I Polski Kongres Saksofonowy - Szczecin 16-17 grudnia 2016

Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów i nauczycieli saksofonu w I Polskim Kongresie Saksofonowym.

Pierwsza edycja Kongresu jest poświęcona polskiej muzyce saksofonowej. Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszą muzyką zarówno w  Polsce jak i za granicą, a dorobek w tej dziedzinie jest na tyle duży, iż zasługuje na jak największe propagowanie. Kongres będzie także okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i wiedzy, prezentacji dorobku, wyrażenia oczekiwań i aktualnych potrzeb w zakresie muzyki saksofonowej.

 

 W  koncertach wystąpią najznakomitsi polscy saksofoniści będący najczęściej także wykładowcami wyższych uczelni muzycznych. Swój udział potwierdzili: prof. Andrzej Rzymkowski, dr hab. Paweł Gusnar, dr hab. Jacek Delong, dr hab. Ryszard Żołędziewski, dr hab. Alina Mleczko, dr Łukasz Wójcicki, dr Rafał Rachwał, mgr Agnieszka Jutkiewicz

W programie:koncerty zaproszonych gości, koncerty studentów, nauczycieli, uczniów, wykłady na temat polskiej muzyki saksofonowej, wystawa dorobku polskiej saksofonistyki (płyty, książki, nuty)

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w koncertach. Liczba miejsc jest ograniczona i będzie zamknięta po wyczerpaniu limitu przyjęć. Wpisowe wynosi 70 zł.

Chętnie zaprezentujemy na wystawie Państwa dorobek w postaci płyt, ksiązek i nut.              

W tej sprawie prosimy o możliwie szybki kontakt z Organizatorami, tel: 502 207 103.

Zgłoszenia udziału czynnego oraz zapytania prosimy kierować drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 listopada 2016 roku.

Wszystkich chętnych zapraszamy do przyjazdu w roli uczestników biernych. Uczestnicy bierni nie ponoszą żadnej opłaty. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny. Szczegółowy harmonogram Kongresu zostanie ogłoszony 01. 12. 2016 roku.

Organizatorzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Fundacja na Rzecz Instrumentów Dętych, Zespół Szkół Muzycznych w Szczecinie