konkurs Pocztówka Wielkanocna w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego

 

ZASADY UCZESTNICTWA • konkurs jest skierowany do uczniów: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, pozaszkolnych form kształcenia artystycznego oraz osób z niepełnosprawnością • format prac: maksymalnie A4 • technika wykonania: dowolna (rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, wycinanka, techniki mieszane, grafika komputerowa) • udział w konkursie jest bezpłatny • każdy uczestnik może zgłosić maksimum dwie prace w różnej technice • szkoła lub placówka może zgłosić maksymalnie dziesięć prac z każdej grupy wiekowej • praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie zgodnie ze wzorem: imię i nazwisko uczestnika, kategoria, pełna nazwa i adres szkoły, klasa, nazwisko nauczyciela prowadzącego, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (do pobrania na www.trojanowscy.pl), kontaktowy adres email i numer telefonu • w przypadku występowania zespołu szkół, poszczególne szkoły mogą wystawić prace oddzielnie

prace konkursowe można dostarczyć do dnia 5 kwietnia 2019 r. - decyduje data wpływu prac na adres: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Musica Sacra w Białymstoku, ul. Włościańska 79, 15–199 Białystok, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

prace nadesłane do dnia 30 marca 2019 r. wezmą udział w głosowaniu o Nagrodę Publiczności.

prace te biorą równocześnie udział w wyborze prac konkursowych. 

prace nadesłane do dnia 30 marca 2019 r. wezmą udział w wyborze prac do druku pocztówek wielkanocnych.

rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 8 kwietnia 2019 r.

imiona i nazwiska laureatów zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.trojanowscy.pl oraz na stronach internetowych patronów medialnych.

tylko potwierdzenie udziału w uroczystości odbioru nagród do 10.04.2019 r. gwarantuje przygotowanie nagród i dyplomów laureatom oraz nauczycielom.

W innych przypadkach dyplomy laureatów i nauczycieli będą przekazywane drogą osobistą lub pocztową (wysyłka na koszt laureata lub instytucji delegującej) po skontaktowaniu się z Organizatorem.

OCENA PRAC I NAGRODY

Prace oceniać będzie powołane przez Organizatorów Jury pod przewodnictwem prof. Jadwigi Załęskiej.

Konkursowe kategorie wiekowe:

I. dzieci przedszkolne

II. uczniowie szkoły podstawowej klasy 0-III

III. uczniowie szkoły podstawowej klasy IV-VI

IV. uczniowie klasy VII-VIII, III gimnazjum i licea

V. osoby z niepełnosprawnością bez kategorii wiekowej.

W każdej kategorii przyznane zostaną trzy miejsca oraz wyróżnienia. Laureaci otrzymają: za I miejsce grawertony ufundowane przez Wojewodę Podlaskiego, za II i III miejsce statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Chęć otrzymania dyplomu przez nauczyciela laureata konkursu prosimy zgłosić dopisując na pracy słowo – dyplom.

do pobrania regulamin, oświadczenie o przetwarzaniu danych oraz klauzula Rodo.

regulamin

oswiadczenie

rodo

Zachęcamy do udziału w organizowanym po raz trzynasty konkursie na projekt Pocztówki Wielkanocnej. Kolejna edycja tego konkursu adresowana jest do dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję zainspirować uczestników nade wszystko do pielęgnowania tradycji i religijnego charakteru Świąt, postrzegania ich piękna i atmosfery. Wyrażamy przekonanie, że udział w konkursie rozwijać będzie proces twórczy, wrażliwość i wyobraźnię. Oczekujemy prac w formie plastycznej ukazujących tradycję obchodów Świąt Wielkiej Nocy, ich sacrum, bogactwa i barwności. W tegorocznej edycji oprócz miejsc i wyróżnień w poszczególnych kategoriach przyznamy: Nagrodę Impresariatu Muzycznego Pro Art i Nagrodę Publiczności (głosowanie w Sklepie i pijalni kawy - Pożegnanie z Afryką, Białystok, ul. Waryńskiego 4.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.