Koncerty Pamięci, 15-17 września 2017

 Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach upamiętniających wydarzenia z września 1939 r. Ta pamięć pokoleń wyraża się również poprzez sztukę. 15.09.2017 o godz.12 odbędzie się Koncert Objęła nas Pamięć Pokoleń, w którym udział weżmie młodzież z białostockich szkół: SP 19, SP21, SP24, SP28, SP 34. W ten sposób wyrażą swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli dla sprawiedliwości. Już dzisiaj dziękujemy za zaangażowanie młodzieży, nauczyielom i dyrektorom tych szkół: Dyr. Jerzemu Bołtuciowi, Dyr. Annie Stankiewicz, Dyr. Joannie Chilimon, Dyr. Elżbiecie Zimnoch, Dyr. Alfredowi Komarowi, Dyr. Elżbiecie Rogowskiej. Wstęp wolny.

Organzatorami są: Impresariat Pro Art, Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku, Centrum Wystawienniczo-KOnferencyjne Archidiecezji Białostockiej, Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru oraz wymienione szkoły.

17 września 2017 r. o godz. 18 zapraszamy do odbiorników radiowych oraz słuchania przez internet Polskiego Radia Białystok. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok odbędzie się Koncert Live pt. Pamiętamy! Udział w nim wezmą laureaci Ogólnopolskiego Przegladu Pieśni Patriotycznej Jeszcze Polska nie zginęła, który odbywa się w Mońkach, a którego pomysłodawcą jest Sylwester Trojanowski Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK.

Organizatorami tego koncertu są: Polskie Radio Białystok S.A. Impresariat Muzyczny Pro Art i Stowarzyszenie Musica Sacra w Białymstoku 

Mecenat nad Koncertem sprawuje KPKM sp. z o.o., Lasy Państwowe.

Bezpłatne wejściówki do Studia dostępne bedą w Polskim Radiu Białystok.