XVI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego

List Dyrektora konkursu p. Lucjusza Pinkosz. Przed nami XVI Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego, który odbędzie się w dniach 23 – 29 maja 2016 r. w sekcjach: fortepian solo, duet fortepianowy i zespół kameralny.

 

Celem Konkursu jest m.in. propagowanie twórczości naszego wybitnego kompozytora i wielkiego pianisty Juliusza Zarębskiego. Towarzyszyć nam będą w jury wybitni muzycy - pedagodzy i koncertujący artyści z Polski i zagranicy. Wzorem ubiegłego roku zostanie ufundowana specjalna nagroda : recital w sali koncertowej w Brukseli dla najbardziej interesującego wykonawcy tegorocznego Konkursu. A Koncert Laureatów tegorocznego Konkursu odbędzie się w Sali Koncertowej w Zamku Królewskim w Warszawie. Wierzymy, że dzięki Konkursowi udało nam się stworzyć miejsce muzycznych spotkań – dla uczniów, pedagogów, miłośników dziecięcego i młodzieńczego muzykowania – prawdziwe forum wymiany myśli i doświadczeń. Dziś, po XVI latach wiemy już, że dla niektórych Konkurs stał się etapem ich międzynarodowej  kariery.

 

Będziemy nadal starać się, by każdy znalazł tu dla siebie miejsce, gdzie będzie dobrze się czuł i do którego chętnie będzie wracał.