Dwa przed dwa po czyli półmetek Koncertów przed Hejnałem 2017 - fotorelacja

Podczas dwóch pierwszych Koncertów przed Hejnałem w niedzielne poranki przed  Muzeum Podlaskim w Białymstoku usłyszeć i zobaczyć można było znakomitych artystów z Polski i Białegostoku. Podczas pierwszego z cyklu letnich spotkań z muzyką wystąpił znakomity tenor Opery Bałtyckiej Jacek Szymański związany z Białymstokiem w początkach swojej edukacji muzycznej (lekcje śpiewu u Zofii Hamerlak-Gładyszewskiej, pierwsze występy artystyczne wspólnie z Dyrektorem Artystycznym Koncertów Tadeuszem Trojanowskim). Śpiewakowi akompaniował jeden z najlepszych akompaniatorów białostockich młodego pokolenia Krzysztof Kiercul.

To był doskonały początek siedemnastej edycji letnich niedzielnych spotkań z muzyką.

W ciepłą, ale nie gorącą niedzielę 13 sierpnia wystąpił znany hejnałowej publiczności kwartet Primavera. Doskonała muzyka (pierwszy raz akustycznie) przyciągnęła tłumy białostoczan i turystów. To półmetek sierpniowych Koncertów przed Hejnałem.

W niedzielę recital fortepianowy Michała Drewnowskiego w przepięknych wnętrzach Muzeum Podlaskiego. Ostatni koncert to występ Ełckiego Chóru Kontrapunkt pod dyrekcją absolwenta białostockiej szkoły i uczelni muzycznej w klasie organów - Rafała Sulimy. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Zachęcamy i zapraszamy.

Mecenasami Koncertów przed Hejnałem są: Miasto Białystok, KPKM sp. z o.o, Hotel Podlasie, Impresariat Muzyczny Pro Art. Opieka Medialna: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok S.A., Radio I, bialystokonline, Jard Media, www.trojanowscy.pl