Rozpoczęliśmy internetowe zapisy do naszych szkół muzycznych. Wkrótce pojawią się pod linkiem kursy muzyczne dostępne dla Każdego.

Zapraszamy! 

 

Zapraszamy tradycyjnie po raz osiemnasty na sierpniowe Koncerty przed Hejnałem (Muzeum Podlaskie - Ratusz we wnętrzu i na dziedzińcu). Początek koncertów o godz. 11.15.

Wystąpią: 5.08.2018 - Diana Perzyńska - fortepian, Dominika Szyszko - skrzypce (koncert we wnętrzu Muzeum),  12.08.2018 - Kwartet Primavera (koncert plenerowy), 19.08.2018 - Robert Marat - fortepian, Małgorzata Trojanowska - sopran (koncert we wnętrzu),  26.08.2018 - duet AKO-PIANO: Krzysztof Krzesicki - fortepian, Piotr Skowroński - akoredon (koncert plenerowy)

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r. o godz. 17 na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego na XVIII Muzycznych Spotkaniach z naturą zagrają:

SEBASTIAN WIELĄDEK (Warszawa), MACIEJ OSTROMECKI (Ciechanów), MAGDALENA SAMOJLIK (Białystok), ANDRZEJ KOZŁOWSKI (Białystok)

https://www.youtube.com/watch?v=PAS4h0XLNT0

 

Wstęp wolny. Inicjatywy zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Miasta Białystok oraz Paliwko na Składowej.

 MG 3789

We wszystkie niedziele sierpnia o godz. 11.15 posłuchać będzie można muzyki popularnej i poważnej w solowych oraz kameralnych wykonaniach. Ideą odbywających się po raz siedemnasty koncertów jest przybliżenie młodych i już uznanych artystów posiadających związek z naszym miastem.

plakat_kantata_2017.jpg

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu Wysoki Stoczek - Wysoka Kultura. Wstęp wolny.

We środę 24 czerwca 2015 r. o godz. 17 odbył się doroczny koncert uczniów Prywatnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Białymstoku, Łapach i Czarnej Białostockiej oraz zaproszonych gości.

Organizatorzy zapraszają grupy artystyczne w wieku 8-26 lat, we wszystkich nominacjach (taniec, śpiew, muzyka, folklor, círk, show grupy, grupy teatralne, orkiestry) na festiwale: Jesienna bajka 27.10-01.11.2015, Zimowa bajka   04.01-09.01.2016.

Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej odbędzie się w dniach 11–19 lipca 2015 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tematem przewodnim tej edycji Akademii jest „Głos i inspiracja głosem w Muzyce Dawnej”.Podczas koncertów sięgać będziemy do muzyki wokalnej innych stylów i epok, od średniowiecza po klasycyzm. Zestawienie różnych repertuarów, prezentowanych w kolejnych dniach, będzie okazją do przyjrzenia się, jak znaczenie głosu i techniki wokalne zmieniały się przez wieki. Będzie to też okazja do dyskusji nad dzisiejszymi sposobami odtwarzania dawnej praktyki wykonawczej.

Jak co roku w ramach MLAMD, tak i tym razem do Warszawy zawita Simon Standage, wybitny skrzypek specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku. Wśród zaproszonych gości zagranicznych są Jan Van Elsacker, Jan Čižmář czy Kai Wessel. Szczególnym wydarzeniem będzie koncert zespołu Capilla Flamenca, poświęcony pamięci zmarłego w zeszłym roku śpiewaka Dirka Snellingsa.

Uczestnicy warsztatów, oprócz indywidualnych lekcji z artystami w ramach klas mistrzowskich, będą mieli okazje wziąć udział w transmitowanych przez Polskie Radio koncertach z udziałem pedagogów. Dodatkową atrakcją są zajęcia z tańca historycznego dla wszystkich zainteresowanych, które specjalnie na MLAMD przygotowała Romana Agnel.

 

Szczegóły i warunki uczestnictwa w 22. MLAMD znajdują się na stronie www.mlamd.pl

Serdecznie zachęcamy do udziału w  Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje Chopin i Kompozytorzy Francuscy”, który odbędzie się w dniach 7-10 października 2015 roku w Siedlcach.
Jedną z głównych nagród funduje firma ARCHE. Jest to koncert oraz pobyt dla dziesięciu osób w jednym z obiektów będących własnością firmy: Zamek Biskupi Janów Podlaski, Hotel Sieniawa.

Szczegóły na www.muzyczneinspiracje-chopin.com

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszonymi Międzynarodowymi Konkursami Perkusyjnymi, które odbędą się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST. Są to: XIII Konkurs Wibrafonowy i IV Konkurs Marimbowy. Do udziału w konkursach organizatorzy zapraszają studentów i uczniów klas perkusji, w dwóch grupach wiekowych: 12-19 lat oraz 20-25 lat, w kategorii solistycznej oraz w duetach. Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 września 2015r., termin konkursów: 23-25 października 2015r. Miejsce konkursów: Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu. W tym roku w jury konkursów zasiądą: Katarzyna Myćka, Frederic Macarez oraz Pius Cheung i Anders Astrand. W poprzednim roku w jury zasiadali : Keiko Abe, Mark Ford, Frederic Macarez, Paul Rennick, Anders Astrand.
Szczegóły i materiały do pobrania (regulamin, lista utworów obowiązkowych i formularze zgłoszeniowe) znajdują się na stronie www.drumfest.pl w zakładce: Konkurs Marimbowy i Wibrafonowy.
http://drumfest.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=45&Itemid=104

Zachęcamy do udziału w kursie wokalnym w urokliwym i pięknym mieście Nałęczowie. Organizatorami kursu są Europejska Fundacja Promocji Sztuki Wokalnej oraz Nałęczowski Ośrodek Kultury.Wszelkie niezbędne informacje (regulamin, oraz karty zgłoszenia) znajdują się na stronie internetowej www.efpromwokal.pl oraz www.noknaleczow.pl.

Wzorem ubiegłych lat sierpniowe weekendy to popołudnia i poranki muzyczne w Białymstoku, Augustowie - i po raz pierwszy - w Supraślu. W ramach letnich inicjatyw odbędą się: XV Koncerty przed hejnałem, VII Letni Festiwal Chopin nad Nettą, XV Muzyczne Spotkania z naturą Franciszkiada - granie na byle czym oraz Chopin z widokiem na Supraśl.

Zespoły Folklorystyczne Narwianie i Dobrzynianki, Chór Cantate Domini, Pracownia Edukacji Kulturalnej w Krynicach, Tadeusz Trojanowski - fortepian, Marcin Rogalski - fortepian i Jacek Olchanowski saksofon, soliści - instrumentaliści z prywatnych szkół muzycznych w Białymstoku, Łapach, Czarnej Białostockiej wystąpią podczas XIV edycji koncertu na łące pt. W Krynicach granie i ptaków śpiewanie. Impreza rozpocznie się o 15.30 przedkoncertowym grillowaniem z Hokus Pokus. O 17 - koncert z konkursami dla małych i dużych, wspólnym śpiewaniem piosenek ludowych i popularnych. Ostatnim punktem muzycznego świętowania będzie potańcówka przy muzyce Braci Lewkowskich. Prowadzenie Małgorzata Skolimowska i Lidia Maria Trojanowska

Zapraszają: Impresariat Muzyczne Pro Art, Pracownia Edukacji Kulturalnej w Krynicach, Barbara Lewkowska oraz Lidia Trojanowska

miejsce: łąka w Krynicach koło masztu RTCN Krynice.

Mecenasi: Urząd Gminy w Dobrzyniewie Dużym, Koło Gospodyń Wiejskich w Krynicach, Cukiernia Kietlińscy, Zakład Stolarski Krynica Piotr Jarosław Toczydłowski oraz Impresariat Muzyczny Pro Art.

Patronat Medialny: Radio Jard, Telewizja Jard.

Serdecznie zapraszamy do Augustowa na letnie inicjatywy muzyczne impresariatu Pro Art oraz Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku.

W sierpniu (9 i 17) odbędą się koncerty Letniego Festiwalu Chopin nad Nettą. Planujemy udział wybitnych pianistów oraz wokalistów. Festiwal dedykujemy Oskarowi Kolbergowi w 200 rocznicę urodzin.

W sobotę - 16 sierpnia - Franciszkiada - granie na byle czym. Gościem specjalnym będzie Zespół Liarman. Koncertował w całej Polsce, w wielu miastach za granicą. Teraz w naszym regionie. O zespole w dalszej części artykułu. Więcej wkrótce.

Po raz kolejny w dniach  01-10 sierpnia 2014 odbędzie się cenna inicjatywa, na którą zaproszeni są uczniowie szkół muzycznych klas: skrzypiec, altówki, wiolonczeli, kontrabasu oraz  orkiestry kameralnej. Szczegółowe informacje można uzyskać na naszej stronie internetowej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z informacjami na temat niecodziennego konkursu.

Konkurs odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2013 roku.
Koncert Laureatów - Łazienki Królewskie
Nagroda specjalna - udział w Koncercie w Filharmonii Narodowej

Szczegółowe informacje na stronie:
www.konkurspianistyczny.art.pl

Wypełniona szczelnie sala Teatru Dramatycznego w Białymstoku podczas koncertów dorocznych Samorządowego Ogniska Baletowego to od wielu lat norma. 68 lat istnienia oznacza, że prawie 3 pokolenia spotykały się na scenie prezentując tańce narodowe, ludowe, charakterystyczne, etiudy taneczne, baletowe oraz inne formy tańca. Podczas tegorocznego koncertu zaprezentowało się 15 klas dzieci i młodzieży uczęszczającej do tej placówki. Układy przygotowali nauczyciele SOB: Grażyna Pietrzak, Jolanta Stefanowicz-Najman, Dorota Ondruch, Grażyna Tur i Dorota Kałużna. Muzykę dobrali i przygotowali nauczyciele akompaniatorzy: Lidia Trojanowska, Krzysztof Kiercul i Ewa Nowacka. Publiczność mogła obejrzeć między innymi: Poloneza (kl. IV m. G. Pietrzak), Zabawy na Kurpiach (kl. I reprezentacyjna D. Ondruch), Na czarnym lądzie i Lubię, gdy jest czystko (kl. II D. Kałużna), Arktyczne porządki i Kankan (klasy J. Stefanowicz- Najman),  Kurnik Dance i Jewish Dance (klasy G. Pietrzak) oraz Street life (klasy G. Tur). To niezwykle barwne i energetyzujące pokazy. Kolorowe stroje przygotowuje od wielu lat Ewa Waszkiewicz (dawniej Jermołaj, była uczennica SOB).

W galerii do obejrzenia zdjęcia autorstwa Anny Stelli Trojanowskiej. Zapraszamy do oglądania pozostałych filmów z koncertu na naszym kanale You Tube oraz zdjęć na stronie Podlaskiego Stowarzyszenia Miłośników Tańca na portalu facebook (autor zdjęć Krzyszof Kiercul). Można również oglądać zdjęcia i filmy Krzysztofa Jakubowskiego na: http://www.youtube.com/watch?v=peGyhZGcsO8 http://mozaikagalerie.cba.pl/sob2013

Zachęcamy do zapoznania się z nową, bardzo interesujacą inicjatywą PSM w Łomiankach.

szczegóły na plakacie, informacje na:

http://szkolamuzycznalomianki.home.pl/godowski-konkurs/

 

Koncert na zakończenie sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w piątek, 21.06.2013 o g. 19:00.

Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny.

Rozpoczęliśmy doroczne koncerty w naszych szkołach muzycznych. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły w Łapach (10 czerwca 2013). W Czarnej Białostockiej i Białymstoku połączone będą z zakończeniem roku szkolnego.

Zapraszamy do galerii.

We środę, 19 czerwca 2013 r. o godz. 17. odbędzie się badanie uzdolnień dzieci i młodzieży chętnej do nauki w placówce. Instytucja zaprasza zainteresowanych w wieku od 7 lat. Wiecej informacji na stronie www.sob.bialystok.pl

8 czerwca 2013 uczniowie klas: Doroty Ondruch, Doroty Kałużnej, Jolanty Stefanowicz-Najman i Grażyny Tur występowali na Festynie zorganizowanym przez Klub Kalina.

{youtube}z_EfRyBZ5xg{/youtube}

Warsztaty organizowane są dla laureatów ogólnopolskich konkursów oraz wyróżniających się uczniów szkół muzycznych drugiego stopnia w dniach 01.07.2013r- 06.07.2013r.
Prowadzone będą przez wybitnych pedagogów - Bronisława Kawalla, Elżbieta Tarnawska, Aleksiej Orłowiecki, Waldemar Wojtal.
Całkowity koszt uczestnictwa w warsztatach to 120 zł !!!(koszt noclegu - 45 zł za dobę).
Inne informacje umieszczone na stronie www.osm.gdansk.pl - zakładka -Warsztaty Pianistyczne
Poniżej w załączniku formularz zgłoszeniowy.

W ostatnim tygodniu czerwca uczniowie Prywatnej Szkoły muzycznej I stopnia w Łapach, Czarnej Białostockiej i Białegostoku uczestniczyli w koncertach połączonych z wręczeniem świadectw.

Koncert 29 czerwca 2012 r. w Białymstoku zakończył 12 rok działalności prywatnych szkół muzycznych prowadzonych przez Pro Art. Warto wspomnieć, że pierwsza szkoła założona była w Mońkach w 1999r. Łącznie przez szkoły przewinęło się ponad 150 uczniów. Jedni tylko na chwilę poczuli w sobie muzyczne zdolności, innym udało się dotrwać do końca sześcioletniej szkoły I stopnia. Nieliczni kontynuują naukę w szkołach II stopnia w Białymstoku. Sztuka jest jednak wymagająca...

...

Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO apeluje do marszałek Kopacz o odrzucenie projektu polegającego na dalszym odsunięciu w czasie zakazu stosowania pasz genetycznie zmodyfikowanych.

Bez konsultacji społecznych i bez wcześniejszych zapowiedzi odbędzie się podczas obecnego posiedzenia Sejmu (26-28.06.2012) pierwsze czytanie nowej propozycji zmiany ustawy o paszach, która mówi o przesunięciu aż do roku 2017 terminu wycofania pasz z GMO – alarmuje Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO.

Ponad 80 młodych wykonawców zaprezentowało tańce i piosenki potwierdzając, że sztuka jest w nich.

Był rosyjski korowód, latające smerfy (na zdjęciu), golden ladys oraz polskie tańce narodowe: Polonez i Mazur. Serdeczne podziękowania organizatorzy złożyli osobom, które współorganizowały występy: Dorota Ondruch, Grażyna Pietrzak i Dorota Kałużna - nauczyciele w Samorządowym Ognisku Baletowym w Białymstoku. Koncert zaszczycił obecnością Maestro Piotr Januszkowski.

W przygotowaniu jest antologia o św. Brunie z Kwerfurtu (wspólna praca Józefy Drozdowskiej, Bożeny Diemjaniuk i ks. dr Jerzego Sikory). Będzie to pierwsza tego rodzaju antologia. Autorzy wywodzą się z różnych części Polki i z zagranicy. Znajdą się w niej zarówno teksty w języku polskim, jaki i łacińskim, litewskim i niemieckim.

Pracą nad antologią zajmuje się p. Józefa Drozdowska (poetka, krytyk literacki, niestrudzona animatorka życia literackiego na augustowczyźnie) organizatorka Czwartków literackich z Augustowie. Autorzy liczą na wydanie książki latem. Byliby szczęśliwi gdyby ukazała się ona przed 12 lipca, dniem poświęconym św. Brunonowi z Kwerfurtu.

 

W Antologii znajdą się również wiersze Lidii i Tadeusza Trojanowskich

W lipcu 2012 r. w Calgary w Kanadzie odbędzie się szesnasta edycja Festiwal Muzyki Klasycznej Morningside Music Bridge. Program skierowany jest do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów oraz pianistów w wieku od 12 do 18 lat. MMB rokrocznie gromadzi imponującą grupę około 30 znakomitych wykładowców, znakomitych artystów z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Chin oraz Polski.

To warsztaty orkiestrowe i kameralne, na których będzie można pracować wyłącznie nad repertuarem muzyki XX i XXI w.

W Krakowie w dniach 21 - 22 czerwca 2012 odbędą się nietuzinkowe warsztaty dla młodzieży.

Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz Dyrektor Młodzieżowego Domu  Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie zapraszają do udziału w warsztatach chóralnych dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego.

W Augustowie 24 czerwca 2012 r. odbędzie się promocja Antologii o św. Brunonie z Kwerfurtu.

Promocja będzie miała miejsce w Miejskim Domu Kultury (APK) w Augustowie, w niedzielę 24 czerwca o godz. 13. Spotkanie poprowadzi poetka Janina Osewska. W programie przewidziane jest czytanie wierszy przez autorów, których jest 62 oraz koncert w wykonaniu Tadeusza Trojanowskiego - fortepian. Wstęp wolny

źródło: p. Józefa Drozdowska

W sobotę 16 czerwca  o godz. 15.30 przed Muzeum Podlaskim - Ratusz w Białymstoku wystąpią uczestnicy warsztatów Sztuka jest w nas.

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku dla dzieci i młodzieży z białostockich szkół.  Zrealizowane przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku. więcej na plakacie.

11 czerwca 2012 r. w Teatrze Dramatycznym odbył się po raz 67 doroczny popis taneczny uczniów Ogniska Baletowego.

W sobotę 2 czerwca odbyły się ostatnie warsztaty dla młodzieży z białostockich szkół.

Występy uczestników w sobotę 16 czerwca 2012 o godz. 15.30 na Dziedzińcu Muzeum Podlaskiego - Ratusz w Białymstoku.

to tytuł spotkania w Miejskim Domu Kultury w Augustowie 24 czerwca o godz. 13

Promocja będzie miała miejsce w Miejskim Domu Kultury (APK) w Augustowie, w niedzielę 24 czerwca o godz. 13. Spotkanie poprowadzi poetka Janina Osewska. W programie przewidziane jest czytanie wierszy przez autorów oraz koncert w wykonaniu Tadeusza Trojanowskiego - fortepian.Wśród autorów antologii są między innymi: Bp Edward Samsel, Bp Stanisław Stefanek, Bp Jerzy Mazur, Jan Leończuk, Leonarda Szubzda, , Sigitas Birgelis, Algis Uzdila, Bożena Demjaniuk, Józefa Drozdowska, Tadeusz Trojanowski. W sumie 62 autorów, na których św. Brunon z Kwerfurtu wywarł wpływ.

Wstęp wolny

Polska jako jedyna spośród krajów Unii Europejskiej zawetowała dokument Energy Roadmap 2050.

Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz tłumaczy, że Polska nie mogła zgodzić się na unijne propozycje, bo byłyby szkodliwe dla naszego przemysłu.

W niedzielę 24 czerwca w Augustowskich Placówkach Kultury miała miejsce prezentacja antologii o Świętym z Kwerfurtu.

Wydana nakładem Towarzystwa Miłośników Rajgrodu antologia zawiera utwory sceniczne, prozę, poezję oraz utwory okolicznościowe, w tym pieśni. Pomysłodawcy i autorzy antologii, którymi są: Józefa Drozdowska, Bożena Diemjaniuk i ks. Jerzy Sikora mają nadzieję, że "publikacja nie tylko rejestruje fakty kultu św. Brunona, ale również przyczyni się do jego rozszerzenia. Są przekonani o konieczności i potrzebie jej powstania, szczególnie na terenie diecezji, której święty jest patronem".

Wydawnictwo Pro Art wzbogaciło się o nową płytę (Pro Art CD016) zawierającą kompozycje na fortepian, akordeon i orkiestrę Tadeusza Trojanowskiego.

Płyta Pieśni zawiera nastęujące kompozycje: Pieśni na orkiestrę, Pieśni na fortepian i orkiestrę, Witraże i Pro Memoria. Radiowa Filharmonia New Art wraz z Michałem Drewnowskim koncertowała podczas Festiwalu Chopin nad Nettą w 2010 r i Podlaskim Festiwalu Wielkanocnym w 2011 r. Stąd też pochodzą nagrania. Mistrzowskie wykonania utworów potwierdzają, że zespół skupia najznakomitsze talenty młodego pokolenia muzyków. Serdecznie polecamy.

do obejrzenia na you tube:

W poniedziałek 11 czerwca 2012 r. o g. 18 odbędzie się doroczny koncert uczniów Samorządowego Ogniska Baletowego w Białymstoku

Jest to już 68 koncert uczniów SOB. W programie znajdą się tańce charakterystyczne, etiudy baletowe, tańce współczesne i narodowe. Koncert odbędzie się w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Bilety niestety - jak co roku - są już wyprzedane.

w tym roku w dniach od 14-19 czerwca 2012 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Bohaterami kolejnych wieczorów festiwalu będą młodzi artyści pochodzący z różnych stron świata: Francji (Paryż, Lyon), Japonii (Tokyo, Osaka), Niemiec (Hannover) i Polski (Gdańsk, Warszawa, Zielona Góra). Spotkają się w historycznie wielokulturowym Gdańsku, by razem pomuzykować, zaprezentować publiczności swe umiejętności w programie, który – podobnie jak oni – pochodzi z różnych stron świata. To prawdziwy kalejdoskop muzyczny, w którym odnajdziemy dzieła od muzyki dawnej po współczesną. Od Bacha po Piazzollę. Nieskazitelne pod względem formalnym dzieła klasyków wiedeńskich i ulotne brzmienia muzyki francuskich impresjonistów. Młodzi wykonawcy nie stronią także od muzycznych eksperymentów z zastosowaniem elektroniki.

Podczas Międzynarodowego Festiwalu będą się również odbywać wydarzenia towarzyszące takie, jak: wystawa młodych twórców z Akademii Sztuk Pięknych w sieni Ratusza Staromiejskiego, czy pokaz filmu niemego F. Langa Metropolis z muzyką improwizowaną live przez mistrza muzyki elektronicznej w Polsce Władysława "Gudonis" Komendarka.

Patronat medialny nad Festiwalem objęło m.in. Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Doroczny koncert uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Czarnej Białostockiej miał miejsce 17 czerwca 2011 e., o godz.. 15.30

Od 4 do 11 lipca 2011 w Poznaniu odbywać się będzie  IV Ogólnopolski Kurs Śpiewu Gregoriańskiego.

Wykładowcy:  ks. Mariusz Białkowski, O. Ivo Siekierka, ks. Jan Velbacky, Janka Bednarikova, Raimundo Pereira Martinez.

W dniu 13 czerwca 2011 miał miejsce koncert Doroczny Uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łapach. Wystąpili uczniowie łapskiej szkoły oraz goście. Wkrótce w naszej galerii do obejrzenia będą zdjęcia. Na koncerty uczniów jako wybitnych artystów trzeba jeszcze poczekać...

...

W dniach 3 - 5 czerwca 2011 r. jubileusz 65-lecia obchodził Harcerski Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Płocka.

Zespół Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke jest jedynym w Polsce zespołem działającym nieprzerwanie od 65. lat. Gratulacje wszystkim obecnym i dawnym uczestnikom oraz niestrudzonym prowadzącym zespół: P. Andrzejowi Milke, Tadeuszowi Milke, Bogdanowi Rogalskiemu i wszystkimi innym pracownikom i wolontariuszom.

zapraszamy do zakładki - galeria - prawie 190 zdjęć autorstwa Jerzego Doroszkiewicza

więcej na temat Dorocznego Koncertu: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110606/KULTURA01/304396546