. w ZSM w Poznaniu odbędzie się Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej. Wydarzenia składające się na Festiwal są wyrazem wdzięczności i pamięci o jednej z najwybitniejszych postaci polskiej wiolinistyki - patronki Poznańskiej Szkoły Talentów. Festiwal kierowany jest nie tylko do skrzypków, ale do instrumentalistów wszystkich specjalizacji. Tworzyć go będą: DRZWI OTWARTE dla kandydatów wraz z bezpłatnymi konsultacjami u pedagogów OSM II st. MASTERCLASS z prof. Marcinem Baranowskim. Ogólnopolski KONKURS DLA SKRZYPKÓW I ALTOWIOLISTÓW. Informacje o Festiwalu, regulamin konkursu i formularze zgłoszeń na poszczególne imprezy są dostępne na stronie internetowej: www.zsm.poznan.pl/festiwal.html oraz na Facebooku:: www.facebook.com/zsmwpoznaniu

1A

W związku z otrzymanymi z Urzędu Miasta Białegostoku i Urzędu Marszałkowskiego dotacjami w 2017 roku Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku zaprasza na cykliczne inicjatywy:

XIV Festiwal Wielkanocny - konkurs na pocztówkę i pieśń wielkanocną (zgłoszenia od 15 marca 2017 r. ), Koncert Finałowy XIV PFW - 30 kwietnia 2017 r. (Muzeum Podlaskie w Białymstoku - koncert z udziałem Harcererskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke) oraz Wielkanocne Pogorzałki - 23 kwietnia 2017 r. (konkurs na regionalną potrawę wielkanocną,konkursy rodzinne -  toczenie jajka, bieg z jajkiem, I Bieg Wielkanocny).

XVII Koncerty przed Hejnałem - wszystkie niedziele sierpnia - Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Dziedziniec), godz. 11.15

XVI Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym -  6 sierpnia 2017 r., Muzeum Podlaskie w Białymstoku (Dziedziniec) g. 17

Więcej szczegółow wkrótce. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Zapraszamy.

 

W marcu rusza XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"

Festiwal rusza 17 marca i potrwa do 19 marca 2017 roku. Tradycyjnie z Klubie Rorywki Krąg w Białymstoku uczestnicy będą ze sobą rywalizować w następujących kategoriach wokalnych: soliści, duety, zespoły -  z podziałem na kategorie wiekowe. Uwaga termin zgłoszeń tylko do 10 marca 2017 roku. Proszę też - zgodnie z regulaminem - zadbać, by na nośniku był tylko jeden podkład z piosenką, która będzie wykonywana - warunek regulaminowy.

Szczegóły na stronie organizatora.

http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

Zrealizowany przez Impresariat Muzyczny Pro Art program telewizyjny Śladami Wielkanocy można obejrzeć na you tube, zapraszamy.

logo

Witamy ponownie na naszej nowej stronie. Zachęcamy do korzystania z dostępnych już zakładek. Niebawem dostępne będą wszystkie artykuły z lat 2014 - 2017, nuty pdf do pobrania. Zachęcamy do zakupów w sklepie internetowym. Wkrótce poszerzymy naszą ofertę. Dziękujemy za cierpliwość naszym stałym bywalcom strony www.trojanowscy.pl

Loading...

Serdecznie zachęcamy do rozliczenia się z podatku przez e-pit. Można w ten sposób wesprzeć Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra. Wystarczy skorzystać z poniższego linku. Zachęcamy. Dziękujemy.

https://www.e-pity.pl/darmowy-program-online-epity-2016-2017-KRS-0000235866

Wypełniona po brzegi sala Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach podczas Kolędowania w Krynicach to już norma. Wspólny śpiew z przygotowanych, jak co roku śpiewników, nie odbyłby się bez brawurowego akompaniamentu znakomitego kompozytora Tadeusza Trojanowskiego, którego kolędę Luli, luli śpiewał po raz pierwszy przed autorem Chór Cantate Domino. Licząca przeszło dwadzieścia lat pastorałka ma nadzieję stać się tak popularną, jak kolęda Bóg się rodzi, która w tym roku obchodzi swoje dwustu dwudzieste piąte urodziny. Autorem słów Pieśni o Narodzeniu Pańskim jest Franciszek Karpiński, a pierwszy raz zabrzmiała ona w Boże Narodzenie 1792 roku w białostockiej Farze.

Krynice 36

Kultura jest dobrem, na którym opiera się życie duchowe Polaków mówił Polak Tysiąclecia Jan Paweł II. Pamiętajmy o kulturze. Przekażmy 1 % podatku na Stowarzyszenie Musica Sacra (KRS000235866)

 

Jury XI Festiwalu Polonijnego "Losy Polaków 2016" pod przewodnictwem Pawła Woldana– reżysera filmowego i telewizyjnego, po przeglądzie zgłoszonych na 70 filmów i programów telewizyjnych, programów radiowych, programów multimedialnych oraz kilkudziesięciu portali internetowych  ukazujących  życie Polaków w ponad
15 krajach świata  m.in. w Australii, Argentynie, Brazylii, Chinach, Islandii, Kanadzie,  Kazachstanie, Litwie,
Nowej Zelandii, Rosji,  USA, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Wielkiej Brytanii  i  Polsce

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Kolęd z Radiem Jard. Szczegóły na www.jard.pl

Rekordowa liczba ponad 380 uczestników pojawiła się na jubileuszowym XXV Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Śmiało można powiedzieć o bardzo wysokim i wyrównanym poziomie wykonawczym. Do finałów zakwalifikowała się również rekordowa liczba śpiewających. Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, opiekunom, instruktorom i rodzicom osób, które nie dostały się do finału. Zapraszamy w marcu 2017 roku na kolejną edycję Festiwalu. Miło nam poinformować, że nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art za najlepsze wykonanie polskiej piosenki otrzymała Julia Kuzyka za piosenkę Medytacje wiejskiego listonosza. Poniżej wyniki ww wszystkich kategoriach.

W jubileuszowej dwudziestej piątej edycji Festiwalu zapowiedziało udział ponad 300 wykonawców różnych grup wiekowych i kategorii. Festiwal rozpoczyna się w piątek 2 grudnia 2016 roku o godz. 14 w Klubie Rozrywki Krąg (ul. Wierzbowa) w Białymstoku. Zachęcamy do udziału w zmaganiach festiwalowych jako uczestnicy i słuchacze. W sobotę i niedzielę przesłuchania rozpoczną się o godz. 11. Wielka gala finałowa połączona z wręczeniem nagród rozpocznie się w niedzielę - 4 grudnia 2016 - o godz. 15.

Festiwal Super Mikrofon Radia Jard to jeden z najbardziej liczących się Festiwalu w kraju i największy festiwal w regionie. Swój udział zapowiedzieli również uczestnicy z Rosji, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Relacje w TV Jard i Radiu Jard. Wyniki w kategoriach będziemy umieszczać na bieżąco na trojanowscy.pl

Zachęcamy do zakupu dźwiękowych pocztówek z kolędami. Do nabycia w sklepie internetowym. To doskonały pomysł na nową formę tradycyjnej pocztówki bożonarodzeniowej.

Zachęcamy do wzięcia udziały w Warsztaty Laboratorium Pieśni na magicznym Podlasiu. Prowadzą Alina Jurczyszyn & Kamila Bigus. 18 grudnia 2016 zapraszamy na 3 godzinny warsztat pieśniarski Laboratorium Pieśni do klimatycznego Dworu z Bobry Wielkiej należącego do skansenu Muzeum Wsi Podlaskiej koło Białegostoku.

czas: niedziela, 18 grudnia 2016, 16.00-19.00 (3h)
miejsce: Muzeum Wsi Podlaskiej - skansen**, ul. Leśna 7, 16-010 Wasilków (przy szosie w kierunku Augustowa), Dwór z Bobry Wielkiej
finanse: 70zł student, * 100zł standard *, 110zł sponsor
zapisy: Magdalena, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 507 53 58 57

Zachęcamy do czynnego udziału w patriotycznym śpiewaniu i bieganiu. 11 Listopada 2016 r. w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku rozpoczną się po raz pięćdziesiąty szósty zawody sportowe dla osób niepełnosprawnych. W części artystycznej wystąpi Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Małe Kurpie od kierownictwem Grażyny Kuklińskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów i nauczycieli saksofonu w I Polskim Kongresie Saksofonowym.

Pierwsza edycja Kongresu jest poświęcona polskiej muzyce saksofonowej. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszą muzyką zarówno w  Polsce jak i za granicą, a dorobek w tej dziedzinie jest na tyle duży, iż zasługuje na jak największe propagowanie. Kongres będzie także okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i wiedzy, prezentacji dorobku, wyrażenia oczekiwań i aktualnych potrzeb w zakresie muzyki saksofonowej.

Uprzejmie informujemy, że 24 października 2016 r. mija termin zgłaszania uczniów na III Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Dominika Rutkowskiego.

 

III Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. Dominika Rutkowskiego planowany jest w dniach 22-25 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

szczegóły na stronie internetowej ZSM w Szczecinie.

Zapraszamy na  VII Ogólnopolską Konferencję Solfeżową "XXI wiek w kształceniu słuchu: style, tendencje, metody". Konferencja odbędzie się 19 listopada 2016 roku w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Konferencja stanowi kontynuację organizowanych w cyklu dwuletnim (od 2004 r.) w Akademii Muzycznej w Poznaniu sesji naukowych, na których podejmowane są zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej problematyki kształcenia słuchu
muzycznego. Tematyka VII Ogólnopolskiej Konferencji Solfeżowej dotyczyć będzie nowoczesnych badań, środków i metod nauczania oraz wykorzystania w procesie kształcenia słuchu gatunków i stylów muzycznych współistniejących we
współczesnej praktyce artystycznej. W programie sesji przewidziane zostały referaty naukowe wygłoszone przez specjalistów reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski.
szczegóły na stronie internetowej Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie perkusyjnym.

1. Organizatorem konkursu jest ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie

2.      Konkurs odbędzie się dnia  11.03.2017 w ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie ul. Tyszkiewicza 42. W przypadku dużej ilości zgłoszeń konkurs może trwać dwa dni.

Pragniemy podziękować za wielkie serce, jakie okazaliście Damianowi - powiedział druh Andrzej Bajkowski na zakończenie koncertu Totus Tuus, który odbył się 16 października 2016 roku w Pałacu Branickich w Białymstoku. Ponad stu chórzystów i prawie pięćdziesięciu tancerzy śpiewało, tańczyło i grało na rzecz chorego Damiana Jaroszewicza, który obecny był na koncercie w towarzystwie swojej mamy Agnieszki i brata Maxa. Odbywający się po raz dziesiąty koncert kultywuje pamięć wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły.

W sobotę 29 października 2016 roku o godzinie 16 miał miejsce drugi koncert, na którym zbierane były fundusze na krzesełko transportujące dla Damiana Jaroszewicza. Wystąpił światowej sławy - obdarzony doskonałym głosem -  bas-baryton Patrycjusz Sokołowski, któremu akompaniowała na fortepianie Karolina Hordyjewicz pianistka na stałe współpracująca z teatrem Muzycznym w Lublinie. Warto podkreślić, że artystka pochodzi z Białegostoku. Dla Damiania zaśpiewali również słuchacze Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Koncert prowadzili: Lidia Trojanowska oraz najbardziej charyzmatyczny prezenter Radia Jard  - Wojciech Kuczyński (redaktor naczelny Jard Media). Po koncercie artyści kwestowali na rzecz obecnego na koncercie Damiana. Zebrano 1300 PLN. W niedzielę miał miejsce niezwykły koncert w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Białymstoku. Wystąpił Chór z parafii -  Mater Ecclesiae - pod dyr. Kamila Wróblewskiego oraz Chór z Michałowa. Podczas tego podniosłego i niezwykle ciepłego koncertu, na którym zabrzmiały kompozycje sakralne. zebrano 1700 PLN. Dziękujemy.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=348:2016-10-29&Itemid=492

Od października 2016 roku dostępna jest w sprzedaży część pierwsza Szkoły gry na fortepianie autorstwa Tomasza Trojanowskiego. To doskonała forma do nauki na wstępnym etapie gry. Znajdują się w niej wiadomości teoretyczne i praktyczne wprowadzane stopniowo począwszy od zapoznania z numeracją palców skończywszy na artykulacji, agogice i dynamice. W praktycznej części znaleźć można łatwe utwory i popularne piosenki. Zachęcamy do zakupu w sklepie internetowym i bezpośrednio u wydawcy. Cena 22 PLN.

Od października 2016 roku dostępna jest w sprzedaży część pierwsza Szkoły gry na fortepianie autorstwa Tomasza Trojanowskiego. To doskonała forma do nauki na wstępnym etapie gry. Znajdują się w niej wiadomości teoretyczne i praktyczne wprowadzane stopniowo począwszy od zapoznania z numeracją palców skończywszy na artykulacji, agogice i dynamice. W praktycznej części znaleźć można łatwe utwory i popularne piosenki. Zachęcamy do zakupu w sklepie internetowym i bezpośrednio u wydawcy. Cena 22 PLN.

Zachęcamy do udziału w koncercie, który po raz dziesiąty organizuje Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku w dniu wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W Auli Magna Pałacu Branickich 16 października 2016 roku od godz. 17 zaśpiewają, zagrają i zatańczą dzieci, młodzież i dorośli w koncercie organizowanych na rzecz Damiana, który cierpi od urodzenia na porażenie mózgowe. Zbierane będą pieniądze na krzesełko, dzięki któremu chłopca będzie można transportować z mieszkania na II piętrze. Zachęcamy i zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Organizację koncertu wspiera Paliwko na Składowej oraz Impresariat Muzyczny Pro Art. Patronat Medialny: Telewizja Polska Białystok S.A., Polskie Radio Białystok S.A., Radio I, Radio Jard 

Zachęcamy do uczestnictwa w koncefrncji dotyczącej przedmiotów ogólnomuzycznych i rytmiki w Koninie.

Wyjątkowo w piątek 16 września 2016 roku odbędzie się po raz siedemnasty koncert, który odbywał się zawsze w rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do Polski 17 września. W koncercie zapowiedzieli udział goście specjalni - sybiracy: Taisa Mańkowska i Eugeniusz Malinowski oraz przedstawiciele Sybiraków. Młodzi wykonawcy będą mieli okazję spotkać się z żywymi świadkami historii, zwłaszcza tej, która miała miejsce w naszej małej ojczyźnie. Ta lekcja historii rozpocznie się o godz. 12 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymsotku. Wstęp wolny.

Parafia św. Aleksego w Trzepowie oraz Komitet Organizacyjny zapraszają na uroczystość 5 rocznicy utworzenia i poświęcenia Płockiego Parku Pamięci Katyń-Smoleńsk 2010, która odbędzie się 11 września 2016 roku w Płocku-Trzepowie przy ul. Krzywej 15.

Sierpniowy ciepły niedzielny poranek dwudziestego ósmego sierpnia zgromadził na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku liczną publiczność tę stałą publiczność hejnałową, ale i przypadkowych przechodniów i spacerowiczów. Działający od niedawna kwartet w składzie Anna Ślusarska - skrzypce, Luiza Wojsław - altówka, Wojciech Ślusarski - saksofon i Sebastian Wojsław - kontrabas

Dwa koncerty cyklu Chopin z widokiem na Supraśl odbyły się w Domu Ludowym. W sobotę 27 sierpnia 2016 r. recital zagrał wybitny polski pianista Michał Drewnowski. Ten charyzmatyczny artysta wykonał sztandarowe dzieła Fryderyka Chopina i innych polskich kompozytorów w tym Tadeusza Majerskiego.

Inaugurujący koncert - śmiało już można powiedzieć - Festiwalu Chopin z widokiem na Supraśl wypełnił salę Punktu Usług Turystycznych Bukowisko liryką wokalną. Za sprawą doskonałych, młodych solistów zgromadzona w piątkowe popołudnie publiczność kontemplować mogła muzykę romantyczną ciesząc oko widokiem płynącej nieopodal Supraśli. W ten sposób spełnił się cel koncertów, które od 2015 roku realizuje w Supraślu Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku. Od tego roku z powodzeniem koncerty pretendują do rangi Festiwalu i mamy nadzieję w przyszłych latach supraskiej społeczności i turystom serwować najlepsze "dania" koncertowe. Region północno-wschodni winien słynąć nie tylko z regionalnych dań, ale głównie z liczących się w kraju zdarzeń muzycznych.

Rewelacyjny pomysł pod hasłem: bo dyrygować to każdy może, jeden lepiej drugi gorzej. Taki znakomity cel przyświecał Łódzkiemu Centrum Wydarzeń i GROHMAN ORCHESTRA Geyer Music Factory

https://www.facebook.com/lodzpl/videos/10154085904084864/

 W ten sposób orkiestra zapraszała również na swój koncert 26 sierpnia 2016 roku. Zapraszamy do Łodzi.

http://www.geyer.art.pl/gmf-2016/program-gmf-2016/sierpien/grohman-orchestra.html

Przed i po hejnale rozbrzmiewała na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku muzyka akordeonowa w niedzielny poranek 21 sierpnia br. Za sprawą młodych, charyzmatycznych instrumentalistów Jakuba Plony, Damiana Zyskowskiego i Łukasza Filipiuka hejnałowa publiczność usłyszała szlagiery muzyki poważnej i rozrywkowej.

Zachęcamy do zakupu Piosenek, które dzieci znają i kochają cz I i II. Dwie części wydawnictwa są doskonałym dopełnieniem nauki gry na fortepianie. w przygotowaniu szkoła gry na fortepianie autorstwa Tomasza Trojanowskiego.

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję koncertów Chopin z widokiem na Supraśl. W dniach 26 - 28 sierpnia odbywać się będą muzyczne spotkania z Chopinem i nie tylko. Wstęp wolny. Koncerty dofinansowało Województwo Podlaskie, Paliwko na Składowej oraz Impresariat Muzyczny Pro Art. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Białystok, Radio I i Radio Jard.

W słoneczne i ciepłe popołudnie nad Nettą przy Hoteliku Karmel w Augustowie zabrzmiała muzyka Fryderyka Chopina w  kameralnym składzie. Połączenie fletu, oboju, klarnetu i fagotu w muzyce klasycznej nie jest nowatorskim przedsięwzięciem. Na sobotnim koncercie muzyka Chopina opracowana na ten zestaw instrumentalny zabrzmiała niecodziennie i co ważne wkomponowała się w augustowskie nadrzeczne powietrze.

Szczelnie wypełniona sala Muzeum Podlaskiego na drugim koncercie szesnastej edycji świadczy, że letnie poranki muzyczne stały się już tradycją. Ze względu na pogodę koncert odbył się w koncertowej sali Ratusza, gdzie kameralna i fortepianowa muzyka współgrała z eksponowanymi dziełami sztuki. W wykonaniu Anny Brożek - fortepian i Małgorzaty Jóźków - wiolonczela zabrzmiały liryczne poematy muzyczne między innymi C.Debussy`ego, M.Ravela, R.Maciejewskiego i F.Chopina. Na koniec zabrzmiał Śpiew ptaków P.Casalsa.

W 2016 roku mija dwudziesta rocznica przyjęcia przez Radę Miasta Białegostoku muzycznych instygniów miasta. Mowa o hejnale i fanfarze. Z tej okazji SMM Musica Sacra w ramach XVI Koncertów przed Hejnałem przygotowuje wydawnictwo zawierające dokumentację historyczną tego wydarzenia. Znajdą się tam też wywiady z Robertem Pankiem - autorem hejnału Białegostoku, Tadeuszem Trojanowskim - autorem uroczystej Fanfary Miejskiej i Janem Chojnowskim - ówczesnym Przewodniczącym Rady Miasta. Niebawem na naszej stronie wydawnictwo w formacie pdf. Poniżej wywiady z Robertem Pankiem i Tadeuszem Trojanowskim.

Sercem zawsze będę w Polsce... zapewniała młoda, obdarzona pięknym sopranem lirycznym Urszula Bardłowska. Rodem z Białegostoku. Sercem - Polka. Na stałe osiadła w Hiszpanii. Tam śpiewa w teatrach muzycznych i operach, rozwija swoje umiejętności wokalne. Dobrze, że zaprezentowała swój piękny głos białostockiej publiczności. Śpiewaczce akompaniowała jedna z najlepszych pianistek kameralistek młodego pokolenia - Marta Sulikowska- Godlewska. W programie koncertu znalazły się pieśni polskich kompozytorów i liryczne arie z oper Verdiego, Dvoraka i Puciniego.

Deszczowa aura nie przeszkodziła pasjonatom niekonwencjonalnego instrumentarium w ich prezentacji przed białostocką publicznością. Co prawda - skryta pod parasolami - z zainteresowaniem obserwowała jednak pokazy gry i tańca. Żywiołowe tańce przeplatały się z występami charyzmatycznej Magdy Samojlik i Doroty Frasunkiewicz. Improwizacje na bębnach usłyszeć można było w wykonaniu Maćka Ostromeckiego na co dzień grającego z Loud Jazz Band i Waldemarem Malickim. Tomasz Miszkuniec zagrał na czajniku i wykonał arię "gwizdaną". Niewiele osób zapewne pamięta, że dobrych kilkanaście lat temu śpiewak ten nazywany był "białostockim słowikiem". W rolę hejnalisty wcielił się Robert Panek wykonując na rogu bawolim sygnały rodem z Ameryki Środkowej. Prezentował też chiński gwizdek i próbował grać hejnał miasta na quasi fleciku. Zresztą ma do tego prawo jako autor Hejnału Białegostoku. W kolorowych strojach wystąpił Zespół Rosa Tardia prezentując żywiołowe tańce flamenco. Instrumentarium i energetyzujące prezentacje z Ameryki Środkowej i Hawajów można było oglądać w wykonaniu Magdy Samojlik z zespołem. Szkoda tylko, że deszcz nie przestawał padać. Padał i padał... włączając się w swoiste granie na byle czym. Krople deszczu rytmicznie spadały i na publiczność, i na wykonawców, na parasole i na namiot wtórując wykonawcom Franciszkiady, która po siedmiu latach nieobecności w strugach deszczu wróciła do Białegostoku. W galerii zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=212:2016-08-06-franciszkiada&Itemid=492

Od 3 sierpnia do 16 września 2016 roku w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej oglądać można wystawę przybliżającą postać Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wśród zbiorów udostępnionych przez Lidię i Tadeusza Trojanowskich znaleźć można fotografie i dokumenty opisujące zakończenie obchodów milenijnych w Białymstoku w listopadzie 1966, zdjęcia z innych miast roku 1966 (Ełk, Drohiczyn, Łódź). Cenne są oryginalne listy z lat 1949 - 1981 podpisane przez Prymasa, książki, znaczki, monety i banknoty. Zachęcamy do odwiedzania wystawy w godzinach pracy CWK. Uroczyste zakończenie wystawy wraz ze spotkaniem z osobami pamiętającymi Prymasa Tysiąclecia odbędzie się w piątek 16 września 2016 roku o godz. 13.30 po XVIII Koncercie Pamięci, na który już dziś zapraszają organizatorzy do Pałacu Branickich na godz. 12. W galerii zdjęcia autorstwa Anny Trojanowskiej.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=211:2016-08-03-wyszynski&Itemid=492

Zapraszamy od 3 sierpnia 2016 roku do Centrum Wystawienniczo -Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej (ul Kościelna 1a, Białystok) na wystawę Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia. Organizowana jest z okazji 115 rocznicy urodzin. Nawiązuje do 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. Można na niej obejrzeć oryginalne listy, dokumenty, numizmatykę, albumy oraz fotografie. Szczególnie cenne są te z wizyty Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku w 1966 roku. Perełką wystawy jest baraban z kościoła w Andrzejewie, na którym "barabanił" mały Kardynał. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy w godzinach otwarcia CWK. 16 września o g. 13.30 - po XVIII Koncercie Pamięci (g. 12. Pałac Branickich w Białymstoku) - odbędzie się jej uroczyste zamknięcie z udziałem młodzieży białostockich szkół. Szczegóły wkrótce.

Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka jest wykonawcą Hymnu Młodych - Miłosierdzie swe dałeś nam. Klip produkcji Impresariatu Muzycznego Pro Art można będzie oglądać w TVP Białystok, telewizjach regionalnych oraz w Płocku podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Emisja klipu 23 lipca - w sobotę - w ramach diecezjalnych obchodów ŚDM w Płocku - podczas otwarcia Dni Miasta. .

Dziękujemy Darkowi Sawickiemu z Australii za szybkie tłumaczenie: Scouts "Song and Dance Ensemble of Plock Children" is the performer of Anthem Young - "You gave your Mercy to us" Clip was producted by Impresario Music "Pro Art" from Bialystok (Poland) - http://www.trojanowscy.pl/ We wil see the clip: on Bialystok TVP, regional television channels and in City of Plock, at catholic diocesan celebration of World Youth Day 2016. It is the beautiful sacred project. Jesus, my LORD, I trust in You forever. Amen.

https://www.youtube.com/watch?v=9BFuCmhIl9k

We wszystkie niedziele sierpnia zapraszamy na poranne spotkania z muzyką na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. Początek koncertów g. 11.15. Koncerty zostały laureatem Gryfa Kulturalnego na 2015.

Koncerty dofinansowane przez Miasto Białystok. Mecenat KPKM sp. z o.o. Opieka Medialna: TVP Białystok, Radio Jard.

Serdecznie zapraszamy na XVI Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym. W programie tegorocznych spotkań z muzyką niekonwencjonalną znajdą się pokazy na instrumentach unikatowych, wspólne granie z publicznością, konkursy dla publiczności w zakresie grania oraz konkurs na bicie piany. Ten niezwykle "brzmiący" konkurs skierowany jest do publiczności. Nagrodą będą sprzęty ADG ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku. Zachęcamy do udziału. Uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 2 sierpnia 2016 - drogą emailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..W ramach Franciszkiady wystąpią: Dorota Frasunkiewicz z zespołem Rosa Tardija. Zaprezentowane będą instrumenty Ameryki Środkowej, Hawajów i Portugalii. Gwiazdą tegorocznej Franciszkiady będzie Maciej Ostromecki, perkusista współpracujący m.in. z Waldemarem Malickim ("Filharmonia dowcipu"), Loud Jazz Band, Varsovia Manta. Zobaczymy też autora hejnału Miasta Białegostoku - Roberta Panka w  niecodziennej roli muzyka grającego na szkle. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie prezentacji (trwającej co najmniej 2 minuty) na niekonwencjonalnym instrumentarium, instrumencie własnoręcznie przygotowanym lub na byle czym. Kategoria jest jedna - open. Wiek od roku do stu lat.

 

Koncert Jubileuszowy Zespołu Kameralnego Miraż odbył się 19 czerwca 2016 roku w sali widowiskowej Klubu Miraż w Białymstoku. W programie występu znalazły się utwory patriotyczne, ludowe i religijne. Wystąpili: Zespół Kameralny Miraż oraz Chór Cantate Domino pod dyr. Lidii Marii Trojanowskiej, Dorota Frasunkiewicz z zespołem Rosa Tardija - taniec flamenco, Tadeusz Trojanowski - fortepian oraz Marcin Rogalski - fortepian. Koncert prowadził Wojciech Grzechowiak.

W piątkowe popołudnie 10 czerwca 2016 roku przy szczelnie wypełnionej sali Domu Darmstadt odbył się recital Marcina Rogalskiego - ucznia Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Białymstoku. Złożyły się ne niego: Preludium i fuga f-moll Jana Sebastiana Bacha, Sonata C-dur KV 330, Etiuda f-moll op. 25 nr 2 i Polonez A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina, Etiuda c-moll op. 2 nr 4 i Pawana dla zmarłej Infantki Maurycego Ravela. Młody pianista  otrzymał owacje na stojąco. Wśród życzeń przeważały te, które wybiegały w przyszłość aby ten młody, utalentowany pianista zagrał w rodzinnym mieście za kilka lat, gdy będzie już posiadaczem dyplomu magistra sztuki pianistycznej. Obecny na koncercie Tadeusz Milke dorzucił, że widzi Marcina Rogalskiego nadal w Zespole Dzieci Płocka na zagranicznych koncertach jako pianistę. W galerii zdjęcia autorstwa Jana Waćkowskiego.

Miło nam poinformować, że Prezydent Miasta Białystok, w oparciu o opinię Kapituły przyznał Nagrodę Rady Miasta Kulturalne Gryfy

Moniecki Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Mońkach oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Tak zaprasza do uczestnictwa w dwunastej edycji konkursu "Niezapomniane polskie przeboje". W załączniku regulamin oraz karta zgłoszenia.

Mszą świętą w kościele w Dobrzyniewie Kościelnym oraz koncertem zakończy się 17 kwietnia 2016 roku dziewiąta edycja Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego.

Zapraszamy do obejrzenia programu Rozmowa Dnia w TVP3 Białystok, w której Lidia i Tadeusz Trojanowscy rozmawiają z red. Magdaleną Gołaszewską o nadchodzącym wydarzeniu białostockich obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski - 12.04.2016 roku.

http://bialystok.tvp.pl/24798326/lidia-trojanowska-i-tadeusz-trojanowski-07042016

Białostockie uroczystości związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski odbyły się 12 kwietnia 2016 roku o godz. 18 w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W programie uroczystości znalazł się okolicznościowy wykład prof. Jerzego Strzelczyka, panorama Korzenie - żywy obraz inspirowany Polonią Antoniego Tańskiego w narracji Piotra Damulewicza oraz prawykonanie Oratorium "Dziedzictwo" na chór dziecięcy, chór mieszany, sopran, bas, orkiestrę i recytatora autorstwa Tadeusza Trojanowskiego. Owacjami na stojącą wyraziła swoje uznanie pełna po brzegi sala Opery. W sumie ok. 400 wykonawców na scenie przeprowadziło słuchaczy przez historię chrześcijaństwa od chrztu Mieszka I przez męczeństwo św. Wojciecha po "progi nowego czasu", jak pisze w testamencie Prymas August Hlond.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=208:2016-04-12-dziedzictwo&Itemid=492

 

Życzę, aby inicjatywa ta na stałe wrosła w pejzaż kulturalny Gminy Dobrzyniewo i Pogorzałek - powiedział Dyrektor Artystyczny Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego Tadeusz Trojanowski w wywiadzie. Oby słowa się spełniły. I jest dużą szansa, że lokalne środowisko zaakceptuje tę formę wielkanocnego świętowania. Jak przygotowane były stoły wielkanocne przez koła gospodyń z Gniłej, Kozińc, Borsukówki, Pogorzałek i Chraboł można zobaczyć na zdjęciach w Galerii. Były konkursy na miss babki wielkanocnej, regionalne potrawy wielkanocne - żurek, pasztet i nalewkę, konkursy dla dzieci - malowanie łyżki, toczenie jajka i rodzinne bieg z jajkiem.

W Pałacu Branickich od godz. 16 trwał Koncert Galowy, na którym wręczono nagrody w konkursach pocztówka i pieśń wielkanocna. W konkursie Pieśń Wielkanocna biorące udział w przesłuchaniach podmioty wykonawcze zajęły następujące miejsca: I Miejsce w kategorii chór mieszany - Chór Mater Ecclesiae z parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku, w kategorii chór dziecięco-młodzieżowy I miejsce - Chór Melodyjka ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Białymstoku.

Uprzejmie informujemy, że po podliczeniu wszystkich głosów w głosowaniu internetowym i w Pożegnaniu z Afryką Nagrodę Publiczności otrzymuje SEBASTIAN KOZIAK - pocztówka nr 4 - 33 głosy.

Uprzejmie informujemy, że największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym na Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art zdobyła Weronika Trochimczyk ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku. GRATULUJEMY!

W tegorocznej VII edycji konkursu Pocztówka Wielkanocna w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego wzięło udział ok 350 uczestników. Jury w składzie: Bożena Jóźków - plastyk, Irena Wojciechowska - Podlaskie Stowarzyszenie Promocji Sztuki, Magdalena Popławska - Jard Media, Krzysztof Koniczek - artysta malarz, Tadeusz Trojanowski - Dyrektor Artystyczny PFW oraz przedstawiciel młodych Tosia Zygmuntowicz (córka podróżnika goszczącego w Białymstoku Artura Zygmuntowicza) postanowiło nagrodzić i wyróżnić uczestników w pięciu kategoriach. Poniżej lista Laureatów. Prosimy o potwierdzenie przybycia na Koncert Galowy 2 kwietnia w celu odebrania nagród. Przypominamy, że można głosować jeszcze w głosowaniu internetowym na Nagrodę Secondo Voce, Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art oraz Nagrodę Publiczności. Na tę ostatnią można oddać głos również w sklepie i pijalni kawy "Pożegnanie z Afryką" - Białystok, ul. Waryńskiego 4.

Uprzejmie informujemy, że w głosowaniu internetowym na Nagrodę Socondo Voce największa liczba głosów (22) przypadła Dominice Sawicz. Drugie miejsce Kinga Sacharkiewciz, trzecie miejsce - Magdalena Mientus. GRATULUJEMY! Nagrody prześlemy pocztą.

Szanowni Państwo! W związku z licznymi pytaniami: system głosowania jest następujący - najpierw proszę wejść na obejrzyj pocztówki. Potem można oddać głos. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do głosowania na Nagrodę Secondo Voce, którą - decyzją Organizatorów - ustanowiono w dniu 15 marca 2016 roku. Trzy kolejne prace z największą ilością głosów zostaną nagrodzone. Nagrody wręczone będą podczas Koncertu Galowego 2 kwietnia 2016 roku o g. 16 w Pałacu Branickich w Białymstoku. Zachęcamy do głosowania internetowego. Wybrano prace: Magdaleny Mientus, Dominika Sawicz, Kinga Sacharkiewicz, Kornelii Sadowskiej,
Oliwii Kierznowskiej, Mateusza Piotrowskiego, Anny Wróblewskiej, Artura Zalewskiego, Kristiana Wieśniuka, Karoliny Karpienko, Katarzyny Rodowicz, Krzysztofa Blaszko, Piotr Radziszewskiego i Sebastiana Koledy.

Głos oddać można logując się - w prawym górnym rogu - głosowanie. Zachęcamy.

GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

Serdecznie zachęcamy do głosowania na Nagrodę Publiczności. Wybrano prace: Doroty Kisielewskiej, Amelii Sadowskiej, Zuzanny Dąbrowskiej, Mateusza Sokólskiego, Anety Hancewicz, Aleksandry Przkopowskiej, Tomasza Grochola, Weroniki Zborowskiej, Natalii Nosewicz, Sebastiana Koziaka, Zuzanny Baranowskiej i Blanki Mróz.

Artur_Zalewski Karolina_Karpienko Katarzyna_Rodowicz Kinga_Sacharkiewicz Kornelia_Sadowska Kristian_Wiesniuk Magdalena_Mietus Mateusz_Piotrowski
Anna_Wroblewska Dominika_Sawicz Krzysztof_Blaszko Oliwia_Kierznowska Piotr_Radziszewski Sebastian_Koleda

"Utwór ma mieć 1050 taktów, co da około 60 minut muzyki" - mówi kompozytor Tadeusz Trojanowski, który pisze utwór Oratorium Jubileuszowe. Na utwór składają się teksty między innymi Galla Anonima, ks. Piotra Skargi, św. Andrzeja Boboli, św. Jana Pawła II, Błogosławionego ks. Michała Sopoćki i dwóch wielkich Prymasów: Augusta Hlonda i Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Sześcioczęściowa kompozycja nawiązująca w formie do mszy i przeprowadza słuchacza od Chrztu Mieszka I, przez męczeństwo św. Wojciecha, testament Prymasa Hlonda, śluby Jana Kazimierza i Prymasa Wyszyńskiego do pełnego modlitewnego żaru przemówienia św. Jana Pawła II w Gnieźnie w 1979 roku. Nie zabrakło wątków maryjnych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie na pieśń wielkanocną XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. W załączniku regulamin i karta zgłoszenia. Zapraszamy w sobotę 2 kwietnia 2016 roku od godziny 10 do dolnego kościoła Ducha Świętego. O godzinie 16 w Auli Magna Pałacu Branickich - koncert Laureatów wraz z wręczeniem nagród. Zapraszamy solistów, zespoły i chóry. Na zgłoszenia czekamy do 30 marca 2016 roku.

Już dzisiaj zapraszamy do Domu Kultury w Pogorzałkach na pierwszą edycję Wielkanocnego Śpiewania. Pieśni wielkanocne stały się przyczynkiem do zorganizowania inicjatywy, w którą żywo zaangażowały się głównie koła gospodyń wiejskich z  Chraboł, Kozińc, Gniłej, Pogorzałk, Krynic, Fast i Borsukówki. Wezmą one udział w konkursach na produkt regionalny, na ozdobę wielkanocną i na potrawę wielkanocną (żurek). Wybrana będzie miss babki wielkanocnej (piaskowej lub drożdżowej do wyboru). W programie znajdą się konkursy dla dzieci i młodzieży (na ozdobę już przygotowaną, na ozdobę przygotowaną podczas trwania inicjatywy, na wielkanocne zdobnictwo drewnianej łyżki, toczenie jajka i bieg z jajkiem). Wystąpią również Chór Parafialny z Pogorzałk, Chór Cantate Domino, Zespół Narwianie (przedstawi konopielkę) oraz Zespół Dobrzyniacy. Wielkanocne spotkanie w Pogorzałkach zakończy potańcówka z Zespołem Bracia Lewkowscy.

Na tę inicjatywę odbywającą się w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica  Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Stowarzyszenie Rozwoju  Wsi Pogorzałki Twórzmy Razem. Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym oraz wymienione Koła Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy do spędzenia drugiej niedzieli wielkanocnej w Pogorzałkach. O godz. 11 uroczysta msza odpustowa z udziałem chórów. Od godziny 13 inicjatywa  Wielkanocne Pogorzałki.

Inicjatywę wspiera: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Impresariat Muzyczny Pro Art, Agencja Restrukturyzacji Rolnictwa. Patronat Medialny: TVP Białystok, Jard Media, trojanowscy.pl 

Serdecznie zachęcamy do udziału w 10 już edycji konkursu na projekt pocztówki wielkanocnej. Regulamin znajdziecie Państwo w załączniku. Zachęcamy do przysyłania prac jak najszybciej. Przygotowujemy się do wydania kolejnych pocztówek wielkanocnych. Zatem im szybciej, tym większe prawdopodobieństwo wyboru przysłanej pracy i zakwalifikowanie jej do wydania. Powodzenia !

Wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas Koncertu Galowego XIII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - w sobotę 2 kwietnia 2016 roku o godz. 16 w Auli Magna Pałacu Branickich.

SZANOWNI PAŃSTWO UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W TEGOROCZNEJ EDYCJI NIE BĘDZIE GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO NA NAGRODĘ TVP BIAŁYSTOK. GŁOS PRZE INTERNET ODDAĆ BĘDZIE MOŻNA NA NAGRODĘ IMPRESARIATU.

Dziękując wszystkim uczestnikom Festiwalu za na wykonania na najwyższym poziomie wokalnym, dodatkowo pełne ekspresji i profesjonalizmu zapraszamy w grudniu na jubileuszowy XXV Super Mikrofon Radia Jard. Składamy podziękowania wszystkim instruktorom, rodzicom i tym, którzy kibicowali wykonawcom. Poniżej lista laureatów sobotnich przesłuchań finałowych.

 Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwa Edwina E. Gordona oraz Wawerskie Centrum Kultury zaprasza na kursy gordonowski dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka. 

Program: Szkolenie skierowane jest do nauczycieli muzykim edukatorów oraz praktykujących muzyków. Celem projektu jest wykształcenie osób kierujących edukacją muzyczną dziecka, które stworzą na swoim terenie placówki edukacyjne prowadzące zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg teorii E.E.Gordona.

Kurs to 160 h warsztatów, praktyk koncertów prowadzonych przez najlepszych gordonowców i specjalistów od ruchu, śpiewu w Polsce.

Planowane zajęcia dotyczyć będą poniższych zagadnień:

1.     Teoria uczenia się muzyki E.E.Gordona.

2.     Zasady muzyki, improwizacji muzycznej, harmonii - wykorzystanie posiadanych umiejętność do pracy wg teorii E.E.Gordona.

3.     Koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa - wykorzystanie dorobku choreografa i teoretyka tańca improwizowanego Rudolfa Labana.

4.     Praktyczne aspekty psychologii i pedagogiki dziecięcej, możliwość prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E. Gordona dla dzieci z deficytami komunikacyjnymi, zwłaszcza z autyzmem.

5.     Praktyczne zastosowania testów muzycznych E.E.Gordona. Prowadzenie obserwacji postępów dziecka - uczestnika zajęć umuzykalniających.

6.     Metodyka prowadzenia zajęć umuzykalniających wg teorii E.E.Gordona, zastosowanie materiałów dydaktycznych. Analiza zajęć praktycznych prowadzonych przez uczestników szkolenia.

7.     Organizowanie koncertów i innych działań, m.in. parateatralnych, również z udziałem rodziców, promocja zajęć w środowisku lokalnym. Całość w konwencji zawierającej aspekty teorii E.E.Gordona.

8.     Możliwość superwizji zajęć prowadzonych przez uczestników, wsparcie instytucjonalne PTEEG oraz FKE w kontaktach z lokalnymi włodarzami oraz instytucjami edukacji muzycznej, jak i lokalnymi mediami.

9. Koncepcja Edwina E. Gordona w psychologii muzyki. Efekt Mozarta i wpływ muzyki na pozamuzyczne obszary inteligencji dziecka.

Zjazdy:

1-10 sierpnia 2016

23-24 września 2016

22-23 października 2016

19-20 listopada 2016

10-11 grudnia 2016

Miejsce: Wawerskie Centrum Kultury, Filia Aleksandrów.

Jolanta Gawryłkiewicz

Prezes Zarządu Fundacji Kreatywnej Edukacji
ul. Kordeckiego 16/1
85-225 Bydgoszcz
tel. +48 602 466347
www.fundacjakreatywnejedukacji.org
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Dyrektor Przedszkola Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
 
Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej 
Perpetuum Mobile
przy ul. Chopina 28 w Bydgoszczy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stowarzyszenie Flecistów Polskich serdecznie zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Festiwalu „Zakręcone Fleciki”, który odbędzie się 21 maja 2016 r. w Rybniku.

ORGANIZATORZY:
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Stowarzyszenie Flecistów Polskich.
2. CELE FESTIWALU:
prezentacja osiągnięć artystycznych młodych flecistów w wieku 6-11 lat,
promocja nowoczesnych metod nauczania początkowego gry na flecie,
wymiana doświadczeń metodycznych między pedagogami,
integracja uczniów i nauczycieli klas fletu.
3. GRUPY WIEKOWE
grupa sześciolatków – urodzeni w 2009 r.
grupa I- pierwszy rok nauki
grupa II - drugi rok nauki
grupa III - trzeci rok nauki

Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 14 marca 2016 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku (ul. Kościelna) oglądać będzie można prace laureatów i uczestników konkursu Pocztówka Wielkanocna. Od 31 marca 2016 roku podobna wystawa (innych prac) prezentowana będzie w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym (ul. Lipowa 71). Od 24 marca 2016 roku, kolejne prace uczestników i laureatów konkursu oglądać będzie można z Centrum Informacji Turystycznej w Supraślu (ul. Piłsudskiego). Zachęcamy szczególnie autorów do odwiedzenia wystaw i znalezienia swojej pracy.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=204:2016-pfw-wystawy&Itemid=492

Zachęcamy do udziału w jedynym w regionie północno-wschodnim Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. W załączniku znajdziecie Państwo regulamin.

ZAPROSZENIE

Firma Jard z Białegostoku – organizator XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"- zaprasza miłośników śpiewu na najbliższy festiwal, który odbędzie się w dniach 11-13 marca 2016 r. w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku. Uczestnicy wezmą udział w następujących kategoriach wokalnych: soliści, duety, zespoły. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.festiwalpiosenki.jard.pl oraz w załącznikach. W przypadku pytań proszę o kontakt: Ewa Szymańska - Z-ca Dyrektora ds. Marketingu P.W. JARD, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miło, gdy można powrócić do miasta mojej młodości chociażby poprzez skomponowanie utworu - powiedział Tadeusz Trojanowski - autor jednego z najdostojniejszych polskich tańców narodowych, który napisany został dla Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Druha Wacława Milke - Dzieci Płocka. Jak powstał Polonez Płocki i jaki jest głęboki sens pielęgnowania kultury narodowej (wyjaśnia Dyr. HZPiT Dzieci Płocka Tadeusz Milke) przeczytać można w artykule Anny Lewandowskiej w płockim dodatku do GW.

 

http://plock.wyborcza.pl/plock/1,95996,19647949,ten-polonez-jest-tylko-nasz-i-tak-sie-nazywa-polonez-plocki.html


http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35710,19674829,polonez-maturzystow-po-nowemu-fajnie-sie-tanczylo-foto.html?disableRedirects=true

   Zapraszamy serdecznie na II Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji szkół muzycznych I st. -Trzciana 20-22.05.2016 r.Konkurs odbędzie się w Szkole Muzycznej I st. w Trzcianie(woj.małopolskie)

Konkurs odbędzie się pod Honorowym Patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie-CEA

 

Patronat nad Konkursem objęli również Marszałek Województwa Małopolskiego -Pan Jacek Krupa oraz Wójt Gminy Trzciana - Pan Józef Nowak.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i przeznaczony jest dla wszystkich typów szkół muzycznych I stopnia

 

Wszelkie informacje znajdują się również na stronie internetowej szkoły   http://smtrzciana.pl/ w zakładce Konkursy  http://smtrzciana.pl/konkursy.html .

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku informuje, że Zakład Akompaniamentu oraz Stowarzyszenie Artystyczne „Pro…” organizuje I Gdański Konkurs Pianistów Kameralistów, który odbędzie się w dniach 22-23 marca 2016r. w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Konkurs przeznaczony jest dla pianistów kameralistów, uczniów klas IV-VI szkół muzycznych II stopnia, studentów oraz absolwentów uczelni muzycznych (urodzonych w roku 1986 i młodszych).

 

-Zasady i warunki uczestnictwa znajdują się w regulaminie, który znajduje się na stronie www.amuz.gda.pl

-Informacje dla uczestników oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie www. amuz.gda.pl

-Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Oto bezpośredni link do wydarzenia, pod którym znajdą Państwo wszelkie informacje i materiały: http://www.amuz.gda.pl/events/i-gdanski-konkurs-pianistow-kameralistow/

List Dyrektora konkursu p. Lucjusza Pinkosz. Przed nami XVI Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego, który odbędzie się w dniach 23 – 29 maja 2016 r. w sekcjach: fortepian solo, duet fortepianowy i zespół kameralny.

 

Celem Konkursu jest m.in. propagowanie twórczości naszego wybitnego kompozytora i wielkiego pianisty Juliusza Zarębskiego. Towarzyszyć nam będą w jury wybitni muzycy - pedagodzy i koncertujący artyści z Polski i zagranicy. Wzorem ubiegłego roku zostanie ufundowana specjalna nagroda : recital w sali koncertowej w Brukseli dla najbardziej interesującego wykonawcy tegorocznego Konkursu. A Koncert Laureatów tegorocznego Konkursu odbędzie się w Sali Koncertowej w Zamku Królewskim w Warszawie. Wierzymy, że dzięki Konkursowi udało nam się stworzyć miejsce muzycznych spotkań – dla uczniów, pedagogów, miłośników dziecięcego i młodzieńczego muzykowania – prawdziwe forum wymiany myśli i doświadczeń. Dziś, po XVI latach wiemy już, że dla niektórych Konkurs stał się etapem ich międzynarodowej  kariery.

 

Będziemy nadal starać się, by każdy znalazł tu dla siebie miejsce, gdzie będzie dobrze się czuł i do którego chętnie będzie wracał.

Rekordowa liczba uczestników zgłosiła się na tegoroczną edycję Festiwalu. Okazuje się, że i pod koniec stycznia wszyscy chcą jeszcze śpiewać kolędy i robią to doskonale. Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku będzie to festiwal dwudniowy. W związku z różnorodnymi treściami śpiewanych utworów oraz dość rozległą przestrzenią wiekową nie mieszczącą się w ramach ustalonych kategorii wiekowych, zmieniony zostanie regulamin (kategorie wiekowe, kategorie wykonywanych piosenek oraz termin zamknięcia listy uczestników).

Okazuje się, że kolędy można nie tylko śpiewać, ale i tańczyć.  Udowodnili to goście honorowi Kolędowania w Krynicach wraz z prowadzącą. Po raz drugi w ostatnią niedzielę stycznia 2016 roku w krynickiej Pracowni Edukacji Kultury miało miejsce śpiewanie kolęd tradycyjnych i tych mniej znanych. Zabrzmiały pieśni, które w historii polskiej kultury i chrześcijańskiej tradycji zajmują wyjątkowe miejsce.

Serdecznie zachęcamy do udziału w kolejnym koncercie w Galerii. W piątek 22 stycznia 2016 roku o godz. 16.30 w Galerii im. Sleńdzińskich (ul Waryńskiego 24A) odbędzie się koncert kolęd i nie tylko. W różnym repertuarze obowiązkowym i dowolnym zaprezentują się uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Białymstoku (ul. Pogodna 12). Koncert poprowadzi p. Bożena Jóźków.

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich lubiących kolędy do wspólnego ich śpiewania. Taka okazja będzie w sobotę 9 stycznia o godz. 16 w Klubie Miraż na Białostoczku (ul. Kozłowa 4). 31 stycznia 2016 roku o godz. 14 zapraszamy na kolędowanie do Pracowni Edukacji Kulturalnej w Krynicach.

Z okazji 35 lecia pracy kompozytorskiej właściciela Impresariatu Pro Art ukazały się: dwupłytowy album CD - W przestrzeni muzyki, dwupłytowy album CD - Oddech Ziemi, płyta DVD - W tle oraz wydawnictwo nutowe: Wybrane utwory na fortepian.  

Echa 35. lecia pracy kompozytorskiej Tadeusza Trojanowskiego znaleźć można na stronach naszych partnerów medialnych:

Gazeta Współczesna: Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131228/REG00/131229851

Kurier Poranny:

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131216/BIALYSTOK/131219787

Polskie Radio Białystok:

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/koncertylive/id/106022

TVP Białystok:

http://www.tvp.pl/bialystok/aktualnosci/kultura/bogata-tworczosc/13189103

oraz w Telewizji Jard:

http://www.youtube.com/watch?v=ZpXMlHzQQA8

Nakładem Impresariatu Muzycznego Pro Art ukazał się zbiór Kolędy Polskie, w którym znaleźć można najpiękniejsze znane kolędy oraz autorskie kolędy Tadeusza Trojanowskiego. W wydawnictwie znajduje się 18 kolęd od prostych opracowań przez koncertowe aż po kolędy w opracowaniu na cztery ręce. Zachęcamy do zakupu - cena 20.00 PLN.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z Międzynarodowego Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard, który odbywał się w dniach 4 - 6 w białostockim Klubie Rozrywki Krąg.

http://www.tv.jard.pl/pl-materialy.html

XXIII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard to wyjątkowa inicjatywa Radia Jard. Zapewne pomysłodawca -Jarosław Dziemian - właściciel firmy Jard w najśmielszych oczekiwaniach nie przewidział, że Festiwal nabierze tak dużych rozmiarów, że przybywać będą z Polski i z z zagranicy młodzi, utalentowani wykonawcy. Tegoroczna edycja stała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie wykonawczym. Poniżej lista uczestników laureatów we wszystkich kategoriach. W tegorocznej edycji w Jury zasiadali: Edward Wolański - bard, kompozytor, gitarzysta, Dmitrij Laptsevich (właściciel Jazz Hand Studio z Mińska na Ukrainie), Marian Lichtman (wokalista zespołu Trubadurzy), Lidia Trojanowska (dyrygent i wokalistka) oraz Tadeusz Trojanowski (kompozytor). Laureatom życzymy sukcesów i zapraszamy na marcowy Festiwal w 2016 roku.

Powiatowe Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się już w poniedziałek 9 listopada w Łapach. W pieśniach patriotycznych zaprezentowała się młodzież z łapskich szkół oraz Domu Kultury. Historię odzyskania Niepodległości przedstawił Marek Kawczyński. Wystąpił też Czesław Jakubowicz, który od lat wciela się w postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obecny na uroczystości Starosta Powiatu Białostockiego Antoni Pełkowski zapewnił o swojej przychylności dla takiej formy obchodów tego niezwykłego dla Polaków święta.

Zachęcamy do skorzystania z darów, jakie daje nam natura w postaci zdrowej żywności, ziół oraz dań niekonwencjonalnych (pesto z jarmużu, humus). Można będzie zdegustować potrawy przygotowane przez Stowarzyszenie Diabetyków oraz zmierzyć ciśnienie. Wszystko podczas kiermaszu zdrowej żywności.

Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Starosta Powiatu Białostockiego zapraszają - 14 listopada 2015, od 11 do 18 do Punktu Usług Turystycznych w Supraślu. Szczegóły na plakacie.

Zbliża się czas kolędowania, dlatego zachęcamy do kupna wydawnictw Pro Art:

Kolędy na flet z akompaniamentem na płycie CD oraz Kolędy na gitarę https://www.youtube.com/watch?v=4FCwje8-gCk

https://www.youtube.com/watch?v=vHgUVsdU5JY

W przygotowaniu wydawnictwo kolędy na głos i fortepian.

Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne TAK serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2015 do Gminy Dobrzyniewo. O godz. 12 w Kościele Parafialnym w Dobrzyniewie Kościelnym odprawiona będzie Msza Święta, po której samochodami uczestnicy przejadą do Krynic (Pracownia Edukacji Kulturalnej). Prosimy o zabranie biało-czerwonych flag. W Krynicach o g. 13.30 rozpocznie się Patriotyczne Śpiewanie. Wystąpią zespoły: Chór Cantate Domini pod dyr. Małgorzaty Trojanowskiej, Zespół Kameralny Miraż pod dyr. Lidii Trojanowskiej, Zespół Folklorystyczny Narwianie oraz Dobrzyniacy, Tadeusz Trojanowski - fortepian. Przewidziane jest wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych oraz solowe występy zaproszonych gości - zgodnie z powiedzeniem, że każdy śpiewać może. Na zakończenie Patriotycznego Śpiewania w Krynicach będą ufundowane przez organizatorów pączki - w wymownej liczbie 97 oraz ognisko z kiełbaskami. Uroczystości są częścią Obchodów Dnia Niepodległości w Powiecie Białostockim. Patriotyczne Śpiewanie odbywa się w ramach IV Ogólnopolskiego Przeglądu Patriotycznego Jeszcze Polska nie zginęła, który dofinansowało Województwo Podlaskie i Starostwo Powiatowe.

Po raz pierwszy w ramach Powiatowych Obchodów Święta Niepodległości odbędzie się Patriotyczne Śpiewanie. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zachęcamy do udziału w obchodach 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Patriotyczne Śpiewanie odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Patriotycznego Jeszcze Polska nie zginęła, który dofinansował: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art.

 

Czwarty już Ogólnopolski Przegląd Patriotyczny Jeszcze Polska nie zginęła odbędzie się 10 listopada 2015 roku w Monieckim Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy do udziału. Regulaminy poniżej. W ramach Jeszcze Polska nie zginęła odbyły się już koncerty Patriotyczne (Triada Patriotyczna) - 3 maja 2015, 1 września 2015. Przed nami Patriotyczne śpiewanie - 11 listopada 2015. Szczegóły na plakacie w artykule Powiatowe Obchody Święta Niepodległości 2015.

Organizatorami Przeglądu są: Moniecki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Tak.

Wsparcia finansowego udzielili: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Białymstoku oraz Impresariat muzyczny Pro Art.

Po raz dziewiąty w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się koncert dedykowany Janowi Pawłowi II w 37 rocznicę wyboru na Papieża. W tegorocznej edycji wystąpił: Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pod dyr. Barbary Kornackiej,  Tadeusz Trojanowski - fortepian oraz Wojciech Grzechowiak - recytacje. Zabrzmiały teksty Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Dnia 27 września 2015 roku, w przededniu 7. rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, zmarł w wieku 84 lat ks. infułat Stanisław Feliks Strzelecki, emerytowany profesor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku oraz pierwszy postulator w procesie beatyfikacyjnym Apostoła Bożego Miłosierdzia. Ks. Stanisław wielokrotnie uczestniczył w koncertach organizowanych przez Pro Art i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku.

Przy szczelnie wypełnionej - głównie przez młodzież - Auli Wielkiej Pałacu Branickich odbył się po raz szesnasty Koncert Pamięci, który w tym roku nosił nazwę Jeszcze Polska nie zginęła.  Nie bez przyczyny koncerty te odbywają się w Pałacu Branickich zawsze 17 września. Mury tego budynku pamiętają 1939 rok, gdy we wrześniu dokonano tu ostatecznego rozbioru Polski.

Zachęcamy do udziału w XVI Koncercie Pamięci, który adresowany jest głównie do młodzieży białostockich szkół. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Koncert wspiera Miasto Białystok, Paliwko na Składowej, Samasz, Impresariat Muzyczny Pro Art. Patronat Medialny: TVP Białystok, Jard Media, Kurier Poranny, Drogi Miłosierdzia oraz www.trojanowscy.pl

Trzy chopinowskie koncerty japońskiej pianistki Kayo Nishimizu to uczta dla ucha i oka. Miały miejsce w dniach 22 i 23 sierpnia 2015 w Supraślu, Augustowie i Białymstoku.

We wtorek 1 września 2015 r. od rana w Białymstoku odbywały się uroczystości związane z upamiętnieniem rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Po południu - o godz. 17 - w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku - w obecności licznych pocztów sztandarowych - miała miejsce uroczysta liturgia sprawowana przez J.E.Ks. Abp Edwarda Ozorowskiego.

Było słonecznie, słodko, sentymentalnie i sympatycznie. Tak można określić atmosferę ostatniego - piątego - koncertu w cyklu XV Koncertów przed Hejnałem. Wystąpił goszczący po raz czwarty na Koncertach przed Hejnałem Kwartet Primavera. W tym roku dołączyli do zespołu wokaliści Karolina Kuklińska (sopran) - na co dzień solistka OiFP oraz Adam Boruch (baryton) - z wykształcenia śpiewak, który poszedł dalej w kierunku medycyny.

Być może koncert Popołudnik muzyczny z Fryderykiem zapoczątkował cykliczne spotkania z muzyką Chopina w Supraślu. Pełna sala Punktu Usług Turystycznych w Supraślu (ul. Piłsudskiego) pozwala sądzić, że zapotrzebowanie na muzykę z wyższej półki podczas wakacji jest i to nie tylko potrzeba mieszkańców Supraśl. Jak bowiem określił prawie "największy" znawca Supraśla, wśród publiczności niewielu było supraślan.

W pełnym słońcu wystąpili podczas trzeciego koncertu młodzi i pełni energii artyści z Michałem Drewnowskim (fortepian) na czele. Mimo sierpniowego skwaru i "chochlików" ze strony przyrody (i nie tylko), jak to napisała jedna ze słuchaczek: muzyka zwyciężyła! Trzeba przyznać, że artyści czuli się czasami, jak na statku.

Dostępne jest już wydawnictwo autorstwa Tomasza Trojanowskiego pt. Piosenki, które dzieci znają i kochają, cz II. Utwory te w łatwym układzie na fortepian stanowią doskonałę dopełnienie edukacji muzycznej młodych adeptów sztuki pianistycznej. Zachęcamy do włączenia tego wydawnictwa do repertuaru nauczania gry na fortepianie. Cena 20.00 PLN

sprawdź dostępność w sklepie

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_jshopping&controller=product&task=view&category_id=2&product_id=25&Itemid=491

Koncert 15 sierpnia na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie (VII Letni Festiwalu Chopin nad Nettą) stał się koncertem spełnionych marzeń Michała Drewnowskiego (fortepian) i Lidii Trojanowskiej (organizacja i prowadzenie koncertów) za sprawą utworów, które znalazły się w repertuarze Popołudnika Muzycznego z Chopinem. Zabrzmiał Koncert fortepianowy e-moll op. 11 brawurowo wykonany przez pianistę i zespół kameralny oraz Wariacje Kolbergowskie Tadeusza Trojanowskiego.  Kompozycja ta miała swoje prawykonanie. Michał Drewnowski ma na swoim koncie niejedno prawykonanie kompozycji Tadeusza Trojanowskiego - Dyrektora Artystycznego augustowskiego Festiwalu.

Znakomity polski pianista Michał Drewnowski wystąpi na trzech koncertach organizowanych przez SMM Musica Sacra w Białymstoku i Impresariat Muzyczny Pro Art. Początek 15 sierpnia o godz. 17 na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie. W programie Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina i Wariacje Kolbergowskie Tadeusza Trojanowskiego. W niedzielę artysta z Zespołem New Art zagra na Koncercie przed Hejnałem na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (początek o 11.15), a o 16.30 można będzie posłuchać tego rewelacyjnego pianisty w Supraślu na koncercie w ramach cyklu Chopin z widokiem na Supraśl (Punkt Usług Turystycznych Bukowisko). Pianista zachęca do wzięcia udziału w poparciu projektu, który realizuje. Jest to nagranie płyty z muzyką Tadeusza Majerskiego. Zachęcamy do wsparcia projektu: http://wspieramkulture.pl/projekt/1063-Nagranie-plyty-CD-z-muzyka-Tadeusza-Majerskiego

Pieśni Fryderyka Chopina oraz arie z oper i operetek wypełniły pierwszy koncert siódmej edycji Festiwalu Chopin nad Nettą. W wykonaniu sopranistki Ewy Dębko, Zbigniewa Dębko - baryton zabrzmiały nostalgiczne kompozycje, które młody Chopin pisał dla Konstancji Gładkowskiej. Słoneczne sierpniowe popołudnie przyciągnęło licznych turystów i augustowian nad Nettę, gdzie na pomoście rozbrzmiewała muzyka naszego największego polskiego kompozytora. Wielu turystów przycumowało swoje kajaki i łodzie, by wygrzewając się w słońcu uczestniczyć w koncercie. To bardzo cieszy, albowiem tak właśnie powinna trafiać muzyka do słuchacza: w każdym momencie i każdej sytuacji. W koncercie brali udział również: Jan Dutkowski - skrzypce i Krzysztof Kiercul - fortepian. Obecny był Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno. Poniżej zdjęcia z galerii.

http://trojanowscy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=190:2015-08-14-chopin&Itemid=492

Nasi patroni piszą i emitują informacje o naszych inicjatywach:

W TVP 3 Białystok - Rozmowa dnia

http://bialystok.tvp.pl/21107106/lidia-trojanowska-i-tadeusz-trojanowski-05082015

Gazeta Współczesna z 10.08.2015

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150809/REG00/150809708

Kurier Poranny z 5.08.2015

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150805/BIALYSTOK/150809816

Gazeta Współczesna z 07.08.2015

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150808/REG00/150809781

Autor artykułów prasowych: Urszula Krutul, zdjęcie Anatol Chomicz

PATRONOM DZIĘKUJEMY!

Kamienie, woda, elementy odkurzacza, konewka i wanienka dziecięca to tylko przedmioty wykorzystane podczas Muzycznych Spotkań z Naturą Franciszkiada 2015 w Augustowie i Białymstoku. Na Rynku Zygmunta Augusta (8.08.) i przed Muzeum Podlaskim (w niedzielę 9 sierpnia) od 17 do 20 trwały niezwykle widowiskowe pokazy umiejętności wykorzystania do tworzenia muzyki przedmiotów, które na co dzień służą do czegoś innego, albo których żywot dawno już się skończył, a granie na byle czym było przyczyną do ich odnalezienia i użycia do gry.

Publiczność owacyjnie dziękowała wykonawcom niedzielnego koncertu przed hejnałem. Atmosfera była gorąca nie tylko za sprawą mistrzowsko wykonywanych arii od Mozarta po Webbera, ale i za sprawą pogody, która "ulokowała" artystów w pięknych wnętrzach Muzeum Podlaskiego. Ten niezwykły koncert odbył się w niedzielę 9 sierpnia.

Punktualnie o g. 11.15 w niedzielę 2 sierpnia 2015 roku na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego - Ratusz rozpoczął się pierwszy z pięciu niedzielnych poranków muzycznych. Wystąpił charyzmatyczny i niezwykle dynamiczny Zespół Folklorystyczny Narwianie. Licznie zgromadzona publiczność i spacerowicze mogli posłuchać piosenek i melodii z Podlasia. Zespół to reprezentant Ziemi Dobrzyniewskiej i całego regionu Podlaskiego. Koncertuje w kraju i za granicą będąc ambasadorem polskiej kultury ludowej. Obecni byli goście honorowi: Robert Panek (autor Hejnału Białegostoku) i Tadeusz Trojanowski (autor uroczystej Fanfary Miejskiej). Hejnał nie zabrzmiał. Być może mechanizm "zawstydził się" z racji obecności kompozytora. Panek obiecał, że dopełni obowiązku przed koncertem 9 sierpnia o godz. 11.15.

8 sierpnia 2015 w sobotę na Rynku Zygmunta w Augustowie zagrają zespoły, soliści na niecodziennym instrumentarium. Początek o godzinie 17. wśród zaproszonych gości zobaczymy: Kapelę Góralską HORA, Zespół Piaski Rzeki oraz Buslik z Białorusi. Ten ostatni da cały koncert w piątek 7 sierpnia 2015 na scenie plenerowej przy Hotelu Karmel (ul. Zarzecze 5). Na XV Muzyczne Spotkania z naturą - Franciszkiada - granie na byle czym zapraszamy również do Białegostoku - w niedzielę 9 sierpnia na Dziedziniec Muzeum Podlaskiego Ratusz w Białymstoku. W programie obydwu imprez między innymi pokazy grania na unikatach, byle czym, konkurs z nagrodami na bicie piany. Wstęp wolny.

Miało padać, a w większości świeciło słońce w sobotnie popołudnie 11 lipca w amfiteatrze augustowskim. Występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke zawsze pozostawia w publiczności trwały ślad w pamięci. Tak też było i tym razem. "Cóż za piękny występ" - powiedziała po koncercie jedna z augustowianek. I miała rację. Kolorowe stroje wielu regionów Polski, piękne - narodowe i regionalne - tańce. Wszystko skomponowane było w oryginalne, pełne ekspresji widowisko.

Tegoroczny cykl Koncertów przed hejnałem to pięć różnych spotkań z muzyką. Jubileuszowa edycja organizowanych już po raz piętnasty koncertów pozwoli publiczności poznać drogi artystyczne młodych, utalentowanych wykonawców, którzy edukację muzyczną odbierali w Białymstoku. W programie tegorocznych porannych spotkań z muzyką znajdzie się również muzyka ludowa. Zachęcamy do spacerów porannych we wszystkie niedziele sierpnia przed Muzeum Podlaskim - Ratusz - w Białymstoku. Wstęp na koncerty jest wolny.

 

Serdecznie zapraszamy do letniej stolicy Polski na sierpniowe koncerty w ramach Festiwalu Chopin nad Nettą. szczegóły na plakacie i w Augustowskich Placówkach Kultury.

Inicjatywę dofinansował: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe w Augustowie, Burmistrz Miasta Augustowa oraz KPKM sp. z oo w Białymstoku. Organizatorami jest: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art oraz Starostwo Powiatowe w Augustowie. Współpraca: Augustowskie Placówki Kultury.

Koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka w Amfiteatrze Miejskim w Augustowie odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz. 16. Wstęp wolny. Na scenie setka dzieci w repertuarze ukazującym folklor Mazowsza i Kurpi. Niecodzienne widowisko w wykonaniu jedynego w Polsce harcerskiego zespołu, który objechał cały świat. Po raz pierwszy w Augustowie. Zapraszamy.

We środę 24 czerwca 2015 r. o godz. 17 odbył się doroczny koncert uczniów Prywatnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białymstoku, Łapach i Czarnej Białostockiej oraz zaproszonych gości.

Organizatorzy zapraszają grupy artystyczne w wieku 8-26 lat, we wszystkich nominacjach (taniec, śpiew, muzyka, folklor, círk, show grupy, grupy teatralne, orkiestry) na festiwale: Jesienna bajka 27.10-01.11.2015, Zimowa bajka   04.01-09.01.2016.

Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej odbędzie się w dniach 11–19 lipca 2015 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tematem przewodnim tej edycji Akademii jest „Głos i inspiracja głosem w Muzyce Dawnej”.Podczas koncertów sięgać będziemy do muzyki wokalnej innych stylów i epok, od średniowiecza po klasycyzm. Zestawienie różnych repertuarów, prezentowanych w kolejnych dniach, będzie okazją do przyjrzenia się, jak znaczenie głosu i techniki wokalne zmieniały się przez wieki. Będzie to też okazja do dyskusji nad dzisiejszymi sposobami odtwarzania dawnej praktyki wykonawczej.

Jak co roku w ramach MLAMD, tak i tym razem do Warszawy zawita Simon Standage, wybitny skrzypek specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku. Wśród zaproszonych gości zagranicznych są Jan Van Elsacker, Jan Čižmář czy Kai Wessel. Szczególnym wydarzeniem będzie koncert zespołu Capilla Flamenca, poświęcony pamięci zmarłego w zeszłym roku śpiewaka Dirka Snellingsa.

Uczestnicy warsztatów, oprócz indywidualnych lekcji z artystami w ramach klas mistrzowskich, będą mieli okazje wziąć udział w transmitowanych przez Polskie Radio koncertach z udziałem pedagogów. Dodatkową atrakcją są zajęcia z tańca historycznego dla wszystkich zainteresowanych, które specjalnie na MLAMD przygotowała Romana Agnel.

 

Szczegóły i warunki uczestnictwa w 22. MLAMD znajdują się na stronie www.mlamd.pl

Serdecznie zachęcamy do udziału w  Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje Chopin i Kompozytorzy Francuscy”, który odbędzie się w dniach 7-10 października 2015 roku w Siedlcach.
Jedną z głównych nagród funduje firma ARCHE. Jest to koncert oraz pobyt dla dziesięciu osób w jednym z obiektów będących własnością firmy: Zamek Biskupi Janów Podlaski, Hotel Sieniawa.

Szczegóły na www.muzyczneinspiracje-chopin.com

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszonymi Międzynarodowymi Konkursami Perkusyjnymi, które odbędą się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST. Są to: XIII Konkurs Wibrafonowy i IV Konkurs Marimbowy. Do udziału w konkursach organizatorzy zapraszają studentów i uczniów klas perkusji, w dwóch grupach wiekowych: 12-19 lat oraz 20-25 lat, w kategorii solistycznej oraz w duetach. Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 września 2015r., termin konkursów: 23-25 października 2015r. Miejsce konkursów: Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu. W tym roku w jury konkursów zasiądą: Katarzyna Myćka, Frederic Macarez oraz Pius Cheung i Anders Astrand. W poprzednim roku w jury zasiadali : Keiko Abe, Mark Ford, Frederic Macarez, Paul Rennick, Anders Astrand.
Szczegóły i materiały do pobrania (regulamin, lista utworów obowiązkowych i formularze zgłoszeniowe) znajdują się na stronie www.drumfest.pl w zakładce: Konkurs Marimbowy i Wibrafonowy.
http://drumfest.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=104

Zachęcamy do udziału w kursie wokalnym w urokliwym i pięknym mieście Nałęczowie. Organizatorami kursu są Europejska Fundacja Promocji Sztuki Wokalnej oraz Nałęczowski Ośrodek Kultury.Wszelkie niezbędne informacje (regulamin, oraz karty zgłoszenia) znajdują się na stronie internetowej www.efpromwokal.pl oraz www.noknaleczow.pl.

Wzorem ubiegłych lat sierpniowe weekendy to popołudnia i poranki muzyczne w Białymstoku, Augustowie - i po raz pierwszy - w Supraślu. W ramach letnich inicjatyw odbędą się: XV Koncerty przed hejnałem, VII Letni Festiwal Chopin nad Nettą, XV Muzyczne Spotkania z naturą Franciszkiada - granie na byle czym oraz Chopin z widokiem na Supraśl.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XI Przeglądzie Piosenki i Poezji Śpiewanej "Niezapomniane polskie przeboje" im. Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 25.04.2015r. w Monieckim Ośrodku Kultury.

 

Tegoroczna edycja jest kontynuacją minionych konkursów, jednak w rozszerzonej formule, albowiem oprócz twórczości Jacka Kaczmarskiego i własnej, uczestnicy będą mogli prezentować również piosenki polskie wybitnych twórców popularnej sceny muzycznej. 

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, m.in. uczestników, repertuaru, nagród i jurorów znajdują się w załączonym regulaminie.  

Zapraszamy w imieniu Organizatorów

W niedzielę 12.04.2015 na placu przed kinem "Sokół" odbyło się Wielkanocne Ekumeniczne Spotkanie z Tradycją. Przed publicznością zaprezentował się zespół Dzieci Płocka, który oczarował zebranych perfekcyjnie wykonanymi mazurami i oberkami. Tradycję kolędowania wielkanocnego przypomnieli aktorzy Teatru Amatorskiego "Coś" pod kierunkiem Michała Gieniusza. Zebrani mogli skosztować smakołyków przygotowanych przez sponsorów. Były też dania na ciepło - żurek, bigos i pierogi. Dzieci wolały oczywiście ciasta i łakocie.

 Podajemy listę laureatów Festiwalu Pieśni Wielkanocnej w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego.

 

"W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego proszę przyjąć szczere wyrazy uznania i gratulacje! Wszystkim uczestnikom Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego życzę kolejnych tak udanych edycji wydarzenia". Tak brzmiący wpis do kroniki dokonany przez p. Katarzynę Kłoczko-Arent z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Województwa Podlaskiego

 

Pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu Pocztówka Wielkanocna. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy nauczycielom, instruktorom, rodzicom. Nadesłano 486 prac, z których nagrodzono i wyróżniono ok. 100. Zamieszczamy laureatów nagród, wyróżnień i dyplomów uznania.

Uprzejmie informujemy, że Nagrodę Pożegnania z Afryką przyznała publiczność IGOROWI BORAWSKIEMU z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie. Laureat zdobył 11 głosów. Tuż za nim uplasował się Mateusz Piotrowski. Łącznie oddanych zostało 66 głosów. Gratulujemy. Nagrody wyślemy pocztą. Wśród klientów, którzy głosowali rozlosowane zostały w dniu 20.04.2015 r. nagrody. Lista Nagrodzonych znajduje się w Pijalni Kawy Pożegnanie z Afryką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy pianistów do udziału w prestiżowym konkursie fortepianowym.

Otwarcie przez Świętami Wielkiej Nocy wystawy pocztówek wielkanocnych laureatów konkursu na pocztówkę wielkanocną to miły akcent wprowadzający w świąteczny nastrój. Na wystawie otwartej we środę 1 kwietnia 2015 r. w PUT Bukowisko prezentowane są pocztówki dzieci i młodzieży w całego kraju, głównie z województwa podlaskiego. Z nadesłanych prac wydane zostały kartki wielkanocne, które będąc zupełnie odmienne od powszechnie znanych, stanowią swoistą promocję dzieci i młodzieży.

W dniu dzisiejszym zebrała się komisja oceniająca wstępnie prace nadesłane na XII PODLASKI FESTIWAL WIELKANOCNY w kategorii Pocztówek Wielkanocnych. Po burzliwych obradach wyłoniono pocztówki, które będą walczyć o nagrody w swoich kategoriach. Wkrótce zamieścimy na naszej stronie ankietę, w której będziecie mogli oddać głos na Nagrodę Publiczności, TV Białystok i radia Jard.

Impresariat Muzyczny Pro Art jest wydawcą wielu klipów, wśród których polecamy na Wielki Tydzień:

W Auli Magna w sobotę 11 kwietnia 2015 r. o godz. 16.30 rozpocznie się Koncert Galowy PFW, na który złożą się: występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka z widowiskiem Śladami Wielkanocy, występy laureatów konkursu pieśni wielkanocnej i konkursu na pocztówkę wielkanocną. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 W programie tegorocznej edycji Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego znajdują się inicjatywy dla wszystkich. Wstęp bezpłatny.

W sobotę 11 kwietnia od godz. 10 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków) odbywać się będzie Festiwal Pieśni Wielkanocnej.

Koncert Galowy XII Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego - sobota 11 kwietnia 2015 r. w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku o g. 17.
W programie występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, występy Laureatów konkursu na pieśń wielkanocną i wręczenie nagród w konkursie na pocztówkę wielkanocną.
Wielkanocne Ekumeniczne Spotkanie z tradycją w Sokółce rozpocznie msza święta z udziałem HZPiT Dzieci Płocka - 12 kwietnia 2015 (niedziela) o godz. 13. Od 14 przed kinem Sokół w Sokółce: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe w wyk. teatru amatorskiego COŚ pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie oraz wielkanocne smaki i rozrywki.
W programie: występ HZPiT Dzieci Płocka, widowisko obrzędowe Teatru Amatorskiego Coś pt. Kolędowanie Wielkanocne - Hałokanie.
Koncert Świętemu Janowi Pawłowi II - poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Podczas Mszy św. i po wystąpią: Schola Cantorum Omni Die (dyr. Roman Szymczuk), Schola Gregoriana Sancti Dominici (dyr. Łukasz Olechno) i Chór z Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego (dyr. Sylwester Trojanowski).

W ramach Festiwalu odbędą się również w kościołach województwa Podlaskiego występy chórów. I tak: 12 kwietnia 2015:

o godz. 10.00 w kościele św. Rodziny w Czarnej Białostockiej wystąpi Chór Sagrada Familia i HZPiT Dzieci Płocka. O godz. 12.15 w kościele św. Jana Chrzciciela w Choroszczy wystąpi Chór Cantate Domini z Dobrzyniewa Kościelnego a o godz. 13 w kościele św. Antoniego w Sokółce HZPiT Dzieci Płocka. W niedzielę 26 kwietnia w kościele Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie Kościelnym o godz. 12 wystąpią: Chór Sagrada Familia i Schola Cantorum Omni Die.

Organizatorami inicjatywy są: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, Impresariat Muzyczny Pro Art, Sokólski Ośrodek Kultury. Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym: Metropolity Białostockiego, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Instytucje te wsparły finansowo PFW.

 

Wystawa Pocztówka Wielkanocna, na którą składają się prace laureatów poprzednich edycji konkursu na pocztówkę realizowanego w ramach Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego, zainauguruje dwunastą edycję Festiwalu. Na tę inicjatywę promującą uzdolnioną młodzież z regionu składają się konkursy, koncerty, wystawy i spotkania edukacyjne. W Punkcie Usług Turystycznych Bukowisko w Supraślu (ul. Piłsudskiego 64) we środę 1 kwietnia o godz. 17.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie Festiwalu. Szczegółowy program - w artykule XII Podlaski Festiwal Wielkanocny 2015 - program.

Zakończył się XXII Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard. Festiwal był na bardzo wysokim poziomie wykonawczym. Wielu uczestników wyjechało z nagrodami. Równie liczni z wyróżnieniami. Tym, którym się nie udało gratulujemy i zapraszamy w grudniu na następną edycję. Wręczono również statuetki w Top liście XXII Festiwalu Super Mikrofon Radia Jard. Uhonorowano instruktorów z Domu Kultury w Gdyni - Mariana Walendykiewicza i Studia Piosenki Beciaki - Marka Zborowskiego-Weyhmana. Poniżej lista laureatów:

Zakończyło się głosowanie w ostatnim 3 etapie konkursu Super Mikrofon Radia Jard. Oto laureaci:

  1. Maja Markowska
  2. Maria Bilida
  3. Klaudia Borejko

Gratulujemy i dziękujemy za udział w głosowaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaję­cia przygotowujące do egzaminów na I rok studiów na kierunkach: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Instrumentalistyka oraz Wokalistyka odbędą się w gmachu Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku  przy  ul. Kawa­le­ryj­skiej 5

Wybraliście trójkę laureatów Super Mikrofonu Radia Jard. Trzy osoby, które zdobyły największą liczb głosów w II etapie konkursu przechodzą do kolejnego etapu. Głosowanie w III etapie potrwa do 20 marca 2015. Zapraszamy do udziału w głosowaniu i do słuchania Radia Jard.


"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"

                                                                 Lech Kaczyński

W dniach 20 - 22 marca 2015 roku w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku odbywać się będzie po raz dwudziesty drugi Festiwal Piosenki  Super Mikrofon Radia Jard. O najwyższe laury tego największego w Regionie konkursu piosenki ubiegać się mogą soliści, duety oraz zespoły w różnych kategoriach wiekowych. W sobotę 21 marca uczestniczyć będzie można w warsztatach z emisji głosu, improwizacji oraz ruchu scenicznego. Zapraszamy do głosowania w naszej play liście Festiwalu. Najlepszym w edycji lutowej i marcowej zostaną wręczone specjalne nagrody. szczegóły na http://www.festiwalpiosenki.jard.pl/?/pl

ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej dla najmłodszych, realizowanego przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z Uniwersytetem w Białymstoku, przy współpracy z NBP.

Do 25 lutego można zgłaszać teksty do organizowanego  przez Fundację MEAKULTURA konkursu.

Mogą być to zarówno artykuły opublikowane w prasie, jak również teksty zamieszczone na blogu.

 

 

Fundacja Pro Musica Bona oraz Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie, pod patronatem Wizytatora CEA, Pani Jolanty Chliszcz, organizują Seminarium, na które serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli.

 

Termin: rozpoczęcie: 28 marzec 2015 r. ( sobota ), godz. 10:00, zakończenie: 29 marzec 2015 r. ( niedziela ), godz. 15:30.

 

Zajęcia odbywać się będą w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, ul. Basztowa 9.

 

 

Wykłady i ćwiczenia praktyczne przeprowadzone przez zaproszonych gości: prof. Mirosławę Daniel ( Genewa, Instytut Jaques – Dalcroze’a), mgr Elżbietę Bruns ( ZSM Białystok), mgr Agnieszkę Widlarz ( UMFC Warszawa). W programie również: raktyczna lekcja rytmiki i kształcenia słuchu przeprowadzona z uczniami szkoły muzycznej I stopnia, koncert interpretacji ruchowych utworów muzycznych w wykonaniu grup rytmicznych klas 1 -3 szkół muzycznych I stopnia

 

 

Informacje praktyczne: Koszty uczestnictwa (dydaktyczne) pokrywają uczestnicy Seminarium: nauczyciele 150 PLN, studenci i uczniowie 50 PLN. Opłatę wpisowego należy wpłacać wyłącznie przelewem na konto 71 1160 2202 0000 0001 5560 5180. Dane do rachunku prosimy podać na karcie zgłoszenia. Wpisowe nie podlega zwrotowi.

 

 

Warunkiem uczestnictwa w Seminarium jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z dowodem wpłaty w terminie do dnia 15 marca 2015 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szczegóły: Barbara Białko tel. ( 12 ) 422 40 93, 504 973 809, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Julia Kosk – Wojciechowska tel. 501 438 227