XVI Koncerty przed hejnałem rozpoczęte

Sercem zawsze będę w Polsce... zapewniała młoda, obdarzona pięknym sopranem lirycznym Urszula Bardłowska. Rodem z Białegostoku. Sercem - Polka. Na stałe osiadła w Hiszpanii. Tam śpiewa w teatrach muzycznych i operach, rozwija swoje umiejętności wokalne. Dobrze, że zaprezentowała swój piękny głos białostockiej publiczności. Śpiewaczce akompaniowała jedna z najlepszych pianistek kameralistek młodego pokolenia - Marta Sulikowska- Godlewska. W programie koncertu znalazły się pieśni polskich kompozytorów i liryczne arie z oper Verdiego, Dvoraka i Puciniego.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Urszula Bardłowska - urodzona w Białymstoku. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny mi. F. Chopina w Warszawie na kierunku śpiew operowy w klasie prof. Jadwigi Rappé a także Akademii Muzycznej im. Królowej Zofii w Madrycie w klasie prof. Toma  Krause. Stypendystka: Ministerstwa Kultury w Hiszpanii, Fundacji AIE, Fundacji Albeniz, Fundacji Lion (Warszawa) oraz Prezydenta Miasta Białegostoku (2012 r.). Finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Bilbao, 2012 r. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych solistów. Byli to m.in.: R. Grist, H. Łazarska, M. Chance, R. Karczykowski, W. Ochman, T. ŻylisGara, Ch. Kellis, E. Iżykowska. 

Współpracowała z wybitnymi dyrygentami: Ch. Hogwood, E. Caswell, C. Kalmar, C.M. Prieto, M. Harth-Bedoya, Sir S. Rattle. Przez wiele lat śpiewała jako solistka i chórzystka w chórze Cantica Cantamus, Schola Cantorum Bialostociensis oraz Polskim Chórze Pokoju pod dyrekcją prof. Violetty Bieleckiej. Debiutowała na scenie w 2007 roku na deskach Teatru Wielkiego i Opery Narodowej w Warszawie, w roli I Chłopca w operze “Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta.

Brała udział w wielu festiwalach muzycznych takich jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Schleswig-Holstein, gdzie dokonała nagrania z jazzmanem Bobby McFerrin. Wzięła udział w nagraniu płyty DVD “Lutolandia” z pieśniami Witolda Lutosławskiego w studio Polskiego Radia. W roku 2012 odbyła tournée po Korei Południowej z zespołem wokalnym Millenium. Od 2011 roku współpracuje z Chórem Radia i Telewizji w Hiszpanii oraz Instytutem Polskim w Madrycie (w latach 2010-2013 koncertowała na terenie całej Hiszpanii promując polską muzykę wokalną). Jej repertuar zawiera muzykę kameralną: lied, chansone, pieśni latinoamerykańskie, hiszpańskie, rosyjskie i polskie. Wykonuje role operowe takich kompozytorów jak  J.F. Handel, C. Monteverdi, H. Purcell, W.A. Mozart, G. Verdi, G. Bizet, G.Puccini, J. Strauss, C. Menotti, F. Poulenc.

 

Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE Marta Sulikowska-Godlewska urodzona w Białymstoku. Tu ukończyła  Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia. Swoją edukację kontynuowała w łódzkiej Akademii Muzycznej,  którą ukończyła w wyróżnieniem w dwóch specjalnościach:        fortepian oraz kameralistyka. Brała udział w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pianistów: prof. Tadeusza Chmielewskiego, prof. Bronisławę Kawalla, prof. Petera Eflera, prof. Andrzeja Jasińskiego. Już podczas studiów współpracowała z wieloma orkiestrami: Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina, Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Gorzowskiej pod batutą m.in. Jerzego Maksymiuka, Daniela Raiskina, Piotra Borkowskiego, Massimiliano Caldi’ego, Pawła Kotli, Wojciecha Michniewskiego. Dokonywała nagrań dla Telewizji Łódź, Akademii Muzycznej. 

Jako kameralistka jest laureatką wielu nagród zdobytych za wyróżniający się akompaniament na międzynarodowych konkursach. Koncertuje w Polsce i poza jej granicami. Od 2009 pracuje w Łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów, Zespole Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi oraz współpracuje z Filharmonią Łódzką.