Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA zgłoszenia do 25 lutego 2015 r.

Do 25 lutego można zgłaszać teksty do organizowanego  przez Fundację MEAKULTURA konkursu.

Mogą być to zarówno artykuły opublikowane w prasie, jak również teksty zamieszczone na blogu.

 

Wybrany tekst należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Konkurs jest otwarty na wszystkie gatunki i style muzyczne. Interesują nas także różnorodne formy wypowiedzi – m.in. recenzje, eseje, felietony czy wpisy na blogu. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury w składzie:Daniel Cichy (przewodniczący jury), Joanna Grotkowska, Anna Chęćka-Gotkowicz, Weronika Grozdew-Kołacińska, Piotr Metz, Miłosz Bembinow, Mariusz Herma.

Nagrody (statuetki i dyplom) zostaną przyznane w trzech kategoriach: 1. Nagroda Główna za najlepszy tekst o muzyce opublikowany w roku 2014 – w  tej kategorii przewidziane zostały trzy równorzędne nagrody. 2. Wyróżnienia:- dla debiutanta, czyli osoby, która nie ukończyła studiów związanych z muzyką oraz nie działa zawodowo w sferze publicystycznej;- dla blogera, czyli osoby, która prowadzi w Internecie blog w języku polskim o tematyce muzycznej.

3. Nagroda Specjalna za tekst o muzyce polskiej opublikowany poza granicami kraju.

W tym roku przewidziana jest także Nagroda Redaktora Naczelnego PWM.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 9 kwietnia, a uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 10 maja w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, podczas Warszawskich Spotkań Muzycznych.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: http://fundacjameakultura.pl/kropka