Strona Główna

Wielkanocny Weekend - Fotorelacja

W sobotę piękna muzyka w towarzystwie letniej pogody, w niedzielę pyszne potrawy, konkursy i wymagający bieg. To ostatnie inicjatywy XVI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego:

Koncert Przy Mazurakch o Mazurkach, podczas którego zabrzmiały mazurki od Chopina do Trojanowskiego.

fotorelacja

 Około 180 uczestników biegu (dzieci i dorosłych), 7 kół gospodyń wiejskich, mieszkańcy gminy Dobrzyniewo Duże i zaproszeni goście spotkali się  w niedzielę 28 kwietnia 2019 r. podczas festynu Wielkanocne Pogorzałki. Wybrano regionalne potrawy: żurek, pasztet, babkę oraz stroik wielkanocny. Były konkursy: bieg z jajkiem, toczenie jajka i bicie piany, atrakcyjne nagrody, jak również atrakcje sportowe dla dzieci i młodzieży. Przepaśnie zaprezentowanły się koła gospodyń wiejskich z Gminy Dobrzyniewo Duże: Letnik, Jaworówki, Bohdana, Obrubnik, Gniłej, Kozińc i Pogorzałek

fotorelacja

zdjęcia autorstwa Weroniki Trojanowskiej i Stanisława Trojanowskiego.

Muzyczne Uroczystości 3 maja w Białymstoku

Serdecznie zapraszamy na uroczystości święta 3 maja 2019 w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. W programie: koncert, historyczne słowo o święcie 3 maja i wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych.

 

Pocztówka Wielkanocna 2019 - laureaci

W dniu 08.04.2019 r. Jury pod przewodnictwem prof. Jadwigi Załęskiej oceniło  531 prac, które wpłynęły na konkurs Pocztówka Wielkanocna w ramach XVI Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego. Jury w składzie prof. Jadwiga Załęska, Bożena Jadacka-Jóźków, Tadeusz Trojanowski docenia wkład i zaangażowanie uczestników, nauczycieli i instruktorów w wykonanie dzieł i arcydzieł plastycznych, spośród których wybrano, nagrodzono, wyróżniono i zakwalifikowano do wydania w formie pocztówki wielkanocnej konkursowe prace. Serdecznie zapraszamy laureatów i uczestników na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2019 roku w Pałacu Branickich w Białymstoku o godz. 16:00. W dniu uroczystości będzie miała miejsce wystawa prac laureatów. Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Poniżej publikujemy listę laureatów:

Czytaj więcej...

My z gaikiem - sobota 13.04.2019 r. Dobrzyniewo Duże

Zapraszamy na występy Harcerskiego Zespołu Dzieci Płocka im. Druha Wacława Milke i Zespołu Folklorystycznego Narwianie w programie My z gaikiem. O godz. 16:30 w sobotę 13 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym zaprezentowane zostaną ludowe zwyczaje wielkanocne oraz tańce i piosenki regionalne. Zapraszamy do udziału w występie i integracyjnym spotkaniu wszystkich kochających polską tradycję, tańce i regionalne stroje. Spotkanie z ludowymi tradycjami wielkanocnymi w wymiarze muzycznym odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i pod honorowym patronatem; Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże. Patronat Medialny sprawuje: TVP3 Białystok, Kurier Poranny, Polskie Radio Białystok, Bia24, Radio Jard, trojanowscy.pl, Radio I. Wstęp wolny.

Strona 1 z 3